Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Normális, hogy lányként 16...

Normális, hogy lányként 16 évesen sötét szőrszálakat találtam az államon és a nyakamon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok erős szőrzetű alapjárat. Lehet ez valami hormon probléma vagy normális ilyen korban?
2018. máj. 26. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van, viszont én minden egyéb helyen nagyon szőrös vagyok. L.
2018. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Sajnos így látatlanban nem tudok és nem is szeretnék semmi konkrétumot írni. Valószínűleg valami hormonális zavar, probléma állhat fenn. Javaslom, ha nem múlik, vagy egyre több nő, akkor mindenféleképpen, menj el a körzeti orvoshoz ő, majd részletesen kikérdez, és esetleg felír krémet, vagy tovább küld szakrendelésre, hormonvizsgálatra.


Mindennek előtt, ha ilyen problémáid vannak jó lenne, egy teljes körű vérkép is, és ha esetleg utána tovább küldenek hormonvizsgálatra, de ezt már csak nagyon indokolt esetbe szokták.


Légyszíves kísérd, figyelemmel és fordulj orvoshoz, lehet nem komoly a baj, viszont, lehet komoly is, akkor pedig gyógyszeres kezelés is szükséges lehet.

2018. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csak pár szál az nem baj, sok nőnél előfordul. Nekem is van, pontosan 3, amik, ha kinőnek szemöldök csipesszel kiszedem. 17/L
2018. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is van mivel erős szálú hajam van, ami kiskoromban sötét volt, de már kiszőkült. Ha tükörnél nem látod, akkor kérd meg anyudat/tesódat/barátnődet, hogy húzza ki szemöldök csipesszel. Ez persze vissza fog nőni, akkor megint ki kell húzni.
2018. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy-két szőrszál az államon és nincsen semmilyen hormonproblémám, betegségem stb., teljesen normális. Ki szoktam szedni szemöldökcsipesszel és ennyi.
2018. máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!