Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a pattanásaimmal?...

Mit kezdjek a pattanásaimmal? Már nagyon elegem van.

Figyelt kérdés

11 éves lehettem, amikor először elkezdtek megjelenni az arcomon pattanások, de akkor még igen kevés, aztán fokozatosan egyre több lett. Most már majdnem mindenhol van egy pattanásos terület az arcomon. A T zónában, a homlokomon, oldalt, néha az államon vagy az arcomon is kijön egy-kettő. Általában nem olyan nagy pattanások, amiket ki lehet nyomni, hanem sok kicsi és néha csak az látszik, hogy pirosas ott az arcom.

Màr nagyon sokmindent próbáltam, arcpakolásokat, krémeket, házi praktikákat és még sorolhatnám, de egyik sem segített igazán. Még a kozmetikust szeretném megpróbálni, hátha.

Már annyira elegem van, hogy akárhányszor hozzáérek az arcomhoz, mindig azt érzem, hogy milyen ragyás, amikor belenézek a tükörbe azt is utálom. Nekem van az osztályban a legtöbb pattanásom és olyan ronda vagyok emiatt, pedig ha nem lennének, viszonylag szép arcom lehetne. Menstruáció előtt pedig maga a halál a kinézetem, akkor még több pattanásom van vagy jobban látszanak.

Minden reggel és este megmosom az arcomat, ha sminkelek azt is alaposan lemosom.

A pattanásos arcom a maradék önbizalmamat is elveszi. De kisebb pattanások vannak a vállamon is meg a mellkasomon is, de az arcomon jobban zavar.

Mit tanácsoltok?



2017. márc. 5. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden sz..rt kipróbáltál csak a legfontosabbat nem:

Egészséges életmód + napi min 2 liter víz!!


Az vagy, amit megeszel. A sok sz..r kajától persze, hogy tele van az arcod pattanásokkal. Főleg, ha nincs meg a megfelelő folyadékbevitel vízből, akkor a szervezted nem tud méregteleníteni.


Mellőzz minden édességet, kajának nem nevezhető műanyag vackokat, cukros üdítőket.


Ha ez sem segít, akkor lehet, hogy valamire allergiás vagy. Akkor pedig célszerű bőrgyógyászhoz is elmenni, vagy pedig szépen fokozatosan végig mérni az étrendedet, hogy mégis mire lehetsz allergiás.

2017. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Ahhoz,hogy a gyulladásos folyamatoknak véget vessél, kerülnöd kell a gyulladást kiváltó alapanyagokat. Ilyenek a magas glikémiás indexű ételek,a cukros,szénhidráttal teletömött kaják,italok,az omega 6 zsírsav,az olajtól tocsogó ételek,fűszeres,csípős kaják. Hidratálás baromi fontos,belülről,kívülről. Van akinek a gluténmentes dolgok segítenek,vagy a tejtermékek elhagyása,de a fenti dolgokat mindenképp hagyd el(cukor,omega 6).Neten utána tudsz nézni melyik mit okoz.
2017. márc. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A rendszeres kozmetikus tisztítás fontos lenne. Ő azt is látja, ha esetleg más probléma is van a háttérben.

Nem kell mindjárt szigorú ketogén diétára fogni magad, ezt most nagyon divatos ajánlgatni, de valóban a fűszeres, zsíros ételek (chips, olajos magvak) hajlamosítanak a pattanásra, szerintem a szénhidrát kevésbé. Amúgy 20 éves korod körül elmúlik, ha nem, akkor érdemes komolyabban utána járni a dolgoknak.

2017. márc. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Chips, olajos magvak"

Te aztán érted, miről beszélsz, gratulálok. Ez a két dolog -bár mindkettő olajban gazdag- olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

2017. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Omg, az olajos magvak nem az olajtartalmuk miatt okozhatnak pattanásokat, hanem mert a bennük található fehérjét nem ismeri fel a szervezet (ez ugyanolyan ételallergia, mint pl a glutén- vagy laktózérzékenység). Az ilyen magok és csonthéjasok amúgy nagyon egészségesek, nyugodtan fogyaszd őket, kérdező, ha nálad a fehérje-probléma nem áll fenn.

A chips pedig több okból is egészségtelen, magas a telített zsírtartalma (omega 6, mint már fentebb írták), a burgonya pedig egy magas glikémiás indexű, telített szénhidrát. Az ilyeneket sajnos el kell felejteni, nem csak annak, aki pattanásos, hanem annak is, aki minél tovább szeretné megőrizni az egészségét.

Senki nem mondta, hogy szigorú ketogén diétára kell átállni, csak mindenből az egészségesebb opciót kell választani (telített helyett telítetlent).

2017. márc. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!