Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van tetoválásod és/vagy...

Van tetoválásod és/vagy piercinged? (elsősorban 16 és 40 év közöttiek válaszai érdekelnének)

Figyelt kérdés

Látom, tapasztalom, hogy egyre többek vannak azok, akik vagy viselnek piercinget, vagy tetováltatják magukat. Próbálom felbecsülni, mégis mekkora a piercinggel/tetoválással rendelkezők arány, vagy éppen a fiatalabb generáció hány százaléka az, akinek a bőre még ezen tekintetben érintetlen.


Tudom, bizonyos körben kifejezetten divatos, tudom, vannak szimbólumok, és azt is látom, hogy vannak visszatérő tetoválási motívumok. Példának okáért egyre gyakrabban látok japán feliratokat tetoválásként; s nem rég pl egy 30 körüli férfin láttam, hogy az egyik kezén az ő, míg a másik nevén a párja neve volt felírva keleti írásjegyekkel (csak feltételezem, hogy saját maga és a párja, de akár a két gyerekének neve is lehetne...).


Így tehát szeretnélek megkérni titeket, hogy a kérdéshez tartozó feleletválasztási opció kiválasztásával válaszoljatok a kérdésre! Ha esetleg a nemed és korod megadod, az plussz információt adhatna, mint ahogy azt is megköszönöm, ha kifejted, hogy miért döntöttél úgy, hogy csináltatsz tetoválást, vagy hordasz piercinget, illetve mit szimbolizálnak azok a te esetedben. Ha esetleg nem viselnél, akkor az is érdekel, hogy állsz a kérdéshez; tervezel-e későbbiekben, vagy látsz-e valami különbséget jellemben, viselkedésben... azok között, akiknek van piercingjük, illetve akiknek nincs.


Mindenki válaszát előre is köszönöm!



2020. júl. 29. 13:18
A kérdező szavazást indított:
Nincs se piercingem, se tetoválásom
Van piercingem, de nincs tetoválásom
Nincs piercingem, de van tetoválásom
Van piercingem és tetoválásom is
62 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nincs egyik sem, és nem is tervezem.

29N

2020. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Továbbra is várok opcióválasztásokat és leírásokat, hogy álltok a témához; befolyásol-e nálatok bármit is, hogy a másik félnek van-e esetleg piercingje és/vagy tetoválása?
2020. júl. 29. 13:49
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem egyik sincs és nem is szeretnék, mert nem érzem úgy, hogy passzolnának hozzám, ráadásul a tetoválást később csak elég bonyolultan lehet eltüntetni, nekem meg elég hamar változik az ízlésem, szóval esélyes, hogy megbánnám, ha bármit magamra varratnék. A piercinggel nincs ilyen probléma, de sosem éreztem rá késztetést, hogy nekem is legyen.

De ettől függetlenül nincs egyikkel sem problémám, sőt sok embernek szerintem kifejezetten jól állnak.

18/L

2020. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az értékes választ!
2020. júl. 29. 16:33
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Egy tetoválásom van (olyan helyen, ahol csak az látja, akinek megmutatom), de rengeteget szeretnék, már ha valaki lenne kedves finanszírozni őket helyettem. Egyszerűen csak tetszenek a szépen kidolgozott tetoválások, nem státuszszimbólumként tekintek rájuk, a divatból csináltatott tucatmintákat viszont nagyon cikinek találom. Ettől függetlenül nem ítélem el azt, aki ilyesmit visel, legfeljebb kétségbe vonom az egyéniségét. A piercingek is tetszenek, mindenre nyitott vagyok. 32N
2020. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.


Még egyelőre nincs sok válasz, de kezdenek kirajzolódni az arányok. Érdekesek. Volt előzetes elgondolásom, a kérdéssel azt is akartam kideríteni, hogy az elgondolásom mennyire állja meg a helyét. Továbbra is várok válaszokat, és mindenkinek köszönöm, aki választott az opciók közül.

2020. júl. 29. 18:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Van piercingem, egy industrial dupla fülporc a bal fülemben, 3 hetes. Volt még 3 db, de azokra évekkel ezelőtt allergiás lettem. Most szilikon van, arra nem vagyok az. Pont emiatt az allergia miatt nem lehet tetoválásom, pedig imádom. Az igénytelenül készített tetoválásoktól rosszul vagyok, de viszont ami szép, az elvarázsol. Tervezek még piercinget, helixet a jobb fülembe. Nekem nagyon illik a stílusomhoz, úgy gondolom, viselni is tudom. Rocker vagyok, de nem az a pasis külsejű, rövidnacis, hanem a nőies. :)

31/N.

2020. júl. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

Nekem egyik sincs mivel alja dolognak tartom.

Olyan mint a kapucnis ember számomra, nem egyenes, van rejtegetni valója.

A tetkósok meg nem becsülik a bőrüket, nem arra használják amiért “kapták”.

F/41.

2020. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Van tetoválásom, elég sok, nagyok és színesek, és piercingem is egy pár (az régen több volt), de én szakmabeli vagyok. Többnyire olyan dolgokat ábrázolnak, amiket szeretek, videojátékokból karakterek, könyvekből, filmekből, meg egy-két fantasy témájú dolog.

Én nem létok különbséget az emberke között akik hozzám jérnak, vagy teszem azt eljonnek első tetkőjukat megcsináltatni, nme mások 5 év múlva sem, mikor a sokadikért térnek vissza. Eléggé megválogatom amúgy a vendégeimet, a flegma s.ggfejezóket elküldöm, de nem a tetkó/piercing tényétől függ, hogy valaki szimpatikus-e. És amikor pl ismerkedek, egyáltalán nem azt nézem, hogy van-e valakin ilyesmi, ha van, akkor viszont a témák, amiket visel, nagyon is sokat elárul nekem az illetőről.


36/N

2020. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nincs egyik sem, tetoválást szeretnék majd, amint lesz 'jelentése'.
2020. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!