Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lesz ha többet nem foglalko...

Mi lesz ha többet nem foglalkozom az arcommal? Csak rontok rajta ezzel?

Figyelt kérdés

Úgy értem ha egyáltalán nem nyomom ki a pattanásaim, nem hidratálom, nem kence ficélek.

Úgy vettem észre minél több krémet kenek rá, annál rosszabb lesz, ha tükröt látok kényszert érzek a nyomkodásra, és a végén azzal szembesülők hogy rettentő ronda az arcom.


2019. jan. 3. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Figyi, nekem mindig is pattanásos volt az arcom az elmúlt 15 évben. Tiniként nagyon, 20-25 után már egyre kevésbé. Mostanában azért néha elő elő jön a pattanásosság, de nem jellemző. Én nem foglalkozom túl sokat az arcommal, párom vett nekem egy ilyen tisztító gélt, ezzel szoktam arcot mosni, amikor néha eszembe jut, vagy borotválkozás után rögtön.


[link]


A pattanásosság amúgy a bevitt tápláléktól, folyadékmennyiségtől is függ, tehát nem mindegy, hogy mennyi csokit, alkoholt, cukrot, vagy masszívan zsíros ételt viszel be.


Ha sokat italozgatok, vagy napokon keresztül viszem be a csokit, akkor pattanásosabb leszek.


Úgy hogy az első szerintem a megfelelő táplálkozás, folyadékbevitel, és mozgás, aztán jöhetnek a kencék.

2019. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg rossz kozmetikumokat használsz ami tele van komedogén és/vagy szárító összetevőkkel amitől még rosszabb lesz. Ilyen érzékeny bőrre ha nem használsz semmit még csúnyább lesz, hidratáló nélkül eleve ki fog száradni amitől majd jól beindul a faggyú túltermelés = még több pattanás. Pláne ha le se tisztítod rendesen. Egy jól összerakott irritáló összetevőktől mentes arcápolási rutinnal csak szebbnek kéne hogy legyen a bőröd.
2019. jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
65%

Szia!😀


Sajnos nekem is mindig tele volt pattanással az arcom, soha nem sminkeltem, anyáékkal mindenféle krémet kipróbáltunk, kozmetikushoz jártam ( bár egyszer csak rontott a helyzeten, és sebes lett utána ), viszont egyik sem használt igazán. Aztán egyszer elmentünk bőrgyógyászhoz, aki felírt nekem egy isotretionin nevű gyógyszert. Nagyon szárította a bőrömet, és sajnos nem túl olcsó gyógyszer, plána ha havonta megvettem hozzá a La Roche Posay Kompenzáló Krémet ( kisebb tubus 5000 Ft körül van, de alapozó alá is tökéletes volt )

Én azt javaslom, hogy ne piszkáld otthon az arcodat, ha nagyon gyulladt, inkább bízd szakemberre! Aláírom, hogy nem túl olcsó dolog, ha gyógyszert és kenőcsöt írnak fel neked, viszont nekem rendbehozta, azóta még menzesz előtt is ritka, ha kijön 1-1. És felesleges krémeket sem kell venned, egyből tud javasolni a bőrtípusodhoz illőt.

Remélem azért tudtam segíteni!

2019. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Akadnak azért hasznos kozmetikumok, de nekem is az a tapasztalatom, hogy a megfelelő táplálkozás a legmeghatározóbb. Ha az rendben van, elég egy jó fényvédő és egy arctisztító.
2019. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csokit egyáltalán nem eszek, és alkoholt sem fogyasztók.

Hormonális problémáim sincsenek.

Hidratálni néha szoktam, de másnap már tele az arcon érett pattanásokkal.


Sminket sem használok, mert egyrészt nem tudok, másrészt feleslegesek.

Nagyon karakteres arcom van, ezért jó lenne sima baba arccal büszkélkedni, de nem tudok leszokni a nyomkodásról.

Kozmetikusnál egyszer voltam, de másnap fel dagadt az egész arcom. A bőrgyógyász meg csak gyógyszereket meg krémeket írna fel. Azzal meg nem mérgezem a szervezetem.

2019. jan. 3. 16:05
 6/10 A kérdező kommentje:
*arcom
2019. jan. 3. 16:06
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

Arclemosó + tonik + hidratáló.

Más nem kell.

Keress jobb kozmetikust. Vannak akik be tudnak szerezni a bőrtípusodhoz való krémeket. Azok nem olcsók, azt aláírom. De azért nincs a boltokban, mert több a hatóanyag benne.

Nekem eddig kettő vált be (mondjuk nekem vízhiányos a bőröm) az a Dr Grandel és a Jafra.

Étkezésnél meg kevesebb fűszer, tartósítószer (gyorskaja, készételek) és sok folyadék.

2019. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miss Endzsi ***** válasza:
72%
Keresd fel Tindigo kozmetikust. Meg is rendelheted a retinolos szérumát. 3 hónap után látványos javulást hoz gyulladt, pattanásos bőrön is.
2019. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. Ne hanyagold el a bőröd!

2. Fordulj szakemberhez! Nyilván vannak nem túl jó kozmetikusok is, de a legtöbbjük profin/ hozzáértően végzi a munkáját. Sokat tudnak segíteni, azzal, h. kitisztítják a pórusokban levő faggyút, a mitesszereket - hosszú távon megéri.

3. Menj el allergiavizsgálatra! Sok helyen van ingyenes. Ha rendszeres nagy ronda pattanások jönnek ki, az lehet laktózintolerancia miatt is. Leállsz a tejfehérjéről/ tejcukorról (nyilván nem olcsók a laktózmentes termékek), és néhány hónap alatt kitisztul a bőröd.

Nekem járt így egy tanárom (50+-os volt mikor a 90-es években ez kiderült, egész életét 'ragyásan', gátlásosan élte le, pedig egyébként nagyszerű ember volt, és enélkül jóképű ffi. lett volna. De ue. volt a férjemmel mikor megismerkedtünk (ő kiiktatott minden tejterméket, ill. laktózmentest vesz néha), + egy kolléganőm is. Bombanő - sárgaközepű piros kelésekkel az arcán. Neki azt mondta a dokija, ha nem csecsemőkorában kb. fél évesen kapja a tehéntejet ('feles tej'), hanem egy-két évvel később, akkor lehet, h. semmi problémája nem lenne.

2019. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Egy próbát megér, de új kozmetikust keresek.

Hát most hogy írtad, mindig tejjel kezdem a napot, és a kávémat is úgy iszom. De nem fáj a hasam, meg tüneteim sincsenek tőle.

De lehet a bőrömnek nem tesz jót ezek szerint.

Egyébként most teafás arckrémet használok, és hámlasztok is.

2019. jan. 6. 04:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!