Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért titulálják sokan gagyina...

Miért titulálják sokan gagyinak az olcsó dolgokat?

Figyelt kérdés

Mármint, átfogóan mindent, ami nem professzionális, csak drogériás, nem minimum parfümériás, nem 5000Ft és attól drágább, hanem csak 500Ft...


Engem hidegen hagy, mit használ más, van egy lélektani határ, ami felett akkor sem költenék, ha felvetne a pénz.

Illetve sok dologból bár volt alkalmam kipróbálni egy drágábbat, mégis az olcsóbbat veszem újra, mert az valahogy személy szerint nekem jobb.


Élőben is tapasztaltam ilyet. Az egyik lány a baráti társaságunkban megkérdezte, mivel festem a szempillám, mert olyan fekete, mintha tusvonalat is húztam volna a tövébe. Mondtam, az egyik Essence szempillaspirállal.

Erre kijelentette, hogy milyen kár, hogy egy olcsó vacakkal, mert ő 6000Ft alatt nem vesz szempillaspirált.

(Amugy az említett Essence szempillaspirálnak az összetevői is szépek, szóval semmilyen szempontból nem gagyi).


Ugyanígy pl a hajápolás.

Próbáltam profi termékeket, 12 ezer felett fizettem egy flakon samponért meg a pakolásért, de hamar rájöttem, hogy az én hajamnak nem lesz jó. Ajánlásra próbáltam ki egy 300Ft-os, teljesen natúr hajpakolást, az én hajam érdekesmód, azt szereti jobban.


Nem arra akarok utalni, hogy a drága gagyi, sznobság, sz.r, hanem hogy van, akinek ez jó, van akinek meg az (jé, milyen fura, hogy nem vagyunk egyformák), és enm tartom korrektnek, ha beszólogatnak, bunkóznak, csak mert nekem egy olcsóbb dolog vált be.

Itt is sokan teszik előszeretettel (ajánlani mást mondjuk nem tudnak helyette, csak benyögik, hogy "az egy f.s")


2019. ápr. 22. 11:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert akinek van pénze drágábbra az így akar vele felvágni. Legalábbis én így vettem észre. Pl osztálytársamnak is anyuci apuci megveszi a 30.000-es cipőt aztán meg leszólja az olcsóbbakat. Pedig én megvagyok a 8.000-es sportcipőkkel is.
2019. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

Nem én szóltam be :) de szerintem is sok olcsó gagyi. Intense tipikus víz alapú illatszer, ami 1-1.5 óráig lehet érezni, és 600-3000 forint között árulják. Nem attól lesz jobb, mert drágán adják, attól max átvernek :)

Asszonyt is egyszer átverték ilyennel, Nagyon jó illata volt és erős, de kb azért, mert fél percenként telefújták magukat ezzel az árusítók, meg a boltban néhány helyen volt beépített emberük, akik egyes részeket ezzel fújtak be. Ő meg vett 4 üveggel 12000ért, mire itthon megnéztük postaköltséggel eggyütt Szlovákiából 600 forint. Ráadásul, mire haza ért, már nem is lehetett érezni az illatot.


Ha neked az válik be, használd, de ettől még egy olcsó és gagyi termék, ami rövid ideig tart, mivel víz bázis alapú.


Ezzel nem téged bántalak, a termék vacak. És hiába ajánlod másnak, sokan nem ajánlják, mert nem éri meg a 600at sem.


DE nagyon jó locsolkodáshoz. Mert nem marad erős illata és gyorsan elmúlik. :)

2019. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

#11 igen. Igazad van, hogy van egy réteg, akinek a pénz és a státusz előrébb van, mint az emberi érték. És ezek az emberk borzalmasan sikeresnek tűnnek, de belül üresek, csak ez jóval később derül ki, addig meg bosszantanak.


Van ellenben egy másik oldala is.

Nekem is van 60 000 forintos sport cipőm. Nem menőzök vele, 3500 forintért vettem készlet kisöpréskor. Ettől nem vagyok rossz ember, hogy drága cipőm van.

Sőt! 15 éve hordok egy ingnyakú rögbi pólót, ami boltban 25 ezer forint lett volna, de a turkálóban kilóra meg tudtam venni 500 forintért. Na erre varjál gombot! De tényleg, mert tegnap esett le róla... :)


Nem minden arany, ami annak látszik. Nekem is a drága cuccaim olcsón lettek véve és bizony az Adidas cipőm jóval tovább bírja és kényelmesebb, mint a Dechimanos sport cipőm. És én sem tehetem meg, hogy 7-8 évete veszek 60 ezerért egy sport cipő, hanem legtöbbször megveszem 6-8 ezerért a deichmanban és 1.5 év múlva kuka, mert elkopik. De keresek sok akciót és bónusz újságot, hogy hol lehet olcsón venni cuccokat. Sőt! Külföldről rendelve postaköltséggel is olcsóbb bármelyik adidas, vagy "neki" cipő, mint itthon boltból. Ami azzal egyenlő, hogy le akarnak nyúlni a boltosok.

2019. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

8-asnak:


Ez a szempillaspirál:

[link]



12-esnek:

Sehol nem írtam, hogy mit ajánlottam, parfümöt ajánlani pl pont nem szoktam senkinek, az elég egyéni.

Meg kozmetikumokról volt szó (smink, arcápolás, hajápolás), nem illatszerekről.

Bár igaz, parfümből sem a luxus kategóriát használom, hanem egy olcsóbbat (6000Ft), mert az a kedvencem (Jil Sander - Sun).

De mint írtam, ezt nem szoktam másoknak ajánlgatni, mert egyrész jóval egyénibb, mint egy szempillaspirál, másrészt meg hozzám személyes okokból is ez az illat áll a legközelebb.

2019. ápr. 22. 14:46
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Tethát, ha azt állítom, hogy valami gagyi, és megindoklom, hogy miért az, akkor azt te nem fogadod el.


Világosabba napnál, hogy neked olyan belső fájdalmaid vannak, amire nem megodlást keresel, csak meg akarod osztani, hogy téged megbántott valami.

2019. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én felhoztam két példát, amiből nekem az olcsó ár-érték arányban jobban tetszett a drágánál.

A drága sem rossz (nekem is volt 10 ezres szempillaspirálom-ajándék, persze), de nem jobb annyival, mint ahányszor többe kerül.


Te felhoztál egy olyan példát, ami nem illik a kérdésbe. Senki nem állna le vitatkozni azon, hogy egy D&G parfüm mennyivel jobb, mint egy olcsó bazári, mert ez nem is kérdés.

Nem véletlenül nem parfümökről írtam.


Ezt ki is fejtettem, szépen meg is indokoltam, erre eljutottunk oda, hogy lelkibeteg vagyok.

Perszehogy, csak így lehet.

2019. ápr. 22. 14:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Ezt en sem ertettem soha.

Kiprobalok sokmindent, es ami bejon, azt hasznalom.

A legtobb tusfurdom 300 forintos Balea, de van dragabb Lush is.

Az egyik kedvenc szemfestek palettam 2000 forint volt, pedig tudnek venni sokkal dragabbat is. A legtobb sminkcuccom Essence, Catrice, es en egy 1000 forintos Lovely szempillaspiralt szeretek a legjobban. Kaptam a multkor egy joval dragabbat is, hat nem voltam tole hasraesve, nem volt annyival jobb, hogy ennyivel tobbet adjak erte, fokent hogy pont egy szempillaspiralt eleg surun cserelni is kell.

2019. ápr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az ár abszolút nem garancia arra, hogy milyen lesz a termék. Olcsóbb és drágább dolgokból is vannak jobbak, és rosszabbak. Én Krémmánián véleményeket illetve összetevőket szoktam nézni egy termék kiválasztásánál. Csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem is egy Lovely szempillaspirál a kedvencem, a sárga színű, mielőtt elkezdtem használni, több drága szempillaspirált is próbáltam, és a nyomába se érnek ennek a mondhatni noname, olcsó spirálnak.
2019. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!