Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Folyamatosan pattanások...

Folyamatosan pattanások jelennek meg a fenekem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb egy hete folyamatosan pattanások jelennek meg a fenekemen. 1-2 naponta jön ki egy új, aztán néhány nap alatt el is múlik. Nem értem, mi lehet az oka, mert nem igazán izzadok bele a ruhába meg semmi ilyesmi. Ja és elég furán néznek ki, nem úgy mint az arcon lévő pattanások.


Így néznek ki (nem muszáj megnézni :D)

[link]


[link]


Szóval veletek volt már ilyen? Mi okozza és hogy lehet megszüntetni?



2019. júl. 9. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (csak tipp), lehet nem jó fehérneműt hordasz és amiatt jön ki.

Én egy dm-ben kapható arclemosóval szoktam a teljes testem átmosni, átdörzsölni, majd leöblít, és rendesen tusfürdővel letusolok.

Nagyon nagyon ritka, hogy kipattogok.

Egy próbát megér. És szerintem a nem műszálas, pamut alsók a jók.

Sokszor vagyok otthon alsónadrág nélkül. Persze ha egyedül vagyok. Szerintem jó a bőrnek mert szellőzik. Főleg ebben a melegben nyáron.

2019. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Szerintem melegkiütés. Vagy valamilyen baktériumot jutattál a bőrödre.
2019. júl. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Miss Endzsi ***** válasza:
*juttattál
2019. júl. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen,amikor iskolás volt. Lehet a sok ülésről,vagy hogy folyton hozzáér a ruhád. Hagyd szellőzni,radirozd ott a bőröd
2019. júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Évek óta ilyen a fenekem... :( bőrgyógyásznál is jártam vele. Én tangát hordok amúgy, piros betűs napokon franciát. Olyankor pár nap alatt feltűnően kevesebb jön ki...amúgy én nem is vagyok pattanásos, sőt mi több, csak a fenekem van. :( A bőrgyógyászom azt mondta, hogy nem kell konkrétan izzadni, hogy keletkezzenek, elég ha "bepállik-kipállik" (elnézést a kifejezésért, ki hogy használja), a nadrágtól sem szellőzik és mellé nyáron még meleg is van. Nekem egész évben megvan sajnos, egy időben nemrég jobb volt, most megint elkezdődött és kamillás gyógyszertári "löttyöt" írt fel az orvos, naponta kétszer át kell kennem, meglátjuk a javulást (hétfő óta használom). Egyébként azt mondják, hogy az ezüstkolloid is jó rá, illetve valakinek egy egyszerű bőrradír vagy arclemosó folyamatos használata is használ.
2019. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!