Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehetséges, hogy valakine...

Hogy lehetséges, hogy valakinek sima olcsó samponnal is gyönyörű a haja?

Figyelt kérdés

Ez genetika lényegében? Vagy mi az oka?


Anyukámnak évekig volt derékig érő, ráadásul dauerolt haja, és sose használt semmit egy bolti csalánsamponon túl.

Most vállig érő, festett egyenes haja van, de továbbra is ugyanez a "rutinja" heti egy hajmosás mellett.

A húgom, amíg kislány volt, szintén csak ennyit használt, pedig évekig nagyon hosszú haja volt, most is fenék alá ér. Azóta kezdett balzsamot használni, hogy festi és vasalja a haját, bár nyilván inkább csak a vasalás miatt.

Vágatni viszont így sem kell, mert vastagszálú, egészséges a haja, egyáltalán nem töredezik.


Ellenben nekem vékonyszálú, szintén egyenes, de sérülékeny, hosszú hajam van, egész pici korom óta használok hajbalzsamot/pakolást, illetve a sampon sem mindegy, bár a drogériás termékekkel elvagyok. Meg persze Kallos, azt imádom.

Festetlen a hajam, sose volt vasalva, mégis 2 havonta kell az egészségügyi vágás, akkor szép.


Tényleg csak genetika lenne?


2019. ápr. 22. 09:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Képzelem hogy néz ki, pláne, hogy leírtad, hogy sérülékeny, gondolom könnyen töredezik, száraz is. Tyű de nehéz volt kikövetkeztetni, amit te magad írtál le.
2019. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem száraz, mert ápolom, és nem töredezett, mert vágatom 2 havonta (mellesleg mindenkinek kéne legalább 3 havonta a fodrászok szerint).

Írtam, szép hajam van, de nem fogok itt neked bizonygatni semmit.

2019. ápr. 22. 10:47
 13/17 anonim ***** válasza:
26%

Nekem fél év után sem lesz töredezett a hajam, csak úgy mondom. És a fodrász jóhogy ezt mondja, figyeld meg mit mond egy festő, megsúgom azt, hogy évente egyszer legalább ki kell festeni a házat, mivel neki ez éri meg.


És akkor mi a kérdés? Hogy ez csak genetika? Mint biológus megsúgom, nem, ez nem genetika. Most már megnyugodtál?

2019. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Menj már valahová máshová, nem igaz, hogy ennyire nincs életed.


Akkor örülj a tökéletes hajadnak, meg annak, hogy neked mindig igazad van :)

2019. ápr. 22. 10:52
 15/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak genetikai, de nyílván az is benne van a pakliban. Nem vagyok szakértő csak saját példám. Apumnak dús haja volt hullámos, anyumnak hosszú dús göndör. De mind a kettőnek vastagszálú, nekem vékonyszálú egyenes, de egészséges hajam van. Tesómnak vastagszálú és hullámos. Tesómnál bejött a genetika nálam nem. Viszont nagyon távolról is lehet örökölni.
2019. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne idegeskedj, mert még mégjobban égnek fog állni a hajad, azt meg senki sem akarhatja
2019. ápr. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Persze, csak azért diplomáztam belőle, semmi másért. ÉS igen, ha valaki értelmesen válasszol, az már kötekedés :D Ne égessétek már magatokat.
2019. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!