Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Erről ki mit gondol? Min...

Erről ki mit gondol? Min változtassak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tartom magam elég szépnek és nincs elég önbizalmam. Van párom 2-3 éve, ő tudja, hogy ilyen problémám van de szerinte hülyeség ezen rágódni. Különben a hajammal, az arcommal nem vagyok elégedett de a ruháimmal sem. Szerinte meg nincs ezekkel baj, neki amúgy tetszem egy egyszerű farmerban is vagy pizsamában... persze megjegyzi ha valami tetszik neki rajtam, meg volt hogy kifejezetten odáig volt egy ruháért mikor meglátott benne de neki az is mindegy ha valami tök egyszerű van rajtam. A pláne az egészben, hogy egy ideje gyakran más nőkhöz hasonlítom magam: vagy az egyetemen akiket látok vagy a párom egy kolleganőjéhez,bár ez nagyon ritka vagy ha meglátok az utcán valakit akkor az is. Hozzátartozik még, hogy van egy nő, aki régen tetszett a páromnak és hozzá is folyton hasonlítom magam, nekem már olyasmi lett mint valami ideál, pedig egyébként sosem volt semmi köztük a párommal (leszbikus az illető és amúgy nem is egy nőies nő, semmi feltűnő meg nőies nincs rajta). De azokhoz is hasonlítom magam akik mégcsak soha nem is tetszettek neki vagy akiket nem is ismer. Szóval nemcsak azon múlik a párom ismeri-e.


A párom szerint hülyeség az egész, szerinte szép vagyok de mégse múlik el az elégedetlenségem.


Most sem vagyok fiús mert azért vannak magasabb sarkú cipőim, mintás sál, nőies táska, néha fülbevaló, a pulcsijaim se fiúsak, bár nem is vagyok extra szexi meg feltűnő.

Ilyesmiket hordok, nem pont ilyet (kicsit más színű) de hasonlót:

[link]

[link]

[link]

[link]

(az enyém hasonló, fekete)

[link]

[link]

[link]

[link]


Talán valami ilyesmiben érezném magam nőiesebbnek.

Ezek sem olyan túl feltűnőek de ha jól párosítom kiegészítőkkel, lehet jó meg talán önmagában véve az segítene ha szoknyát meg ruhát is felvennék...persze harisnyával. Akkor lehet nem érezném magam olyan átlagosnak, mert sok nőt ismerek, aki amúgy arcra hiába szép, egyhangú az öltözködése.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze az öltözködés csak egy része az egésznek... a hajammal meg az arcommal sem vagyok mindig elégedett, főleg a hajammal. Nem tetszik az arcom, jobban tetszene ha kisebb lenne az orrom, az alsó ajkam... hullámosabb haj... vagy legalábbis valami ami nem össze-vissza áll.

[link]

A képen nem én vagyok de ilyesmi az arcom.

És ehhez hasonlít az a nő, aki az "ideálom" lett...

[link]

Itt konkrétan Rachel Weisz van a képen de az a nő például akinek a gondolatától nem tudok szabadulni, neki is hasonló az arca, néhány képén még a haja is szinte majdnem így néz ki.


Szóval a kérdésem egyik része, hogy vajon adna-e több önbizalmat ha kicsit máshogy öltöznék és a hajamon is változtatnék vagy ettől nem változik semmi?

Ami pedig a másokhoz való hasonlítgatást illeti: hogyan vethetnék ennek véget? Az a nő, aki már szinte az ideálom lett, csak egy a sok közül, akire ha ránézek az jut eszembe, hogy én nem vagyok elég szép úgysem... Az utcán is elég ránéznem egy nőre, akit szépnek tartok és máris jön a rossz érzés...


Elnézést amiért hosszú lett de ez a sok minden szerintem mind összekapcsolódik, ezért akartam leírni egybe ahogy van.


2019. szept. 28. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. Önbizalom hiányos vagyok én is. Ha úgy érzed,hogy másfajta ruhákban magabiztosabb lennél akkor próbált meg. (Bár szerintem a mostanival sincs gond)

Én sem vagyok elégedett magammal se a börömmel se a hajammal. Nekem segített ,hogy elkezdtem kicsit máshogyan öltözködni. Viszont azt is hozzá tenném sajnos n tökéletes a bőröm és engem ez zavar, ez az amit a mai napig próbálok elfelejteni. (Nem sminkelem mag)

Egy odeje kicsit jobban érzem magam, magabiztosabb vagyok. Nem tudom miért,csak egyszerűen kicsit jobb. Nincs gond ha hasonlítgatod magad, de jobb ha elfelejted ha nem is teljesen de hagyd el kicsit.

A párodnak meg nyílván megfelelsz. De tudod mit? Én pont olyan vagyok akit ez nem hat meg. Hiába mond bárki bármit ha nem érzem jól magam a bőrömben az nem a szavakkal lesz megoldva. Anya is mondja mindig miért izgat hogy nézek ki ha senkinek nem akarok tetszeni. Igen nem akarok,de megakarok felelni magamnak,jól akarom érezni magam. Ha azt érzed változni szeretnél akkor Hajrá! Ha valaki nem támogat ne foglalkozz vele. Másoknak hiába felelsz meg ha saját magadat ki nem állhatod.

Sok sikert ha gondolod írd meg hogy megy ^^

Sok sikert


19/L

2019. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig lesznek nálad szebbek, okosabbak, nőiesebbek, de ha magadhoz képest, a múltbeli énedhez képest elérsz egy haladást, akkor szerintem csökkenni fog ez a hasonlítgatás. Legalábbis, amikor én tudom magamról, hogy jól nézek ki a nálam szebb nőket kevésbé veszem észre. Szerintem, arcra amúgy szebb vagy mint az ideálod, az első nőnek kedves vonásai vannak, sokkal emberibb mint a második.

Ha a párodat annyira nem izgatja, az nem feltétlenül baj, változtass magad miatt, szerintem nézd meg, hogy a bőröd/szemed színéhez milyen színű haj állna jól, és az arcformádhoz meg, hogy rövid, hosszú hullámos stb. Ha változtatsz és tényleg eltalálod az sokat fog dobni az önbizalmadon. A ruháknál is nézd, hogy illik-e az alakodhoz, kicsit próbálj meg kevésbé szürke egér módjára élni, vegyél fel vidám színeket amik illenek a szemedhez, bőrödhöz, keress új parfümöt.

Fogalmazd meg magadban, hogy milyen szeretnél lenni, és legyél az!

2019. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megpróbálok kicsit változtatni az öltözködésemen. Amúgy mikor a párom megismert és randizni kezdtünk meg megtetszettem neki, akkor is ilyen átlagos volt a stílusom. Bár nyári randikra már felvettem szoknyát, rövidebb ruhát és azt megnézte azért rendesen.


A párom azt szokta mondani, hogy senki se tökéletes, azok a nők se tökéletesek, akikhez hasonlítom magam. Ettől függetlenül lehet hatnék rá is, ha változtatnék magamon. Érdekes viszont, hogy amúgy azok a nők, akik nekem olyan ideálisnak tűnnek, nem az öltözködésük miatt ideálisak, mindig az arcuk tetszik. Meg a hajuk esetleg. De az öltözködésük nem jobb, mint az enyém. Kicsit van bennem egy irigység, hogy egyesek még akkor is szépek ha olyan nagyon különleges ruháik nincsenek...én meg erőlködöm, hogy jól tudjam érezni magam mert hasonló ruhákba magamat már nem látom elég szépnek. Bár ettől függetlenül biztos jól jönne ha felfrissíteném a ruhatáram, legalább nem érezném magam olyan unalmasnak.


Szóval szerintem főleg az arcok alapján jön ki nálam ez az önbizalomhiány és ezen meg pont, hogy nem nagyon lehet változtatni. A bőrömön lehet (azzal se vagyok teljesen elégedett de amúgy nem olyan feltűnő bőrhibáim vannak, csak lehetne még ettől is szebb) de azon, hogy a szemem, szám, orrom milyen, azon nem. Esetleg valami sminkkel lehetne rajta trükközni de nem szoktam sminkelni. Annyira átlagos meg természetes voltam mikor a párom megismert, se smink, se nagyon kihívó ruhák (nyáron már inkább de nem nyáron hívott randizni először)...és nem értem néha miért én tetszek neki. Főleg, hogy láthat egy csomó más lányt is, akik sminkelnek, kihívóbbak. Erre azt mondta nekem, hogy a külső nem minden, ha a személyisége a csajnak nem jön be neki, akkor hiába szép. Meg hogy mit ér a külseje, ha amúgy nem tudna vele miről beszélni, nem lenne közös téma, érdeklődés is. Ezt meg mindig hangsúlyozta, hogy bennem is részben ez jött be neki, emiatt voltam neki különleges.

2019. szept. 29. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!