Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudok tartósan megszaba...

Hogyan tudok tartósan megszabadulni a pattanásaimtól?

Figyelt kérdés

19 éves F vagyok. Nálam is jelentkeztek ugye a tini kor velejárói. De a pattanásokból nem igazán sikerült kinőnöm. Jobb a helyzet mint akkor, de nem akarnak elmúlni. Tejet már évek óta nem iszom (csak nagy ritkán), margarin helyett is vajat használok, szotyit sem. Arra most rájöttem, hogy az alkalmankénti bedobott hamburgerek (főleg Mc, meg Burger)sem tesz jót, kerülöm is. Hiába vagyok baromi vékony,otthon anyám sosem főzött zsírosan, esetleg nagyiknál néha pörkölt vagy vmi, mégis folyton azt érzem zsíros a bőröm. Tudnátok valami hatásos szert? Esetleg speckó pattanásos bőrre való tusfürdőt? Min kéne, hogy változtassak az életvitelemben, hogy ez megszűnjön?

Sok fiatal, én is ,szeretek a gép előtt ülni. Ez esetleg hatással lehet rá? Válaszokat előre is köszönöm :)



2017. dec. 2. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, ajánlom a Manna fekete szappanját:). Vegán.
2017. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a Manna nem jött be, de van egy Ruticelit nevű krém, én a kozmetikusomnál vettem rendszeresen, utoljára jó tíz éve, azóta teljesen elmúltak, pedig nem volt szép bőröm.


Kicsit változott a csomagolása azóta, de ez lesz az:

[link]

2017. dec. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 15 éve küzdök a pattanásokkal. Elhiheted mi mindent kipróbáltam, és mennyi pénzt beleöltem, mindhiába. Viszont tapasztalatra szert tettem. Gyakorlatilag nekem majdnem az egész életemet végigkísérik ezek a sz@rok.


Az ilyenek hogy ne moss gyakran arcot, arc radírozz, kémiai hámlasztás, bőrgyógyászhoz járás, kozmetikushoz járás, cserélj pár naponta párnahuzatot, ne piszkáld, ne nyomd, teljesen hasztalan. Ezek nem a külső tényezők alapján termelődnek, és nem is lehet vele e módon elbánni. Ezzel csak a kozmetikumok és gyógyszeripart támogatnád, miközben egyre csúnyábbá válna a bőröd. Tudom lehet olvasni rengeteg pozitív véleményt, hogy nekem csak ez segített, csoda ez a szer! Őszintén én nem nagyon hiszek ezekben, vagy olyan emberek irkálják ezeket, akiknek megvolt tinédzserkorukban az a 2-3 év pattanásos időszak, és amúgy is elmúlt volna, ha nem kenik semmivel sem a fejüket. Megnézel egy csövest, retekben ér, szemetet eszik, és semmi pattanás nincs az arcán(max ótvar). Mindenképpen belsőleg van a probléma, viszont ezt kideríteni nagyon hosszadalmas út. Lehetsz gluténérzékeny, tejcukor érzékeny, hisztamin érzékeny, allergiás vagy intoleráns valami ételre. Esetleg be vannak gyulladva a beleid, rossz emésztés, kevés mozgás, túl sok cukor, mellékvese kifáradás stb. Stresszt én kizárnám. Utóbbi hetekben egész nyugodt vagyok, sokat járok sétálni, szedem a D vitamint, jól alszok, mégis úgy kipattogtam hirtelen, mint valami tinédzser. Ráadásul az a igazi viszketős, irritálós fajta. Sajnos, hogy ezeken a vizsgálatokon végigmenj rengeteg pénzt jelent. Támogatással meg lehet simán leráz a doki, hogy ugyan neked nincs erre szükséged, majd írok fel valami kenőcsöt, vagy antibiotikumot. Vidéken ahol én élek, kb. semmi ehhez kapcsolódó vizsgálat nincs, mindenért fel Budapestre, horror árakon. Amit tehetsz, már ha rászánod magad, hogy pár hétre, hónapra kivonsz bizonyos dolgokat az étrendedből. Tipikus ilyen ételek a tejtermékek, gabona, cukor.

Én most majd azt szeretném megpróbálni, hogy teljesen kivonom a cukrot, még gyümölcs formájában sem viszem be, aztán meglátjuk. Borzasztóan kényelmetlenül érzem már magam, hogy felnőtt ember létemre még mindig úgy nézek ki, mint egy tinédzser. És a legrosszabb a nyak, mellkas körüli viszkető fajták.


Gép előtt ülés nem hinném, max ha nyáron sem vagy kint a napon, télen sem szedsz D vitamint, meg levegőzni, sportolni sem mész. De ezek inkább másban befolyásolnak, mintsem a pattanásban. Ha sok a stressz, és ez mellé még a mozgáshiány is befigyel, rossz alvással társulva, az akár mellékvese kifáradáshoz is vezethet, ami ugye az a szerv ami nagyban felelős a stressz hormonokért.

2017. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akneroxid krémet próbáld, baromi jó. Gyögysuertárban kehet venni.
2017. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban* lehet*

Lemaradt, első voltam ^^

2017. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!