Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos az arcom, mit tegyek?

Pattanásos az arcom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pattanások jelenleg meg elég sokszor (de nem vészesen) az arcomon és sokáig tart sajnos. Valami praktikákat rá házilag tudtok ajánlani?

Csak a fogkrémet ne mett az egy rakat kaki.

Jelenleg a homlokomon van sok, az arcomon és a szám alatt. (Igen a szám alatt lévő cucc pattanás, nem herpesz)


Szóval ha valaki tudna segíteni az eltüntetésében, annak nagyon örűlnék



2018. nov. 15. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A pattanások hátterében millió ok állhat.

1. Kamasz vagy?

2. Bőrtípusodnak megfelelően apolod az arcod?

3. Van arcápolási rutinod?

4. Eltávolítod rendesen a sminked?

5. Elég folyadékot iszol?

6. Megfelelően és egészségesen táplálolkozol?

Ha ez a 6 pont rendben van, akkor állhat még a háttérben hormonális probléma, akkor viszont ajánlott bőrgyógyászt felkeresned.

Remélem hasznos volt :)

2018. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia hány éves vagy? Én afrikai feketeszappannal mosok arcot minden reggel,arckrémnek pedig jojobaolajat használok. Nekem is sok pattim volt és ugyanott ahol neked de azóta csak néha jön ki egy-egy a homlokomon és azok is gyorsan és hegmentesen múlnak el és nem zsíros az arcom.

Tudom hogy ez nem annyira házi praktika de nekem bevállt:)

2018. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: +régebben próbáltam az élesztős arcpakolást az is szépen kitisztította az arcomat,azt is kipróbálhatod ha gondolod. Recept:egy kockaélesztő felét összekevered annyi langyos tejjel hogy kenhető állagú legyen és kb.fél óráig az arcodon hagyod utána tiszta vízzel lemosod. Remélem segítettem:)
2018. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :D a fekete szappanon en is agyaltam, hogy venni kene mert soman dicserik:) elso valaszolonak oedig annyit hogy sajnos nem a leg egeszsegesebben etkezem es viz sem csuszik le fomyamat:/
2018. nov. 15. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:

És ha esetleg elmennél egy szakemberhez?


Nekem is elég durva és gyulladt pattanásaim voltak,

Én elmentem a 11. kerületbe és a Kosztolányi Tér közelében van egy hely. Ott ingyen ki lehetett próbálni villanófényes akne kezelést.

2 nap után leszáradtak és azóta sincsenek. Azt mondták az eredmény tartóssága változó valakinek 1 hónapig tart ki egy kezelés valakinek 4-5 hónap is lehet életmódjától függően persze. A következő kezelésért viszont már majd fizetnem is kell de alkalmanként 5000 szerintem nem vészes.


Szerintem ott fognak tudni segíteni rajtad.

2018. nov. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen víznek kell lennie.

Hanem FOLYADÉK BEVITEL!


Vagyis levestől kezdve a teáig minden.


25kg-ként 1L


Pl 56kg :25-tel= 2.24L a megfelelő.


Javaslok egy terméket, de azt csak priviben.


N (Gyógyszerész)

2018. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!