Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akinek pattanásos, mitesszeres...

Akinek pattanásos, mitesszeres, aknes, akármilyenes az arcbőre, bőrproblémája van, az miért nem megy el bőrgyógyászhoz, vagy kozmetikushoz?

Figyelt kérdés

Napi szinten több kérdés nyílik itt, és a kérdés mindig ugyanaz. Miért jobb súlyos ezreket, tízezreket költeni mindenféle kencére, löttyre, csodaszerre, ahelyett, hogy elmennének bőrgyógyászhoz, és megmutatnák a bőrüket.


Vagy legalább mennének el kozmetikushoz, ma már minden panelház tövében van legalább három, amiből 1 biztos, hogy öko-bio-eko termékeket használ.


De van az a bőrprobléma, vagy tud olyan súlyos, visszatérő lenni, hogy tényleg a bőrgyógyászatra kell menni, aki felír gyógyszeres krémet, vagy beállít egy antibiotikumos terápiát.


Egy bizonyos kor után a pattanásosság már betegségnek számít nálam, van is ilyen kifejezés, hogy felnőttkori pattanás.


Tessék komolyabban venni, nem pedig rákenni valami divatmárka termékét, és várni a csodát, hogy majd a krém megoldja.


Köszönöm a figyelmet.



2019. jan. 4. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Legegyszerűbb pedig az lenne, ha egészségesen étkeznének az emberek, életmódot váltanának és minimum napi 2 liter vizet innának.

Tudod, az vagy, amit megeszel.


Most az ünnepek alatt rengeteg édességet, csokit megettem, jé.. és 3 pattanás nőtt az arcomon, 28 évesen, előtte meg nem szokott, csak ha sz..rul étkezem.

Ennyi a titka az egésznek.


Kivétel, ha nem allergiás valamire valaki, vagy nem hormonproblémás.

2019. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, arra én is kíváncsi lennék ilyenkor, hogy aki felteszi a kérdést, az mit eszik, mennyi folyadékot visz be napi szinten, és mennyit mozog. De a magyar lakosság étkezési és mozgáskultúrájából kiindulva, nem hiszem, hogy túl jó válaszok jönnének.
2019. jan. 4. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk én nem szoktam feltenni ilyen kérdéseket, de elmondom az én véleményem.

Kozmetikus: jártam hozzá, pénzkidobás volt, bio és társai dolgokban nem hiszek

Bőrgyógyász: úgyis olyan gyógyszert ír fel, ami felborítja a hormonháztartást és jó drága is. Olyat is sokszor hallottam hogy fogamzásgátlót írnak fel tinilányoknak hogy ne legyenek pattanásosak... Ez szerintem kicsit erős.


Lehet mások is így vélekednek és inkább keresnek valami olyan terméket ami sokaknak bevált.

De abban egyetértek, hogy először a helyes életvitelt kellene kipróbálni. Én speciel nagyon elhagytam magam az utóbbi 2 évben, lelkileg és testileg is. A bőröm meg kb úgy néz ki mint tinikoromban.

2019. jan. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettem fel itt kérdést, elmentem orvoshoz, aztán most "várom a csodát" az általa felírt krémtől.
2019. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Miből gondolod hogy nem mennek? Lehet hogy már a 3. bőrgyógyász által felírt krémet/tablettát használják és nem jön be. A kozmetikus se válik be mindenkinek.
2019. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Manka68 válasza:
65%
Nekem ugyan jelenleg nincs ilyen problémám, de ha lenne, azért nem mennék kozmetikushoz, bőrgyógyászhoz, mert amit ők ajánlanak, az csak tüneti kezelés, és nem megoldás. Az embereknek fogalmuk sincs róla, mi a betegségük, az orvosok pedig nem foglalkoznak vele. Ha előjönne, endokrinológushoz mennék, és megnézetném a hormonjaimat, pajzsmirigyemet, cukoranyagcserémet. Amint ezek rendeződnének, elmúlnának a pattanások is. :-)
2019. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egészséges kaják drágábbak így nem mindenki teheti meg.
2019. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7


:D

Bírom ezeket a szövegeket. Főleg, mikor látom, hogy valaki kétpofára eszi az édességeket, péksütiket és liter számra issza a kólát és a cukros üditőket. Pluszba mellé még dohányzik is és séta helyett állandóan kocsival jár mindenhova.


Kifogás, kifogás hátán.


Ahogy szokták mondani, ha nincs időd az egészségre, majd lesz időd a betegségre.

2019. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tamuska válasza:
89%

Te nagyon okos lány/fiú lehetsz.

26 évesen is küzdök pattanasokkal.rengeteg orvost bejartam, tablettak, kremek es semmi sem segitett. Es nem eszek szar kajakat,es megiszok napo 2liter vizet. Szoval aki nem jart ilyen helyzetben azt ne ossza itt az eszet..

2019. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

S aki elmegy orvoshoz, de nem sikerül kezelni a bőrét, arról mit gondolsz?

Honnan tudod, ha látsz egy pattanásos felnőttet, hogy kezeli vagy sem?

Csak kíváncsiságból kérdezem...

Mert engem kezelnek, és sajnos egyelőre nincs megoldás. Tehát elítélsz?


Nem tudhatod egyes emberek problémájának a hátterében mi állhat.

Én is megkaptam már, hogy miért nem kezelem az arcom. Én meg lestem, hogy de jó fej vagy..nem tudom megmondani, hogy hány orvosnál, kozmetikusnál jártam, hogy végre kiderüljön, hogy genetikailag szűkek a pórusaim, így sokkal nehezebben tisztul mint egy átlagos bőrű embernek.

Most is kezelés alatt állok, aztán mégsem múlnak el a pattanások. Hihetetlen, de a szűk pórusokat még a 2 liter víz sem tágítja. Pedig nem tudom elmondani, hogy már mennyire figyelek mindenre.

Tökre elkeserítő, és bizony az ilyen előítéletek sem segítenek rajtam.


Azzal egyetértek, hogy ne kenj minden szutykot az arcodra, amit a TV-ben látsz, és persze menj orvoshoz, ha baj van! De nem szabad mindenkit elítélni, és mindenkire ráhúzni ugyanazt a feltevést.

Peace.

2019. ápr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!