Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért titulálják sokan gagyina...

Miért titulálják sokan gagyinak az olcsó dolgokat?

Figyelt kérdés

Mármint, átfogóan mindent, ami nem professzionális, csak drogériás, nem minimum parfümériás, nem 5000Ft és attól drágább, hanem csak 500Ft...


Engem hidegen hagy, mit használ más, van egy lélektani határ, ami felett akkor sem költenék, ha felvetne a pénz.

Illetve sok dologból bár volt alkalmam kipróbálni egy drágábbat, mégis az olcsóbbat veszem újra, mert az valahogy személy szerint nekem jobb.


Élőben is tapasztaltam ilyet. Az egyik lány a baráti társaságunkban megkérdezte, mivel festem a szempillám, mert olyan fekete, mintha tusvonalat is húztam volna a tövébe. Mondtam, az egyik Essence szempillaspirállal.

Erre kijelentette, hogy milyen kár, hogy egy olcsó vacakkal, mert ő 6000Ft alatt nem vesz szempillaspirált.

(Amugy az említett Essence szempillaspirálnak az összetevői is szépek, szóval semmilyen szempontból nem gagyi).


Ugyanígy pl a hajápolás.

Próbáltam profi termékeket, 12 ezer felett fizettem egy flakon samponért meg a pakolásért, de hamar rájöttem, hogy az én hajamnak nem lesz jó. Ajánlásra próbáltam ki egy 300Ft-os, teljesen natúr hajpakolást, az én hajam érdekesmód, azt szereti jobban.


Nem arra akarok utalni, hogy a drága gagyi, sznobság, sz.r, hanem hogy van, akinek ez jó, van akinek meg az (jé, milyen fura, hogy nem vagyunk egyformák), és enm tartom korrektnek, ha beszólogatnak, bunkóznak, csak mert nekem egy olcsóbb dolog vált be.

Itt is sokan teszik előszeretettel (ajánlani mást mondjuk nem tudnak helyette, csak benyögik, hogy "az egy f.s")


2019. ápr. 22. 11:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szóval, aki beszólogat, miért teszi?
2019. ápr. 22. 11:32
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Régen az essence tényleg nagyon gagyi volt, gondolom ez maradt meg benne.
2019. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Ezt te is fogadd el. Valakinek az olcsó a gagyit jelenti. Tapasztalati úton szerezett tudás is lehet mögötte.
2019. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem sok mindent próbáltam tőlük, de lassan 10 éve használom a szempillaspiráljukat (mondjuk amit eleinte szerettem, megszűnt közben, így most egy másikat), illetve az új korrektorok is jók, meg némelyik fedőlakk.

Mondjuk az alapozókra (én azt nem használok semmilyet) sokan panaszkodnak valóban.


Szóval, nem mondom, hogy minden jó, ami olcsó, de nem is rossz az összes, hogy kampányolni kelljen ellene.

2019. ápr. 22. 12:10
 5/18 A kérdező kommentje:
Én is írtam, hogy nem vagyunk. Csak míg én nem szólogatok be a drágát használóknak, azok beszólogatnak nekem. Ez zavar egyedül.
2019. ápr. 22. 12:11
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Mikor szóltam be?
2019. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem te.


Hanem:


"Élőben is tapasztaltam ilyet. Az egyik lány a baráti társaságunkban megkérdezte, mivel festem a szempillám, mert olyan fekete, mintha tusvonalat is húztam volna a tövébe. Mondtam, az egyik Essence szempillaspirállal.


Erre kijelentette, hogy milyen kár, hogy egy olcsó vacakkal, mert ő 6000Ft alatt nem vesz szempillaspirált.


(Amugy az említett Essence szempillaspirálnak az összetevői is szépek, szóval semmilyen szempontból nem gagyi)."


Erre gondoltam konkrétan.


(meg egy-kétszer az oldalon is beszóltak, amikor egy olcsóbb, de nekem bevált terméket mertem ajánlani egy kérdezőnek a "Milyen ...-ot ajánlotok?" kérdésekre)

2019. ápr. 22. 12:23
 8/18 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem tudják elfogadni, ha valakinek az olcsóbb válik be, nekik még csak a méregdrága valami... Vagy szimplán tényleg sznobizmus.. Vagy csak unatkoznak, szimplán közlekednek. Valamiből én sem vennék olcsón pl. arckrém, de az összetevőket nézem nem a márkát! De pl. szempillaspirál pont az a kategória, amiből simán jó az olcsóbb.Amúgy melyik Essence spiráltól olyan fekete a szempillád? 🙂
2019. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. Bocsi autokorrekt mindent kijavít... 😕
2019. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Változó, van aki szimplán sznob, felszínes és ezért nem vesz ilyen no name dolgokat. Lehet rossz tapasztalata van az olcsóbb dolgokkal, jobban beváltak neki a márkás termékek, lehet az összetevőkkel van baj stb stb. A spirálos történet alapján a csaj szimplán sznob. Régen az essence tényleg elég gagyi volt, pl a körömlakkjai (color&go volt talán a neve még) alig bírt 1-2 napot nálam, majd a gél lakk mevű újabb verzió már az egyik kedvencem volt. Az alapozóik sárgák voltak most a legújabbal semmi gond. Az extreme vagy milyen szempillaspirált nem szerettem, de a lash princess a fiberes már nagyon jó (nevekben nem vagyok teljesen biztos). Én is úgy vagyok vele hogy mondjuk Isana terméket nem veszek mert nekem többet ártanak, a Balea próba szerencse míg a Nivea vagy Neutrogena nekem kb garantált siker, még ha ezek nem is olyan drága nagynevű márkák. Szimplán az évek alatt ez alakult ki bennem, de az essence jó példa hogy javulhat a színvonal.
2019. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!