Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a pattanàsok...

Mit tegyek a pattanàsok ellen? SOS

Figyelt kérdés
1 hónap múlva tabló fotózàs ès a homlokomon az orrom mellet pattanàsok vannak.Minden nap 2x-er (reggel/este)tonizàlok ès habzó arctisztítót hasznàlok, ès Sudokrem-et hasznàlok(ez leszàritja a pattanàsokat anyukàm szerint).Egy ideig működött de most màr semmit nem hat.Minden hèten lehúzható uborkàs-teafaolajos arcmaszkot rakok az arcomra de semmit nem csinàl a bőrömmel.Kozmetikushoz mèg nem annyira szeretnèk elmenni.Valami krèm/praktika/trükk?Nagyon sürgős

#trükk #pattanás #nem hasznàlnak
2019. márc. 9. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Tonizáláshoz mit használsz? Ha valami drogériás cucc, ami tele van alkohollal azt hanyagold. Csak kiszárítja teljesen a bőröd. Helyette ha van otthon pl almaecet, ahhoz adj egy kis vizet és azzal töröld át az arcod, elég naponta egyszer. A szaga hamar elszáll ne aggódj. Nekem ami anno segített krém az a duac gél volt. Sajnos dokit kell kérni, hogy írja fel. Ha jófej a házi dokid, akkor elég hozzá elmenni és felírja. Azonnali csodát ne várj tőle, de nekem egy hét múlva már látható volt a javulás és tényleg nagyon szépen helyretette a bőröm.
2019. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy figyelj a napi víz beviteledre! Nagyon fontos, hogy eleget igyál. Valamint az étkezésre sem ártana figyelni. Édességeket, üdítőket értelem szerűen kerülni.
2019. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Tejtermékeket, édességeket, zsíros dolgokat kerüld. Egyébként a tablófotón a pattanások miatt ne aggódj, kiretusálják mindenkinek és semmi nem fog látszódni.
2019. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.A tonikom aole veràs ès gyömbères.(Avon 3 az egyben).Alapból szeretnèm ha szép lenne a bőröm mert mindjàrt itt a nyàr fürödni fogok és nem akarok alapozóni(meg amúgy se).Vàrom a többi vàlaszokat
2019. márc. 9. 16:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Almaecetem nincs ètelecet (20%) jó?
2019. márc. 9. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiába írtam ALMAecetet. Teafaolaj felhigítva vízzel egyébként szintén mehet arcra, az is jól leszárít+ fertőtleníti az arcot.
2019. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat en a Sudocremet inkabb a kiszaradt kezemre kennem, mint a pattanasaimra. Szerintem csak jobban eltomiti a polusaidat.
2019. márc. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális a dolog, akkor kipróbálhatsz valami azelainsavas krémet. Nekem elég jól bevált ilyen SOS helyzetekben. Ez sem működik egyik napról a másikra, de pár nap alatt visszahúzódik a kialakulóban lévő pattanás, a nagyobb gyulladtakon is sokat javít. Receptre lehet 15-20%-os krémeket kapni, de 10%-ost recept nélkül is, ezt a The Ordinary gyártja.
2019. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fontos az étkezés is. Cukor, tejtermék sokat számít. A dm-es alverdés habosítós lemosó nagyon jó.

Lehet kapni a gyógyszertárba Naturlan, Spiritus Salicylatus nevű szalicil savat. Fiamnak csodákat tesz, van hogy másnapra eltűnteti. De lehet kell néhány nap. Este kend át az arcodat vele. Szerintem napi max 2napiszer használd, de lehet egy alkalom is, mer száríthatja a bőrt.

A sudocreme meg fura ötlet, ne kend az arcodra kérlek!

2019. márc. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ami nekem használt.:


aktív széntablettát egy kis tálba kis vízzel feloldottam, és azt kell rákenni az arcra, 20 percig rajtahagyni és vízzel lemosni.. ezt 2-3 naponta érdemes elvégezni (naponta semmiképp sem mert szárít) és heti 1x a vizes öblítés előtt érdemes szódabikarbónát is használni. de a szódabikarbónával a heti 1-et nem érdemes túllépni. mindezt este érdemes elvégezni és éjszakára mehet egy vékony réteg sudocrem, hogy nyugtassa a bőrt.


Akikkel sokáig nem találkoztam iszonyatosan meglepődtek, hogy milyen szép bőröm lett..


Sok sikert!

2019. márc. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!