Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet olyan szép,...

Mitől lehet olyan szép, egészséges hajad, mint a nőké?

Figyelt kérdés
Nagyon sok videót láttam már, hogy milyen tippeket mondanak erre, de a legtöbben a sampon és a balzsam szerepelt. Na most én nyomta ezeket már egy ideje, de még sem volt szép, egészséges hajam, tehát nem is értem. Ettől biztos több dolog is van, ami meghatározhatja a hajad kinézetét. Lehetséges, hogy ezek csak ilyen mindennapi dolgok, de még sem tudunk róla. Mit csinálnak a nők (/csináltok), hogy olyan egészséges, szép a hajuk (/hajatok)?

2017. nov. 18. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jol ertem, hosszu haju ferfi vagy, aki szeretne egeszseges hajat?
2017. nov. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Így van!
2017. nov. 18. 13:05
 3/13 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Először is, ha el van töredezve a hajvéged, azt le kell vágni, a legtöbb esetben az okozza az igénytelen, csúnya, bozontos kinézetet.

Egy fodrásztól nyugodtan kérhetsz véleményt, miket érdemes használni a hajadra.

Balzsam helyett szerintem többet ér egy jó hajmaszk, a balzsam átmenetileg selymessé teszi, de nem igazán táplálja, mint egy maszk.

Ezen kívül használhatsz száraz hajra kis mennyiségű hajolajat vagy hajszérumot is, főleg a hajvégekre.

Sok esetben egyébként a nőknek a hajfestéktől csillog a hajuk, annak szebb fénye van, mint a természetes hajszínnek.

2017. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszi! :)
2017. nov. 18. 13:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat eloszor is, nem all meg a tudomany a samponnal es balzsamnal.

De kezdjuk az alapoktol: meg kell talalnod a megfelelo sampont ami a hajad szamara a legjobb. (Festett-nem festett, zsiros, szaraz, normal).

A samponokon belul is van 1000 fele. + olajokkal, vitaminokkal dusitott, ilyen olyan illatban. Bar nem javaslom a drogerias termkeket, sokan eskusznek ra , de szerintem kb 300 Ft-os kezmoso szappanbol vannak. Ajanlok inkabb, hogy vegyel fodraszkellekesben valamit dragabban.

Aztan: hajpakolas, heti 1x. Ezt termektol fuggoen X ideig kell a hajadon hagyni, miutan samponnal megmostad es leoblitetted.

Hagyni kell allni par percig, aztan lemosni.

Ebbol is van 600 fele, szinten megkell talalni a neked megfelelot.

Aztan jon a balzsam, bar sokak szerint ezt samponozas elott kell.

Szinten van abbol is rengeteg.

Vannak hajszaritas elotti termekek, ezeket hovedonek hivjak, meg ovja a hajat a hajszarito forro levegoje altali roncsolodastol.

Tehetsz ra hajszaritozas kozben is kremeket (kondicionalo), nekem van egy, es olyan, hogy beleszaritom a hajamba, sokkal puhabb lesz tole.

Majd vegul haj olaj. Nekem az argan olajas a kedvencem. Ebbol is sok fele pl argan-,kokusz-, mandula olaj. En gyogyszertarban szoktam venni.

Ezek mellett 2-3 havonta fodrasz a serult hajvegeg eltuntetese miatt, es szedhetsz melle hajvitamint is. Ajanlom a DM-ben kaphato das gesund valami fele bogyot,900Ft.


Szerintem ez egyszerre sok volt most neked. :D

Keress fel nuygodtan egy hozzad kozeli fodrasz kellekest, ott hozza ertok szivesen segitenek neked megtalalni a szamodra legjobbakat.

De azt ne felejtsd el, hogy nem feltetlen a legdragabb a legjobb.

2-3 ezerert mar vannak nagyon jok.

2017. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán sok, amit most mondtál, mert a szárítás előtti termékekről már videókban hallottam, ahogy az argán és egyéb olajok hatásai és alkalmazásairól is. De viszont nem tudtam, hogy mit hogyan kell kb. csinálni, ezért tettem fel inkább ezt a kérdést. Valamint voltak pluszok, amiket te is írtál, amik nagyon jól jönnek, tehát köszönöm!
2017. nov. 18. 13:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Néztem olyanokat, hogy az sem mindegy, hogy hogyan szárítod a hajad: Elméletileg egészségesebb, ha magától szárad és nem használsz hozzá semmi. Valamint hosszú hajra pl. ajánlották még a hajkefét. Szerintük az sem mindegy, hogy mivel fésülöd a hajad.
2017. nov. 18. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze ezek se utolso dolgok.

Semmikepp ne szaritsd maxon,inkabb kozepfokon es legyen olyan 30 cm tavolsag a fejed es a hajszarito kozott. Olyan 80%-osra szaritsd, a tobbit hagyd magatol.

En szemely szerint azert nem hagyom el a hajszaritot, mert kozben kiegsenesedik annyjra a hajam, hogy ne kelljen vasalot hasznalni. Plusz utalom, mikor orahosszakig vizes a hajam.



Ha kefebol jot akarsz, akkor termeszetes szorbol keszult kefet ( ne fesut!) vegyel. Ez lehet loszor, vaddiszno, amit talalsz.

2017. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Rendben! Hát köszönöm az összes tippet/tanácsot, amit írtál. :)

Biztos, hogy alkalmazni is fogom!

2017. nov. 18. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Van még rengeteg apró tipp, pl: ne vizesen, hanem szárazon fésüld ki a hajad, és mindig alulról felfelé haladj (így nem törik el annyira), ne feküdj le aludni kócos hajjal, és valóban kíméletesebb, ha hagyod magától megszáradni, stb.
2017. nov. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!