Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kinek hogyan sikerült összesze...

Kinek hogyan sikerült összeszednie magát? Mivel motiválódott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 éves 164cm nő vagyok.

Megpróbálom röviden kifejteni a sztorim. Sosem voltam egy vékony nő valahogyan mégsem éreztem magam emiatt hátrányosan, mindig volt annyi önbizalmam, hogy szimpatikus legyen a kisugárzásom. Amit tudni kell rólam, hogy imádok enni! Mégis 2 éve amikor már majdnem 100kg-t mutatott a mérleg tudtam, hogy változnom kell. Elkezdtem tudatosan odafigyelni miből mennyit és mit eszek+ sokkal többet mozogtam. -20kgt köszönhetem ennek. Sosem éreztem még magam olyan szépnek, mint akkor. Gondolom ennek gyümölcsére, hogy láthatóan jól éreztem magam rámtalált a nagy szerelem. S mint ahogy ez lenni szokott… vele együtt a hízás is.😩

Most, hogy tudom mennyi munka volt leadni iszonyatosan zavar h újra 90-et ütöm. De egyszerűen nem bírok leállni az evéssel tudom, hogy a kérdésem igazából hasztalan csak szeretnék tőletek pár motiváló sztorit hallani hogy újra erőre kapjak. Szép napot nektek!!😘



2021. okt. 3. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem nő vagyok, de én gyerekként is odafigyeltem, hogy mi eszek és hogy legalábbis ami akkor tőlem telt. Én vékony voltam, így nekem izmot és tömeget kellett felszedni. Hogy sikerült valamennyire? Úgy, hogy csináltam, mert akartam. Képes voltam töménytelen mennyiséget megenni akár íztelen kajákból is, mert akartam, hogy legyen eredménye.

Most nem vagyok kigyúrva, de a gilisztától és a szatyor alaktól legalább messze vagyok.

Az összeszedés nem 1 hónapig, vagy 1 évig tart, hanem kb örökre és ha nem is olyan végletekig menő szinten, de legalább a tudatosságig hogy nem eszel 1600 kalóriánál többet, ha tudod hogy akkor hízol hiába néz ki az a tábla milka olyan finomnak, ha még csak ebédnél tartasz.

2021. okt. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Én inkább a lelki oldalára fekudnek rá.


Nem normális ez a jojozás, meg állandó zabalas. Valamit biztos kompenzalsz ezzel.


Hozzá teszem, hogy nekem se volt könnyű életem, de 15 éve egy dekat alig híztam(29 vagyok).

2021. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Engem az motivál hogy jól akarok kinézni és tartani szeretném azt a szintet amin most vagyok.

Vékony voltam egész életemben de pajzsmirigy beteg vagyok emiatt extra odafigyelés kell a kajálásomra és arra hogy szintén legyen tartva a pajzsmirigy alúlműködésem.

A tölem telhető legegészségesebben étkezem (persze azért néha nassolok de azt is mértékkel és nem szemét ételeket fogyasztva hanem pl dióféléket, vagy 1-2 kocka keserű csokit esetleg saját magam által készített kimélőbb sütit)

A motivációk másik fele a ruhám. Nagyon sok szép és különleges ruhadarabom van mert imádok öltözködni és elég egyedi stílusom van. Nem lenne jó ha kihíznám a ruháimat.

Ha az ember vékony és szép alakja van akkor szinte bármit felvehet és jól fog állni rajta.

Ellenben egy nagydarab zsíros testen elég kevés holmi mutat előnyösen ha egyáltalán talál a méretében valamit az ember.

Ugyan ez igaz kb mindenre, mert egy zsíros valakinek nagyon oda kell magát tenni mindenben hogy kompenzálni tudja valamelyest az előnytelen test alkatát.

Aztán ott van az egészségügyi oldala az egésznek. Nem csak a szív és érrendszert a hormon háztartást és a normál cukorszintet de az ízületeket is kicsinálja ha 30-40 kilós plusszokat cipel magán az ember.

És rajtad minimum 30 kiló plusz biztosan van ha nem több.

Nagyon hamar ki fog készülni a szervezeted. Főleg az ízületeid az ilyen nagy mértékű túlsúlytól.

Ezt most nem rosszból írom de tényleg életmódot kénne váltanod. Ha nem megy magadtól akkor egy dietetikus vagy személyi edző segítségével. Esetleg egy endokrinológust is felkereshetnél mert lehet hormonális oka is van az elhízásodnak.


Én egyidős vagyok veled és egy centivel magasabb csak a súlyuk nem egyezik mert én 44-46 kiló között mozgok. Tudom magamról hogy ez az életkor talán az egyik legjobb legmozgalmasabb időszak. Ilyenkorra az ember már eléggé megtalálja önmagát van elég ön, élet és ember ismerete. Már nem feszeng annyit mint tiniként vagy a húszas évek legelején. Esetleg a család alapítás is lassan szóba kerül.

Szóval szerintem felesleges lenne egy ilyen jó életkort meg a fiatal éveidet elcseszni azzal, hogy nem érzed jól magadat a bőrödben és feszengsz ahelyett hogy szeretnéd és elfogadánád a testedet vagy változtatnál rajta.


Mindezeket nem offenzívan akartam neked írni csak leírtam a saját szempontjaimat és meglátásaimat. Nem akarlak megbántani.

2021. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

3-as

Lehet egy kérdésem?

Nálad a pajzsmirigy mit okozott? Hízást vagy fogyást? Mert 165 centi + 45 kiló azért nem mindennapi, legalábbis én ritkán látok ilyen "arányokat" (vagyis akire ezeket mondanám).

2021. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nem okoz semmit mert rendszeresen járok kontrolra vele és szedek rá gyógyszert is már gyerek korom óta. Amúgy elvileg hízékony lennék az alulműködése miatt.

A súlyom inkább az ibs-em miatt annyi amennyi illetve vegetárianus étrenden vagyok és csökkentet szénhidrát tartalmú kajákat eszek inkább a magasabb fehérje bevitelre törekszem.

2021. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazából ez a cél vagy ez volt a cél akkor gratulálok.

Nem tudtam, hogy többet kell-e enned, hogy ne fogyj vagy épp kevesebbet, hogy ne hízz.


Volt itt vitám egy leányzóval ebben a témában, vagyis egy hasonlóban:)

2021. okt. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ne hízz/fogyj*
2021. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!