Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel motiválódhatnék?

Mivel motiválódhatnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is bocsánat ha összeszedetlen lesz. Tehát tavaly szeptemberben úgy döntöttem, hogy elég a dagi életből és kezdek magammal valamit. Előzetesként tudni kell rólam, hogy 24 éves 165cm 95kg voltam. Rettenetesen egészségtelenül étkeztem, állandóan a nasi a chips, édességek, cukormentes üdítők és annyi mozgás, mikor dolgozom (12 órában 2 pult közötti “rohangálás” 1 percre sem ülök le) szóval elegem lett, hogy versenysúlyban vagyok így letöltöttem a kalóriabázist besaccolt nekem egy 1500 kalóriás étrendet, amit olyan lelkiismeretesen tartottam, mint az életben még semmit. + eljártam minden 2. héten tornázni (futópadon emelkedőn gyors séta+aerobik) ezzel elég hamar bő 6 hónap alatt sikerült leadnom 15kg-t, látványos volt büszke voltam magamra és 100x jobban éreztem magam. Aztán jött a coronatime bekerültem karanténba, és onnantól kezdve minden lelkesedés és kitartás eltűnt belőlem.. nassoltam, konkrétan zabáltam.. mozgás persze szó szerint 0. Az otthoni tornára nem tudom rávenni magam☹️ Tudom, hogy ezzel, hogy csak minden 2. héten van sport igazából nem valami célra vezető, de 12 óra talpalás után örülök ha ágyba esek, hogy holnap folytassam. (1hét munka 1 hét pihenő)

Nem rég eldöntöttem, hogy szeretném végre elérni az álom 65kg-t. Újra kezdtem mindent amit tavaly szeptemberben, viszont a diétát már nem tudom egyszerűen úgy tartani ahogyan kellene. Nem zabálok, de napi 1500-1800kcal között eszem. Arra próbálok odafigyelni, hogy minőségi legyen az amit elfogyasztok, de valamiért a súlyom meg sem moccan, sőt van, hogy heti mérésnél +2kgt mutat. Szóval amiért írom a kérdést annak az az oka, hogy ti mivel motiválódtok? Lenne valami szuper tanács? Tudom kitartónak és türelmesnek kell lenni, de annyi elkeserítő mikor mész csinálod, diétázol és semmi.☹️ Valamit most nagyok nem csinálhatok jól, esetleg valami ötlet? Valami ötlet arra, hogy miféle mozgást végezzek 12 óra munka után?


Ráadás kérdés pedig az, h szerintetek a ch tényleg ennyire az ellenségünk? Látom néha, hogy írják h napi 20g ch😳 hooogy csinálják nekem átlagban 130-150között mozog.


Egészséges uzsi, tízórai ötletek amit munkában is tudok rágni?😄



Köszönöm ha végig olvastad, még jobban ha tanácsolsz nekem valamit.🙏🏻



2020. szept. 7. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia.

Nekem semmi nem volt olyan motiváló, mint amikor azt éreztem, hogy 3-5 év múlva már nem biztos hogy élni fogok😰 ha folytatom amit addig. A külsőm sose érdekelt. Most sem.

Épp egy pár éves /leszarom az egészet/ időszakban voltam érzelmi alapon ettem szomorúságomban, mert nagyon sokszor neki mentem, de sose tudtam lefogyni. az utolsó csepp a pohárban pedig az volt amikor évekig tartó sikertelen drasztikus fogyókúrák és jojóeffektusok után, inzulinrezisztens betegként megkaptam hogy egyek 160 g szénhidrátot 1300-1400 kalóriát. Szedjem a gyógyszert és lefogyok. 5-6 hónapig csináltam, mozogtam is mellé. Egy deka sem ment le. Rosszul voltam, éhes, fáradékony, ideges, utáltam a kaját is, a gyógyszert nem tudta megszokni a szervezetem, napi hasmenés, hányinger. Egyszer csak a nem létező összes tököm tele lett, összetörtem belül és feladtam.

Utána zabáltam bánatomban egy jó ideig közben az amúgy is sok feleslegemre még ráhíztam.

Ott kötöttem ki, hogy 170 kg vagyok, éjszakánként fulladok, és féltem hogy meg fogok halni. Szóval az életmódváltás mellett döntöttem. Nem fogyókúra, nem drasztikus tiltólisták. Az egészségesebb élet lett a fő szempont, és a hosszútávú tarthatóság. Elkezdtem utána keresni a betegségemnek, ês kiderült, hogy ilyen esetben szénhidrát intolerancia van, egyénfüggő mértékben kell csökkenteni a bevitelt. Mivel anno a 160 g ch nem vált be, se a kalóriaszegény diéták, dietetikus tanácsára 100 g alá vittem a szénhidrátot tartósan, 80-85-90 g szokott lenni. Emeltem a fehérjén, mert keveset ettem, ês a fő tápanyagom a zsír lett. Kalóriákat nem korlátozom, annyit eszem amennyi energiát a szervezetem igényel, csak megnézem hogy miből származik. Azóta másfél év alatt fogytam 60 kilót:) , a többi még folyamatban, de szebbek a vizsgálati eredményeim, jól érzem magam, mindig jóllakom, tele vagyok energiával! Nem eszem olyat amit nem szeretek.

A mindennapokban kerülöm a fehérlisztet, cukrot. Eszem Húsokat, sonkát, kolbászt, szalonnát, zöldségeket, tojást, tejtermékeket, olajos magvakat, szénhidrátcsökkentett kenyeret- tésztát- édességeket és diabetikus édességeket mértékkel.

+ Havi 1 db csalónapot tartok, ez segít hosszútávon megtartani ezt az egészet, és elkerülöm vele a túlzott kívánósságot/ kiéhezettséget/ bezabálást. Tudatosságot, mértékletességet, önuralmat, türelmet tanított.

Heti 4x1-1,5 órát mozgok, gyorsgyaloglás/szobabicikli, hasizomerősítés, súlyzózás.

Még messze a vége, de nem zavar. Nekem már ez az életem és nem kell a régi. A maradék felesleg meg majd lemegy.


Hogy a szénhidrát ellenség e? Nem. De egyénfüggő, hogy kinek mennyit tolerál az anyagcseréje. Ennyi a titok.

2020. szept. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

az ember növényevő, és 85%ban szénhidrátot kellene hogy egyen a zsír és fehérje mellett. és minden kizárólag teljes értékű növényi étrenden. azt nem mondom, hogy nem lehet fogyni 80% fehérje maradék zsír-CH vagy 80% zsír maradék fehérje-CH "diétával" de rengeteg elhalgatott tanulmány bizonyítja, hogy egyik sem

egészséges. az agy működéséhez cukor kell, ez köztudott. nem tudom mit érez vagy hogy bírja aki alig eszik gyümölcsöt vagy zöldséget. amikor megesszük az állati fehérjét, akkor nem a fehérjét használjuk fel, hanem az lebomlik aminosavakra, amikből a mi szervezetünk új, nekünk szükséges fehérjét épit fel. de ilyenkor más káros végtermékek is lesznek, mint pl a húgysav. de miért kellene az állati fehérjékből bevinni az aminosavakat, ha az közben káros is? csak a növényekben található meg az aminosav elemi formájában. tehát az állatok is evéssel jutnak hozzá, amit átalakítanak fehérjének. nyugodtan ki lehetne őket hagyni a táplálékláncból. szóval ja, szerintem ez az igazság, ami nincs a szemünk elé tárva, mert néhány miliárdos cégnek (húsipar, tejipar, gyógyszeripar) nem tenne jót, ha hirtelen kitudódnának ezek és a töredékére zuhanna a bevételük. ezért rengeteget költenek reklámra, lobbira, a lefizetett embereik mindenhol ottvannak, tesznek róla hogy ne kerüljenek a médiába ezek a tanulmányok, kutatások.

tudom hogy elég hihetetlennek tűnik, de akit érdekel az utánanéz, rákeres az elérhető infókra (kína tanulmány, döntő bizonyíték, villák a kések felett stb). akin pedig fentvan a szemellenző és kapásból leminuszoz meg konteósnak, hülyének titulál úgy hogy nem is akar utánanézni, annak írhatnék 200 oldalt is, mindhiába.

2020. szept. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónak! Az ember nem növényevő! Hanem mindenevő. Redős vagy gumós zápfoga van szerinted? Én gumósnak tanultam. Bírom mikor itt gyakorin, mindenki annyira okos. Mindenki jól megmondja a másiknak. Mi vagy te táplálkozás szakértő? Vagy valami orvos? Röhej már néha ez az oldal. Egyébként az is jó motiváció, ha pl lefotózod magad most, és havonta-kéthavonta csinálsz ugyanabban a testhelyzetben egy-egy képet. Én ezt követtem, és be is jött. Szemmel látható volt a különbség. :)
2020. szept. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!😊
2020. szept. 8. 09:00
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

3-as ezt mindenki le tudja írni, de alá is támasztani a mondókáját az már nehezebben megy.

tessék egy kép, rajta van a húsevő, általad említett mindenevő, növényevő gyümölcsevő meg az ember. keresd a hasonlóságot a mindenevőkkel, nem nagyon fogod találni

[link]

2020. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

tudom hogy csak a hisztit kelted de itt egy kis video a "gyümölcsevő" csimpánzokról

https://www.youtube.com/watch?v=ffRJaDSzNeU&ab_channel=BBCEa..


ja és ha az ember ennyire növényevő miért kell a b vitamint kiegészítőből bevinni?


nem kell válaszolnod

2020. szept. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem hasonlítottam az embert a csimpánzhoz, nem is ugyanaz a kettő. a b12ről beszélsz? mert az az egyetlen amit nem lehet növényekből bevinni. azt baktériumok állítják elő, az állat húsába is csak legelésen meg oltáson keresztül jut. ha nem agyonra sterilizált talajból esszük a növényt, hanem ami rendesen volt trágyázva, akkor a kertünkből is hozzájutunk a b12höz, nem kell tabletta
2020. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tetted fel a képet vagy nem? te mondtad hogy az ember alapvetően gyümölcs evő vagy nem?

sok sikert a b12 beszerzéséhez növényekből

2020. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen belinkeltem egy képet, ahol van az ember meg a többi állat táplálkozásilag csoportosítva. az ember csoportba csak mi tartozunk, a majom nem, az lehet gyümölcsevő vagy mindenevő is. nem értem milyen párhuzamot kellene néznem azon, hogy egy nagyobb majom elkap egy kisebbet?
2020. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!