Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti milyen fényvédőt használtok...

Ti milyen fényvédőt használtok arcra a hétköznapokra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mivel hetente egyszer szoktam hámlasztani (elég erős szerrel), ezért úgy gondolom, hogy még most télen se elég az alapozóm SPF15-ös fényvédelme. Eddig a La Roche Posay Anthelios SPF30-as fényvédő gél-krémet használtam, de igazából nem nagyon jött be, nehéz rá sminkelni és nekem kicsit ragacsos, ugyanakkor szárít is valahogy a nap végére. Ti mit használtok a hétköznapokra? Úgy vettem észre, hogy két véglet van a piacon: vagy nagyon erős, kifejezetten napozáshoz ajánlott fényvédő krémek vannak arcra, vagy pedig hidratáló krémek túl alacsony (SPF 10-15) faktorszámmal. Tudtok valami köztes megoldást ajánlani? Előre is köszi!

2017. dec. 31. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem túlzásba esel. Ilyenkor télen örülj, ha egy kis napfény ér, jót tesz a bőrnek. Ezt az idétlen hámlasztást pedig csökkentsd le jelentősen (max. havi 1 alkalom), ha jót akarsz magadnak hosszútávon.
2017. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Innisfreenek jó fényvényvédői vannak
2017. dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
koreaiakat szoktam rendelni ebayről, azok mindennapi, smink alá való használatra vannak kifejlesztve magas faktorszámmal és nagyon jók. jelenleg Etude House sunprise watery light SPF 50-est használok, nekem eddig ez a kedvencem.
2017. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2.-3. válaszoló: igen, én is koreai termékeken gondolkodtam csak gondoltam hátha van valakinek itthon is elérhető bevált terméke :) de valszeg rendelni fogok inkább. pont ezt az etude house-t néztem ki amúgy :D szóval szuper, akkor az lesz!


1. válaszoló: köszi, de hidd el, hogy most ráfér a bőrömre a heti 1-szeri hámlasztás, ami mellett igenis fontos a fényvédelem (ami nem a napfényről szól, hanem a káros sugarak elleni védekezésről - tehát 'ha nem süt a nap', akkor is kell fényvédő egyébként is, nem csupán hámlasztás esetén :) )

2017. dec. 31. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Én gyenge hámlasztót használok minden nap, illtve enyhe retinolt. Keveset vagyok kint a szabadban, október közepétől már csak a BB krémemet és az arckrémemet használom. SPF25 és SPF15, tudom, nem adódik össze az értékük, de valamelyest segít az arckrém az alapozómnak stabilan tartani a fényvédő erejét :) Szerintem ez bőven elég télre neked is, de esetleg a hámlasztásod után 1-2 napig használhatnád az erős fényvédőt (ha nem találsz jobbat:).


Én Etude BB-t használok és Balea mandulaolajos nappali krémet.

Illetve szeretnék neked ajánlani egy másik Balea terméket: [link]

2017. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindennap hámlasztok. La Roche Posay-t használok én is. Mondjuk ebből a márkából is használtam olyat, ami kritikán aluli volt, fehér és ragacsos, nem hiszem, hogy arra bárki sminkelt.


Amit most használok, az Anthelios XL 50+ Anti-Shine. Álom rá sminkelni.

2017. dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ezt használom(télen is), borsószemnél picit nagyobb mennyiséget felkenek(ennél nagyobb mennyiségnél, már fénylik) és pár perc múlva már lehet rá sminkelni, meg bármi(fizikai fényvédő) :) : [link]


Illetve:

[link]


[link]

2017. dec. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz! :)
2018. jan. 1. 10:15
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Innisfree tényleg jó, de nekem a Bioré fényvédői a kedvenceim.

Én mondjuk ilyenkor is általában 40-50-est használok, mert nem fogok mindenfélét venni évszakonként :D

2018. jan. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!