Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Főként menstruáció előtt pár nappal nagy gyulladt bőralatti pattanás jelenik meg az állam két oldalán a szám alatti részen.


Kinyomhatatlan, gyulladt,fáj. Ha megpróbálom kinyomni akkor hetekig tart mire a nagy seb begyógyul és eltűnik addigra pedig jön a következő ciklus.


Amiket már próbáltam:


-tejmentes, laktóz, tejfehérjementes étkezés

-egészségesen étkezem (cukor,fehérlisztek tiltólistán)

-rendszeres fogkefe, fogkrém csere

-fogorvosi szűrés

-vérvétel hormonvizsgálatra (nem mutatott eltérést csak prolaktinra)

-gyakori ágyneműcsere

-rendszeresen járok kozmetikushoz (utána jóval kedvezőbb a helyzet de sajnos nem szűnik meg a probléma)

-parfüm,színezék,kőolaj,alkohol mentes kozmetikumokat használok csak.


Kezd fogyni a türelmem és már a közérzetemre is kezd kihatni a probléma, amint meglátom, hogy kezdődik....


Valakinek tanácsa ami esetleg neki bevált?



2018. nov. 26. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kezeld a teruletet akneroxid 10 kremmel, akkor ki se jon talan. Amugy kakaó, szójatej, csoki hozza ki nalam.
2018. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akneroxidot próbáltam már de nekem tulságosan kiszárította a bőröm.


Te hogyan és milyen sűrűn használod?


Akkor megpróbálkozom azzal a minimális kakaó elhagyásával is :)

2018. nov. 26. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:

tejmentes, laktóz, tejfehérjementes étkezés

egészségesen étkezem (cukor,fehérlisztek tiltólistán


Felesleges ennyi mindentől tiltani a szervezeted. Amint látod nem ez a probléma. Nekem 30 éves korom után jelentkezett hasonló probléma, végigjártam ugyanezeket mint te, semmi eredménye, kutya bajom. Egyszerűen így működik a szervezetem és kész. Legelhetnék biofüvet bubimentes vízzel de akkor sem változna semmi.

2018. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fel is adtad a küzdelmet vagy elfogadtad a tényt?
2018. nov. 26. 16:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Feladtad a küzdelmet vagy elmúlt a probléma? :D Ezt akartam írni *
2018. nov. 26. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Feladtam, nincs már ötletem. Majdnem 40 éves vagyok, nem fogok elkezdeni szedni mindenféle bogyót. Hol jobb, hol rosszabb a dolog. Persze én sem tömöm magam csokival meg ilyesmivel de simán megeszek bármit. Hízásra nem vagyok hajlamos szerencsére, a bőröm meg olyan amilyen. Úgy vagyok vele, hogy tiszta vagyok és igényes, ezeket tudom befolyásolni így erre fordítom az energiámat. Remélem azért majd elmúlik egyszer. Egyik kolléganőm 50 feletti, neki tiszta pattanás lett az arca miután szült (30 éve), és azóta sem múlt el neki, pedig ő is végigjárt már mindenféle bőrklinikát, sebészt, orvost, bevett mindenféle gyógyszert...semmi eredménye.
2018. nov. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ezt szomorúan hallom :(
2018. nov. 27. 09:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Akneroxidot en sokszor hasznalom, nekem nem szaritja a boromet. Mondjuk az igaz, hogy ha ki akar jonni egy ilyen gyulladt pattanas, akkor nem mindig tudja megakadalyozni.

Szerintem lisztet, cukrot nyugodtan ehetsz, tejtermekekbol sem kell laktozmenteset enned, ihatsz joghurtot, kefirt, de sima tejet ne igyal. Viszont a kakao...na az TENYLEG ki tudja hozni. Nekem kakaotol es etcsokitol teljesen szabalyszeruen jon ki ez a fajta pattanas. Akkor is ha csak keveset eszek.

Sajnos nekem mindenfele vitamintol is kijon, szoval ha szedsz azt is probald abbahagyni kicsit.

2018. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel menstruáció előtt megváltoznak a hormonok szintjei a szervezetben, "normális" reakció a pattanás.
2018. nov. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igazából most így átgondolva mióta erre az életmódra váltottam kb. azóta áll fenn a probléma és lehet hogy a kakaó a ludas.. mivel általában a reggelim zab+zsírszegény kakaó.


Köszi a tippeket. Esetleg ha másnak is van még tapasztalata ötlete akkor szívesen fogadom.

2018. nov. 28. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!