Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » (Nagyon) heges arcbőr kezelése?

(Nagyon) heges arcbőr kezelése?

Figyelt kérdés

(Kicsit hosszú lett, de csak azért, mert nagyon-nagyon fontos a probléma számomra.)


20-as éveim elején járó férfi vagyok, akinek a rengeteg tinédzserkori pattanása miatt sok, elég csúnya heg borítja az arcát. Ezek nagyon zavarnak, és hiába vannak meg már igen régóta, nem tudok nem tudomást venni róluk a nap minden percében. Viszont mégsem tudom, mit tudnék kezdeni velük, a bőrgyógyászt egyáltalán nem hatotta meg a helyzetem, hatástalan krémeket ír csak fel, pedig egyértelmű, hogy azok már nem segíthetnek a bőrömön.


Az egyetlen, amire gondolhatok, hogy valamilyen klinikára mennék, ahol talán lézeres kezeléssel vagy hasonlóval segíthetnének. Viszont a bőrgyógyász szerint csak pénzkidobás (illetve még több heg megjelenése) lenne az eredménye ennek, ami sajnos vissza is vetett, hiszen semmennyi pénzem nincs, amit feleslegesen elszórhatnék.


Tehát itt vagyok elég tanácstalanul (és még inkább csalódottan), mert bár nagyon vágyom arra, hogy meggyógyulhasson az arcbőröm (vagy legalább kevésbé legyen ilyen rossz állapotban), mégsem tudom, hova kéne fordulnom vele, ahhoz, hogy igazi segítséget kapják. Mert egyébként, ha lenne ilyen lehetőség, akkor kicsit sem sajnálnám rá a pénzt, ha szinte mindenem is rá kell költenem.


Tehát az lenne a kérdésem, hogy mit tudnátok tanácsolni, van-e ilyen hely/módszer, ami kezelhet egy nagyon (mélyen/sűrűn) heges bőrt?

(Azt tudom, vagyis inkább félek tőle, hogy erre az lehet a válasz, hogy ezen nem lehet segíteni, és el kell fogadnom magam így, hiszen lehetne rosszabb is, de tényleg nagyon(!) elkeserít, hogy így nézek ki, szörnyű a tükörbe nézni, vagy ránézni valakire, úgy hogy tudom, milyen képem van. :( )


Ha számít, új pattanás már elég ritkán jelenik meg, a hegek halványodtak is a sok év alatt, amennyire lehetett, de így is teljesen feltűnőek, hiszen valóban az egész arcom borítják. Szinte életmentő lenne, ha valaki meg tudná mondani, hol/hogyan lehet kezelni az ilyen bőrt, szóval rendkívül (igazából nem tudom kifejezni, mennyire) örülnék, ha tudnátok segíteni.



2019. ápr. 1. 15:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, eszembe sem jutott említeni, budapesti vagyok, tehát ha valahol van ilyen hely, akkor az nyilván itt kell legyen (vagyis remélem).

Aki a DM-es és többi kozmetikumokat ajánlod (amit tényleg őszintén köszönök), tényleg úgy gondolod, hogy ezek segíthetnek olyan bőrön, amibe szinte már "beleégtek" a hegek? Bár igaz, hogy mostanában annyira elhanyagoltam a kezelést, hogy már az is javíthat, ha kicsit halvanyítja/felfrissíti az arcbőröm, de az igazi mégis az lenne, ha valami "drasztikusabb"/látványosabb módszerrel lehetne kezelni. De ha (hirtelen) nem lenne ilyen, akkor ezeket is megpróbálhatom, veszteni valóm nincs velük.

2019. ápr. 1. 18:51
 12/18 anonim ***** válasza:
Megérteni megértelek, és abban a korban vagy, amikor kinyílik a világ előtted, ezért azt is megértem, hogy ez egy igen fontos probléma. Ha majd te is 34 leszel mint én, másképp fogsz picit látni, ha már sokat tapasztaltál. Például nem fog érdekelni, hogy idegeneknek mi jár a fejében az arcoddal kapcsolatban.
2019. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaságot mondok, de nekem az vált be, hogy hámosító hatású krémekkel (pl Bepanthen vagy Sudocrem) kenem be az arcomat, ahol csúnya hegeket látok. Régen nekem is rengeteg pattanásom volt, és bár a legtöbbnek szépen elmúlt a helye, azért akadnak makacs foltok. A másik tippem a hámlasztás ( [link] itt írja is a TCA hámlasztás indikációinál a pattanások utáni hegeket).
2019. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel Tajti Ildit, ha pesti vagy, nem is kell utaznod, de még az ország másik végéből is megérné.


Nem jártatom tovább a számat AHA-ról meg BHA-ról, dermarollerről vagy mikrodermabrázióról, ő mindent el fog mondani, ezt garantálni tudom.

2019. ápr. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok mint te, bár nem ugyanabban. Nekem kevesebb, de nagy és mély hegeim vannak, lassan tíz éve küzdök ugyanezzel a szorongással. Voltam lézeres hámlasztáson, alkalmanként 20k Ft, hatszor mentem, de mivel nem láttam javulást abbahagytam. Az én hegeimen nem segített, a te állapotodon valószínűleg javíthatna. De teljesen soha nem fog eltűnni. Futkoztam bőrgyógyászok és plasztikai sebészek között, volt aki szimplán elküldött, volt aki azt mondta egy kicsit tud rajta javítani úgy, hogy gyakorlatilag átszabja az arcom a seb körül :D Úgyhogy 50 Km-es körzetben kifogytam a lehetőségekből. Te pesti vagy, kutasd fel a legmenőbb bőrgyógyászokat és kozmetikusokat és kérdezd meg őket, tudnak-e segíteni. Azt még hozzátenném, hogy ismerek sebhelyes nagyon pattanásos srácot, akinek gyönyörű felesége van. Kicsit szocializálódnod kéne, egy nagy önbizalomfröccsre van szükséged, mielőtt a szorongásod depresszióvá fajul.
2019. ápr. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ezek alapján akkor megpróbálok elindulni :)
2019. ápr. 2. 20:24
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem a dermarolleres kezelés se segitett jelentős javulást. Az a kezelés nagyon hosszu folyamat. Ha van pénzed, próbáld ki a lézeres kezelést
2019. ápr. 3. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Aki a DM-es és többi kozmetikumokat ajánlod..."

A válaszom erre az, hogy természetesen nem ezek lesznek azok, amelyek azonnali megoldással szolgálnak.

De: Van olyan, hogy mindennapos arcápolási rutin. Ennek általában a nők jobban belátják a fontosságát mint a férfiak, pedig nekik is kellene. Addig is, amíg eljutsz a hámlasztó- és egyéb kezelésekre, kell valami, avivel reggel-este arcot mosol, amivel arcmosás után hidratálod a bőröd, és egy radír, amit legalább hetente egyszer használsz. Mindezt átlag bőrrel is meg kell tenni, neked meg különösen! Na az a nem mindegy, hogy mindezt mivel végzed! Mert ha a vegyszeres, agyonreklámozott vackokkal, akkor rontasz a helyzeten, ha pedig minőségi natúrkozmetikumokkal, akkor javítasz. Ha csináltatsz is majd valamilyen kezeléseket, azok előtt és azok után is van élet! És nem mindegy, hogy vegyi anyagokkal sanyargatod a hámsejtjeidet, vagy értékes növényi olajokkal táplálod! Pl. egy reggel használt virágvizes mentazselé még a napi látványon is javít egy kicsit, mert összehúzza a pórusokat és mattít, így harmonikusabb lesz az összhatás. De kipróbálhatod (szigorúan megtisztított és hidratált arcra) az Alverde color&care alapozót is, ami teljesen láthatatlan, de mégis javít valamit az összképen!

2019. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!