Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Már 7. hónapja szedem az...

Már 7. hónapja szedem az Inerta nevű gyógyszert, de még mindig jönnek ki gyulladt pattanások. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Utolsó dobozzal szedem az inertát, viszont a bőröm még mindig rossz. Nem értem mitől lehet. Nem eszek lisztet, tejterméket és cukrot sem. Sok vizet iszok, sok vitamint szedek. Hidratálót; aloe verát használok. Sokat edzek. Ágyneműt is gyakran mosom stb. Nem tudom mi okkzza a gyulladádt, de a bőrgyógyász se nagyon. Valami tapasztalat esetleg?? 19/f

2018. máj. 31. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor kérj egy másik fajtát. Én is szedtem huszonéves koromban ilyesmit, nem használt, végül a fogamzásgátló segített, hgy vállalható bőröm legyen. Nyilván ez nem nálad nem játszik, de sokféle gyógyszer van a bőrre.
2018. jún. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hormonalis oka van. Háziorvostol kérj beutalót endokrinológiara, és ott csináltass hormonpanel vizsgálatot. Vagy maganban. De valószínűleg a tesztoszteron szinted magas. Tehát valami antiandrogen hatású gyógyszer kellene neked. De ezt természetesen majd az orvos meg tudja mondani. Valts bőrgyógyászt.
2018. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Vizsgálatot már többször akartam, viszont a bőrgyógyász mindig azzal nyugtatott hogy el fognak múlni nemsokára. Érdekes, hogy egyszer mintha jobb lenne, aztán megint begyullad. A magas tesztoszteron lehetséges, mivel elég izmos, szálkás vagyok, meg a hajam is egyre ritkább :D ami amúgy szintén nem tölt el jó érzéssel, na mindegy. Várom a további válaszokat is!
2018. jún. 1. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Keress rá Brian Turner-re youtube-on. Neki nagyon csúnya volt az arca, 2 évig szedett isotretinoin-t, az vsokat segített, de nem teljesen. Végül a vegán életmód hozta neki a legnagyobb sikert (ő is testépítő).
2018. jún. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először is, több helyen olvastam, hogy valakinek csak egy második kúra segített, úgyhogy ne keseredj el. Számold ki, hogy az ajánlott 120-150 mg/kg-ot elérted-e, bár valószínűleg ezt kiszámolta a bőrgyógyászod. Én az Isotretinoin-Teva 20-mg-ot szedtem 10 hónapig. A leírtak alapján úgy gondolom gyúrni jársz, és mellé csinálod a diétát, ez alapján még azt tudom elképzelni, hogy nem vittél be elég zsírt. Ennél a gyógyszernél, mivel zsírban oldódik és raktározódik, ez kifejezetten fontos. Tehát ne éhgyomorra vedd be, egyél hozzá valami zsírosat. Másodikkal értek egyet, lehet hormonális, menj el endokrinológiára, ha ott nem találnak semmit, keress másik bőrgyógyászt.
2018. jún. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Zsírt elég sokat eszem, azzal nincs gond. Szénhidrátbevitel inkább az alacsonyabb, abból is az egyszerű szénhidrátok. Most számolom, hogy én az ajánlottnak csak a felét szedtem be, kb 60mg/ testsúlykilogramot. Lehet hogy őszre egy második kúra segít. Kértem időpontot endokrinológushoz, szeptemberre kaptam, úgyhogy valószínű majd fizetősre megyek inkább. Viszont ahonnan lehozta a pattanásokat az inerta ott meg heges a bőröm, ezzel sem nagyon tudok mit kezdeni egyelőre. Eléggé elkeserítő :(
2018. jún. 7. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
kérdező hány mg-t szedsz és szedtél naponta?
2018. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Napi 2x 10 mg a legtöbb ideig, 1.5 hónapig kb napi 3x10 mg-ot. Még mindig vannak pattanások, de inkább a heges és piros foltos arc ellen kell most küzdenem.
2018. jún. 14. 23:23
 9/10 anonim válasza:
Eltűntek a piros foltjaid meg a hegeid?? Nekem is ez a gondom :(
2020. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A foltok igen, de a hegek nem teljesen sajnos, némelyik nagyon mély. Voltam több lézeres kezelésen is azok javítottak rajta de megyek még, kell még egy pár alkalom. Arra hogy újra bababorom legyen kevés az esély, de egy vállalható bőrt ki lehet hozni.
2020. jan. 18. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!