Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el felnőttként...

Hogyan kezdjek el felnőttként a kinézetemmel foglalkozni, mindig csinos lenni, mint mások?

Figyelt kérdés

27 éves, enyhén átlag alatti adottságokkal rendelkező nő vagyok.


A helyzet az, hogy bár ápolt vagyok (fürdök, hajat, fogat mosok rendszeresen, ápolom a bőröm), annál sem több időt, sem több pénzt nem vagyok hajlandó a kinézetemre áldozni (kivéve alkalmakkor, pl. állásinterjún - olyankor kosztümöt és blúzt meg alkalmi cipőt veszek fel, és megcsinálom a hajam). Olyan körülmények között nőttem fel, úgy lettem nevelve, és jelenleg is úgy élek, hogy ez luxusnak számít(ott).


Egyszerű pulóvert, pólót és nadrágot hordok, általában összefogom a hajam, ​meg kövérkés is vagyok (164/62 kg).


Tudom jól, hogy mit kéne csinálnom (új ruhák, fodrász, mozgás, egészségesebb (szénhidrát- és zsírszegény) étkezés) ,de nem tudom megtenni, meg igazából arról sincsen fogalmam, hogyan kezdjek hozzá (ha esetleg rendeződnek a körülményeim). Úgy is vagyok vele, hogy az átlag alatti kinézetemmel (baltával faragott arcvonások: nagy orr, vékony ajak, kis szemek, kis mell, széles csontozat - voltam már vékony, 49 kg is ugyanehhez a magassághoz, nem segített rajta) ez "nem érné meg".


De érzem, hogy (valószínűleg) emiatt mindenki nagyon lekezelően viselkedik velem, ami természetesen nagyon rosszul esik.


Hogyan változtassak magamon, elsősorban a hozzáállásomon?


(Lehet, rossz a kategória, elnézést.)


2021. máj. 31. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Kezdd ott, hogy hozz áldozatokat. Nem fog a szádba repülni a sült galamb. Az is lehet, hogy tanult tehetetlenseggel küszködsz.


Egyébként meg tök mindegy hogy nézel ki az, hogy törődsz magaddal annak jó érzésnek kéne lennie, nem pedig feleslegesnek, hovatovább bűntudatot kéne érezned.


Nem kell rögtön holnap új ruhákat venni. Elég az is, ha csak inspirálódsz.

2021. máj. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy megelégedve az adottságaiddal és a sport sem segít, akkor pedig költeni kell.

Keresd ki, hogy milyen ruhák emelik ki legjobban az alakod, amit még be tudsz illeszteni a stílusod hoz, válts frizurát. A hosszabb, világosabb haj pl lágyítja az arcvonásokat, takarja az állcsontot. Lehet, hogy valaki lepontoz majd, hogy ezt írom, de ha változtatni akarsz, az valamennyire pénzbe is és időbe is kerül. A pici szemeket lehet sminkelni, a szemöldökformát igazítani, a nagy orrot szintén lehet egy minimálisan sminkkel korrigálni.

2021. jún. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az új külsővel egyébként nem kell napi 8 órát elvenni az életedből.

Ha találsz egy frizurát, ami jól áll, egy kis gyakorlással már az is menni fog rövid idő alatt.


De pénzt és energiát mindenképp költeni kell rá a kísérleti szakaszban.

2021. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha. Kösz a választ.
2021. jún. 1. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!