Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a pattanásaimmal?

Mit kezdjek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen!!! :)

Vagy kozmetikus vagy bárki, aki ért hozzá.

Már mindent próbáltam, ezer éves vagyok, és amellett, hogy már tiszta heg így is az arcom, még most is tele vagyok pattanásokkal. Illetve, mennyiségre mindig csak annyi, hogy legyen kb. 4-5, ha egyik begyógyult, már gyullad is be máshol, és utána 1-2 hónap mire a heg végre elmúlik, így is foltosan. Szerencsére hosszabb távon teljesen elmúlnak a foltok, csak hegek maradnak, de szín hála istennek nem.


Már rengeteg mindent próbáltam:

- pattanásos bőrre való drogériás készítmények - ezek leszárították a felső réteget, alatta pedig vígan élnek a pattanások tovább

- helyi kezelésre való paszták, ezek semmit se használtak

- bőrgyógyászok. Ők általában egy erős gyógyszert ajánlanak, de nem vagyok híve a gyógyszereknek. A másik helyi antibiotikumos kezelés, ez hatástalan.

- teafaolaj vagy egyéb fertőtlenítószerek (jód pl.) - hatástalan

- bőrradírozás - puha lesz a bőröm tőle, de pattanások ellen nem segít.

- alapozó, smink- ha elhagyom, akkor se lesz jobb.

- télen vagy nyáron se jobb, nem időjárásfüggő

- kenyér, tészta stb. elhagyása - valamivel ilyenkor jobb a helyzet, de nem teljesen.

- kozmetikus - nincs sok nyomkodnivaló rajtam, tehát a "nagy semmi" gyullad be sokszor, tehát sok értelme nincs, általában amit ki tud szedni a kozmetikus, az amúgy se gyulladt volna be.

Van olyan ötletetek, ami nektek bevált ezeken kívül?


2018. aug. 22. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
A szex rá a legjobb gyógyszer. Nem elég a maszturbálás sem, mert az érzelmi tölted is kell a hormonháztartás lenyugtatásához. Komolyan.
2018. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez valószínűleg így van, de az én koromban már semmi kedvem érzelmi töltetek után ácsingózni, így ez a lehetőség sajnos kilőve :D
2018. aug. 22. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor maszti, a lelki boldogsághoz meg édesség... :)
2018. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szóval. Az egyik megközelítés az étrendváltoztatás. Kiírtasz minden zsíros kaját, kedve a magvaktól, a rántotthúsig, és lecseréled valami hidegen sajtolt mondjuk tökmagolajra, és azt is csak mértékkel.

Illetve, ami tuti segít, az a fogamzásgátló. Rengetegen szedik börproblémákra/menstruációs fájdalmakra, nem csak akkor, ha eljön a nagy idő.:)

2018. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Yves Rocher- Sebo Vegetal micellás víz az arc tisztításához, és utána a Sebo Vegetal zselés krém. Mattít, hosszabb alkalmazásával jelentős mértékben csökkenti a bőr zsírosságát. Esetleg még a pure system is ajánlott az Yves Rochertől. Ingyenes bőrvizsgálatot csinálnak neked, és ajánlanak megfelelő arcápolókat:)

Nekem bevált:)

2018. aug. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hülyébbnél hülyébb válaszok érkeztek, kivéve az utolsót...
2018. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!