Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Intim szőrtelenítés irritáció...

Intim szőrtelenítés irritáció nélkül?

Figyelt kérdés

A borotva az egyetlen ami a fájdalmomtűrési képességeimet nem múlja felül, viszont nagyon zavaró, hogy többnyire másnapra már borostás vagyok lent, és piros pöttyös, viszket a bőröm:( vagy csak én rontok el valamit?

Valaki tudna nekem tanácsot adni, hogyan lehetne hatásosabb a borotválkozás lehetőleg kevesebb irritációval? Vagy inkább a drágább borotván van a hangsúly? Valami hidratálókrém?

Köszönöm előre is!!



2020. szept. 5. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

lézeres kezelés, sajnos nincs személyes tapasztalatom

nekem sokat segít ha használok borotva habot és utána babapuder vagy testápoló

2020. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit az előző is mondott. Gyakorlatilag ugyanúgy kell bánni vele, mint ahogyan a férfi arccal kell, azzal a különbséggel perze, hogy ezerszer érzékenyebb a bőr, így nem árt utána a hintőpor/testápoló/egyéb bőrnyugtató hatású cucc.
2020. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig legyen nedves, felpuhult a bőröd, mielőtt nekikezdesz! Én általában fürdés vagy zuhanyzás közben oldom meg.


Előtte használj arcradírt (lehetőleg érzékeny arcbőrre valót, alkoholmenteset, ha van benne szalicilsav az még jobb) és jól radírozd le vele a bőröd, ha lány vagy, akkor vigyázva, hogy a hüvelybe ne kerüljön belőle.


Intim részre szerintem nem annyira tanácsos borotvazselét használni, mert irritálhatja a bőrt. Én babafürdetőt szoktam felhabosítani és azzal kenem be a területet ahol borotválni fogok. A neten sokan esküsznek a kókuszolajra. A lényeg, hogy a borotva és a bőröd között mindenképp legyen egy csúszós réteg, amely megvédi a bőrödet attól, hogy a borotva pengéje közvetlenül érintkezzen vele és ez által megsebezze.


Olyan borotvát válassz, aminek ruganyos a feje, így a hajlatokban is könnyű használni.


A borotvát ne nyomd erősen a bőrödhöz és lehetőleg egy-egy szakaszon csak egyszer húzd át!


A művelet után nekem nagyon sokat segít, ha természetes alapanyagú vagy babaolajjal bekenem a területet, majd lemosom. Az olaj egy része felszívódik és hidratált marad ott a bőröm, de minden felesleges olaj, ami eltömítené a pórusokat az lemosódik.


Utána csak nagyon óvatosan törölgesd szárazra egy puha törölközővel, tarthatsz direkt erre egy külön törülközőt, ami puha és nem karcolja a bőrt.


Közvetlenül borotválkozás után szerintem felejts el minden hidratáló meg bőrnyugtató krémet, mert csak rontanak a helyzeten azzal, hogy elzárják a pórusokat.

Ha megvágtad magad, vagy kipirosodott a bőröd (ergo sérülés keletkezett) akkor alkoholos tonikkal fertőtlenítsd, ez egy kicsit csíp, de megelőzi a bacik elszaporodását. Ha nő vagy ismét: nehogy a hüvelybe kerüljön belőle!


A viszketést babapúderrel vagy pelenkakiütés ellenni krémmel lehet enyhíteni. Én sudokrémet használok, nekem nagyon bejött, azonnal eltünteti a kipirosodást :)


Fontos, hogy mindig olyankor borotválkozz, amikor meg tudod tenni, hogy utána nem veszel fel fehérneműt 1-2 órán keresztül és tudod szellőztetni a bőrt, amíg megnyugszik.


Borotválkozás után egy nappal már érdemes természetes olajjal, bőrnyugtató krémmel hidratálni. Csak babafürdetővel vagy intim lemosóval tisztítsd és ha már nem irritált a bőr, akkor radírozd érzékeny bőrre való arcradírral, hogy megelőzd a szőrbenövést.


Két borotválkozás között legalább 1 pihenőnapot hagyj.


Sokat segít az is, ha szellőző fehérneműt használsz.

2020. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, főleg az utolsónak! Nagyon sokat segített ez a válasz.
2020. szept. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!