Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Allergia teszt - Akkor mehet...

Allergia teszt - Akkor mehet a hajfestés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos egyértelműen allergiás vagyok a ppd-re. 3 hónapja vettem egy sötét barna festéket, már festettem ilyen színűre a hajam, sőt, még feketére is, soha nem is volt semmi probléma, de a biztonság kedvéért mindig megcsinálom az allergia tesztet. Este felkentem a festékkrémet a fülem mögé, mint mindig, reggelre az a rész, égett, viszketett, vagy egy héten keresztül, így elajándékoztam a festéket. Tegnap vettem egy másik fajtát, az összetevők között nem szerepel a ppd, de azért megcsináltam a bőrpróbát tegnap délután 3 óra körül (ezúttal a combom külső felén, mivel szakács vagyok, a hajam mindig fel van kötve, rövidujjúban dolgozom, és a konyhafőnököm nem nézné jó szemmel, ha allergiás reakció esetén bárhol égő vörös kiütésem lenne, legyen az akármi miatt is). Ez egy vöröses árnyalat, a festék önmagában kicsit pirosasra színezte a bőröm, de még most sem jelentkezett bőrpír, érzékenység, viszketés. Szerintetek akkor befesthetem ma a hajam? Amikor "allergizáltam", már 5-6 óra elteltével egyértelműen jelentkeztek a tünetek, most semmi.

2018. jún. 29. 08:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fesd be nyugodtan,ahogy írtad az összetevői között sincs ott és nem is jelentkezett semmi reakció.
2018. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is ppd allergiam van. Most szenvedek hol tudnam festetni a hajam mert 40 evesen elkezdtem oszulni kicsit.

Boltban nem talaltam barna festeket ppd vagy rokonai nelkul.


Kivancsisagbol vettem egy barnas szinezot amin valami rokona volt az anyagnak feltuntetve es azt irjak rola neten hogy nem olyan aggressziv. Masfel nal utan tegnap ejszaka elkezdtem vakarozni a teszt helyen. Szepen bevorosodott es viszket rendesen szoval felejtos.


Borprobat vegezz a konyokod belso felen peldaul. Tegyel ra egy kis anyagot a szinbol vekonyan 45 perc mulva mosd le aztan 48 orat kell varni h jelentkezik e tunet. Ha nem akkor elvilag jo. De nem zarja ki teljesen hogy fejre kenve nem lesz bajod. Tehat elvileg egy vastag probacsik festeset is ajanljak.

2021. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!