Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha leborotválom a hasam,...

Ha leborotválom a hasam, akkor valóban erősebb szőrzet nő vissza, vagy ez csak legenda? 20f

Figyelt kérdés
És ha (nem rögtön) borotválás után legyantázom/epilálom, akkor ellensúlyozom? Lehet ,hogy már rengeteg ilyen kérdés volt, de mostmár szeretnék pontot tenni ennek a végére...

2018. máj. 9. 01:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Ez kamu. Sem haj, sem szőr nem erősödik meg borotválástól vagy vágástól.
2018. máj. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem erősödik,de ha borotválod és rendszeresen szeretnéd, akkor úgyis mindegy. Én is borotválom, de nem venni észre hogy erősödne. F.
2018. máj. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

A szőrtüsző nem kap semmiféle visszajelzést arról, hogy mi történik odakint a szőrszállal. Azzal, hogy levágod a szőrt, nem tudod a szőrtüsző működését befolyásolni.


Annyi megjegyzendő van, hogy a "régi" hosszú szőrszálak mindig egy kicsit vékonyabbak, puhábbak mint a frissen növekvő újak, mert a szőrszálak is kopnak, egész nap érintkeznek a ruhával.

2018. máj. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Aki cáfolja a legendát, nem lenne rossz, ha az okot is megmagyarazná, ha már van egy álláspontja. :D Mert anélkül nem leszünk okosabbak.


A borotválkozástól elvileg csak gyorsabban nőhet a szōr.


Azért tűnik vastagabbnak a borotválkozás után kibújó szőrszál, mert a szőr alja vastagabb, mint a felső (bőrfelszín feletti része), így amikor a felső réteget levágjuk, az ujjonnan kibújó szőrszál eleinte vastagabb. De idővel ugyanannyira elvékonyodik, mint mielőtt levágtuk.

2018. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Teljesen logikus, amit az elozok leírtak. De sajnos borotvalas után feketebbnek fog tűnni. Ez biztos. Saját tapasztalat.
2018. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
#4 igazad van, de sokan már milliószor leírtuk, elég fárasztó küzdeni a tévhitek ellen :D
2018. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

Ha leborotváltad egyértelműen erősebb, nagyobb, feketébb kell lennie a szőrődnek.

Gyanta az kicsit használ, az epilátor iszonyú fájdalmas és nem használ.

Ha nem akarsz óriási fájdalmakat szerezni sok-sok éven keresztül akkor szerezz be egy ilyet:

[link]

2018. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
*4-5 kezelés után látható az eredmény sokkal kevesebb,gyengébb szőr...
2018. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

A #7-es válaszoló első mondata tényleg így van, nem tudom miért áll 0%-on.


Én egy kis részen próbából epiláltam magamat, de nagyon megbántam, mert azóta koromfekete és hosszú szőrszál nő vissza, ami annyira elüt a többitől, hogy az már kínos. Olyan mintha nemi szőrzet nőne oda vagy nem tudom... Próbáltam egy ideig, hogy várok vele, hátha idővel jobb lesz, de nem, úgyhogy most kényszerű vagyok ott folyamatosan epilálni.

2018. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Epiláltad, nem működött...és ezért tovább epilálod?
2018. jún. 5. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!