Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi tegyek hogy legyen önbizalm...

Mi tegyek hogy legyen önbizalmam? Màr teljesen elvesztettem a reményt

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves lány vagyok és előre szólok hogy nem küldök képet senkinek magamról! Egyszerűen csúnya vagyok. Az arcom teljesen aszimmetrikus és hosszúkás, az egyik szemem kisebb mint a másik, a homlokom magas, az arcom lapos, az állam hegyes. Rossz az arcomra ránézni, annyira borzalmasan ocsmány a fejem. Látom hogy mindenkinek kerek az arca vagy szép a szeme,de nekem semmi. A hajam is ronda, hullámos, és össze vissza áll,nem tudom mit csináljak már vele de nagyon idegesít, undorító. Alig van pár szál a hajamból, mert régebben vasaltam hogy szebb legyek de most meg tönkrement az is és göndör/hullámos hajjal kell élnem. Talán az alakom ami elfogadható, homokóra alakhoz hasonló, kövér nem vagyok. Már kisebb koromban is megkaptam hogy háromszög alakú a fejem, csúnya vagyok és sose lesz barátom. Na már most barátom egy éve van, eddig minden rendbe volt csak mostanába jött elő az önbizalomhiányom ismét. Mondjuk látom hogy egész életembe egy emberen kívül senkinek nem tetszettem, minden barátnőm tetszik valakinek bár ez már nem érdekel. Mit tehetnék hogy növeljem az önbizalmamat? Minden választ köszönök
2019. okt. 19. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

Egyik szemed kisebb mint a másik, már itt sántít nekem a dolog...


Önbizalmad pedig kizárólag akkor lesz ha megbékélsz önmagaddal, ameddig csak a hibáidat látod, soha nem lesz.

2019. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az arca mindenkinek asszimetrikus, nekem is kisebb egyik szemem picit mint a másik, a szám egyik sarka is egy picit feljebb van, stb. De pontosan tudom, hogy ezek a dolgok csak nekem tűnnek fel, mások észre sem veszik, ahogy te sem veszed észre mások arcán az asszimetriát, hacsak nem nagyon kirívó eset, mint pl. Ryan Goslingnál mondjuk, aki még így is az egyik legjóképűbb pasas valaha.

Ami nekem sokat segített, hogy megtaláltam azt a hajat, hajszínt, frizurát, sminket és stílust ami nekem a legjobban áll. Rengeteget olvasgattam, hogy az én arcformámhoz és bőrszínemhez milyen frizura és hajszín passzol, így végül megnövesztettem és befestettem, az új szín pedig gyönyörűen harmonizál a bőrömmel és a szememmel. Az enyém is hullámos, picit össze-vissza, de youtubeon rengeteg vidi van róla, hogy hogyan lehet hő és károsodás nélkül hajat formázni, én az egyik ott tanult módszerrel göndörítem és csak dicsérteket kapok rá. Sokat is ápolom, így sok, szép fényes és egészséges.

A ruhatáramat is lecseréltem, mert rájöttem, hogy a bőrszínem alapján inkább a hidegebb színek passzolnak hozzám, illetve csak olyan ruhát veszek meg, ami az én testalkatomhoz illik, csak azért semmit nem hordok, mert divat, ha közben kényelmetlenül érzem benne magam.

Sminkelni szintén youtuberól tanultam, az is sokat dob az önbizalmamon,ajánlom neked is.

2019. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogadd el magad ! Nekem viszonylag szimmetrikus az arcom sokan szépnek találnak e miatt, de nekem az orrom miatt van egy kis önbizalom hiányom az arcommal kapcsolatban. Oldal nézetből van egy nagyon icipici görbülete.senki sem veszi észre De nagyon zavar . Szóval érted . Szerintem csak magadat látod csúnyának , akik meg mondják lehet csak irigyek vagy csak unalmas az életük . Semmiképp ne hallgass rájuk.

A hajdból is hozd ki a legtöbbet , ha nem tetszik leengedve hullámosan tűzd fel , csinálj frizurákat , sok ötlet van az interneten ,hullámos hajúaknak. Pl Viszkok fruzsi is göndör , azt hiszem régebben csinált pár hajas videót ,szedj onnan ötleteket .

Halványan sminkelheted is magad ,hogy üdébb legyen az arcod. pl tegyük fel ha a szemöldökeid asszimetrikusak ,segíthetsz rajtuk kicsit ceruzával . Az arcformádhoz pedi előnyös frizurát kellene vágatnod , hordanod , erre is rengete ötlet van az interneten

2019. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia, én is ugyan azzal a problémával vagyok megáldva mint te.. Csak engem még sosem szeretett egy fiú sem. :( De figyelj, fel a fejjel, mert semmi értelme magadat bántani azzal, ahogyan magadra gondolsz. A hajaddal tudsz mit kezdeni, előttem is írták, hogy youtubeon van rengeteg videó. Egyébként az enyém is hullámos, és utálom. Na meg senki sem csúnya. Mindenkiben van valami szép. Sokszor látok olyan embereket akik csúnyának tartják magukat.. de ők is ugyan úgy gyönyörűek. Ha hosszúkás az arcod, szerintem nem baj.. majdnem hogy nekem is az.(különlegesek vagyunk ❤️) A kis nyomikkal akik beszóltak neked meg ne foglalkozz. Tudom, hogy könnyű mondani..Engem a szeplőmim miatt bántották.


18/L

2020. júl. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem speciell jobban tetszik a természetesen göndör haj. Nagy, vad, szexi. Remélem ez segített egy picit.
2021. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!