Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Haj balzsamot vagy sampont...

Haj balzsamot vagy sampont gyakori használatra?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, eléggé hullámos, lázadó hajam van és minden második nap szükséges megmosnom a hajam ahhoz, hogy úgy álljon ahogy szeretném.

Egy ideje Head&shoulders classic sampont használok, de úgy tudom, hogy ártalmas a gyakori használata.

Gondoltam a haj balzsamra attól meg úgy hallottam, hogy zsírosodik és nagyon puhává válik. Úgy viszont nem állna úgy a frizurám.

Mitévő legyek? A sampon dobozán azt írja, hogy mindennapi használatra. Megfogadhatom?



2018. okt. 29. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A balzsam az nem egyenlő a samponnal.

A sampon az tisztít, míg a balzsamot a hajvégekre kell tenni (majd bedörzsölés után kimosni), hogy puhább és könnyebben fésülhető hajat kapjon az ember.

2018. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Más módszert kéne találnod a hajad beállításához, mint a kétnaponta hajmosás. Hamar elkezd majd zsírosodni a fejbőröd, és akkor már másnap is úgy fog állni, mintha lenyalta volna egy fóka. A sampon azért van, hogy a fejbőrödet megtisztítsd vele (mint ahogy szappannal kezet mosol), a balzsam pedig a hajvégeket ápolja, egyik sem hajformázó.
2018. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Milyen módszer volna akkor a leghatásosabb?

Samponnal hajat mosni nem szeretnék minden nap, száraz samponról sem hallottam túl sok jót. Ezért gondoltam, hogy balzsammal mindig leöblíteném a hajam.

2018. okt. 29. 12:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a hajhabot, hajlakkot, zselét, vagy válts fazont.

Nekem is göndör hajam van, én mosás után hagyom magától megszáradni, és hajlakkot fújok rá. Így megmaradnak a tincsek és nem lesz rendezetlen, oroszlánsörény hatása. Egy héten kétszer mosom, és jól tartja magát a következő mosásig.

2018. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak balzsammal "mosol" hajat, az még rosszabb. Az nem fogja eltávolítani a koszt, a zsírt. És bizony a balzsamot is kikell mosni a hajból, mielőtt újabb "réteget" viszel fel.

Mindenkinek más sampon válik be, próbálgass többet. Arra figyelj hogy normál hajra valót vegyél, attól függetlenül hogy zsíros vagy száraz a hajad.

Szárazsampont is próbáld ki, én ritkán használom, csak ha 1 napot elakarom tolni a mosást, mert amúgy viszketek tőle.

2018. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!