Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetkus utáni piros foltok...

Kozmetkus utáni piros foltok és sebek mikor tűnnek el?

Figyelt kérdés
Ma voltam kozmetikusnál,és ahogy kinyomkodott nagyon vörös és egy kicsit sebes az arcom...illetve mit kenjek/szedjek rá?

2018. nov. 17. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem kb egy hétig tartott mire szépen begyógyult, ne kend semmivel csak finoman tisztogasd minden nap, hacsak a kozmetikusod nem ajánlott bármi mást.
2018. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, kb 1 hét. Tisztísd és hidratáld. Én Nivea arckrémet használok érzékeny borre. Sima testápolót ne kenj rá mert az irritálja.
2018. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg aloe vera mehet rá?mert van otthon maga a növény és annak a nedve jót tenne rá?
2018. nov. 18. 09:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy mivel tisztítsam le?
2018. nov. 18. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pár nap szokott lenni, míg begyogyul, rendbejon. Én simán vízzel szoktam mosni az arcom, pár napig nem sminkelek, nem megyek napra, ilyenek. Maximum egy kis mézet szoktam meg hasznalni a lemosashoz. És Panthenollal kemény az arcom napi 2-3-4 alkalommal alaposan. A nagyobb sebekre esetleg levendulaolajat is szoktam tenni egy két napig, az fertőtlenít. Belsőleg pedig fontos, hogy sok vizet igyál, és egészségesen egyél. A sebgyogyulast segíti a C vitamin, és a cink, ezeket a kezelés előtt pár nappal is elkezdheted szedni. Ja és persze ne kapargasd, ne piszkald a sebeket, ne szedd le a hamlast, stb. Hagyd hadd gyogyuljon.
2018. nov. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!