Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rendszeresen sportoló emberek...

Rendszeresen sportoló emberek miért formátlanok?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm most tette fel a legújabb túrázós képeit és ismételten elcsodàlkoztam azon,hogy egy aktív,sportos életet élő ember alkatilag mièrt néz ki teljesen átlagosnak. A lány ès a párja heti több alkalommal fut, a melegebb hónapokat pedig a hegyekben töltik,mégis gyakorlatilag semmi vádlijuk (a lánynak szerintem kegyetlen rossz lábai vannak), comb-,farizmuk,a hasuk sem lapos. Amennyire tudom,normálisan étkeznek. Valaki segítene megérteni a jelenség okát?


Tisztában vagyok azzal,hogy olyan kondiban kidolgozott testük nem lehet,mint nekem,sem olyan mint a sprinter és atletizáló barátaimnak,de még egy hosszútàvfutó is formásabb,ennek ellenére bődületes a kitartásuk. Az izomtömeg,az erő és az állóképesség összefügg,ezért az értetlenségem.


22/F



2014. jan. 21. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira nem figyelnek az étrendre, akkor úgy is fognak kinézni. Sportolhatsz te bárhogy, a semmiből a tested nem tud utánaépíteni. A normális étrend átlagos felfogás szerinte azért elég vicceseket is szokott jelenteni, tapasztalatom szerint.


Valamint jóval kevésbé függenek össze azok a dolgok, mint ahogy te szerintem elképzeled.

2014. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*szerint
2014. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel azt is kérdezhetted volna,hogy a zsellérek miért nem voltak kigyúrva,amikor egész nap kaszáltak,vagy a serpák miért nem izmosak amikor hetente másszák meg a himaláját,vagy a bányászok miért nem indulnak a Mr Olimpián.Az ő testüknek ez az alap.Az erő meg nem egyenesen arányos az izomtérfogattal.Az állóképesség meg egészen más tészta.A kérdésben szereplő párnak addig fejlődött az izomzata,amennyire igényt tartott a testük a dolgaikhoz,az állóképességük meg átlagon felüli,funkcionális izomzat mellett.De ha megnézel mondjuk küzdősportolókat,közöttük nem ritka,hogy az ember egy zsírpacni,de olyan állóképessége van,mint az agárnak,mert arra edz.
2014. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek a rendészetin van vagy 20% testzsírja, mellette izom is nem kevés, és olyan kettlebell edzéseket lenyom, hogy mások beledöglenének. Egyébként ennyit arról, hogy étrend nélkül, vagy kardióval valaki vadul zsírt akarjon égetni.
2014. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jan. 21. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!