Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A "body positivity" mozgalom...

A "body positivity" mozgalom miért csak a dagadt nőkre koncentrál?

Figyelt kérdés

Főleg hogy olyan dolgot akarnak normalizálni, amin az elszenvedője változtathatna. De érdekes a body positivity nem terjed ki az alacsony testmagasságra férfiaknál, pedig azon nem is lehet érdemben javítani.


Ha a nőket arra bíztatjuk, hogy legyenek büszkék arra, hogy 160 kilósak, akkor az alacsony férfiaknak miért nem mondjuk, hogy a 170 centiméteres testmagasság is elegendő?


2022. máj. 7. 17:46
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

"Emiatt a nőket alapból jobban érinti a súlyuk miatti stressz, és az ezzel járó testkép problémák. Jóval kevesebb az anorexiás/bulimiás férfi, mint nő, és nagyobb arányban alakul ki a testük miatt depresszió/stresszbetegség a nőkben mint férfiakban."


Jajj szegény nők :( Aztán még van képük az alacsony férfiak képébe vágni, hogy komplexusosak :( Nem véletlenül sok nő kedvenc filmje a Shrek. Ugye ott sincs amúgy semmi gond Farquaad királlyal: jóképű, gazdag, szó szerint egy király. Csak hát alacsony :( Ilyen esetben a nők inkább mennek feleségül egy 2 méteres mocsári szörnyhöz. Ennyi a tanulság a filmből.

2022. máj. 7. 20:23
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

#21 Felröhögtem hogy pont egy gyerekmesét hoztál fel😅

Tudod mit, igazad van. Ha már a shreknek is ez a tanulsága....

2022. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
22: sok filmben visszatérő elem a gonosz alacsony komplexusos férfi. Az alacsony férfi évszázadok óta közröhej tárgya. De ez nem valahogy nem zavar senkit.
2022. máj. 7. 20:28
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el egy kover noknek ezerszer rosszabb az elete. Engem tegnap csúfolt ki egy hajléktalan férfi, h dagadt vagyok. Nem arrol van szo, h penzt kert es nem adtam, egyszeruen csak elsetaltam mellette. 168/87 vagyok. Teged gunyolt mar ki egy hajlektalan?
2022. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
5%

24#

Azért mert van mit enned,neki meg nincs.Miert nem adtál a pizzadból neki?


A kicsik meg mindig gonoszak.

Azért mert ezzel kompenzálnak.

2022. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim válasza:
94%
Ez a kérdés olyan, mint a NANE Egyesületen kérni számon, hogy nem teszik a férfiakkal szemben elkövetett erőszak elleni küzdelmet a főprofiljukká. Egyszerűen nem erre vállalkoztak, nem ezt választották küldetésül. Nem gondolom, hogy aki egy bizonyos ügy mellett kiáll, annak kötelessége lenne kiállni a világ összes többi ügye mellett is, ami csak létezik. Ha a 160 centis férfiak becsületéért szeretnél küzdeni, akkor indítsd el a saját mozgalmadat hozzá. (Megjegyzem: egy jóízlésű ember szerint sincsen rendben alacsony férfiakon röhögni.)
2022. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 24-eshez hasonlóan én is azt kérdem tőled, hogy a te külsődet kritizálta-e már idegen az utcán/tömegközlekedési eszközön?

Vékony nőként tőlem már érdeklődtek, hogy hol hagytam a melleimet, illetve miért hordok melltartót, ha nincs mit tartson?

Persze most mindjárt a torkomnak ugranak, mert az a sovány embereket nem gáz megalázni...

No de komolyan kérdem. Neked szóltak már be ilyen módon?

2022. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Jézusgyerele. Neked a Shrekből az jött le hogy Farquaad nagyúrral az volt a probléma hogy alacsony, és ezért inkább a rusnya ogrét választotta a nő, mert az nagyobb. Ez azt jelenti hogy a 8 éves gyerekeknél alacsonyabb értelmi szinten vagy mert még ők is megértették az üzenetet...

A nagyúr nárcisztikus, hatalommániás, komplexusos, gyáva senkiházi, aki a leendő asszonyát katalógusból választja ki és mást küld érte mert ő maga egy gyáva sz.r. Az alacsonyság meg azért van mert valóban megihlették az alkotóját a földszintes diktátorok, Napóleon, Hitler, Sztálin (olvastam valahol).

A "mocsári szörny" meg azt mondja Fionának amikor ogre marad és értetlenkedik hogy neki szépnek kéne lennie az igazi szerelme csókjától, hogy: de hát gyönyörű vagy!

Aki ezt nem érti az menthetetlen!

2022. máj. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

Attol hogy a polcra kwrül a xar,még nem lesz lekvar!


Ezért fulladt kudarcba ez a bugyuta elkéozelés is hogy 150 kilósan nincs is semmi gond,nem is vagy egy bálna,csak az elméd hiszi,hogy az vagy.

2022. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
85%

Senki nem shameingel azert mert alacsony vagy!

(Csak K*RVA SOK F*SZI!!!!! az elutasitást megszegyenitesnek veszi! Btw: a body pos. nem arra buzdit, hogy más fogadja el, hanem, hogy a nő saját magát fogadja el!

Nekem nem tetszenek a 170 magas férfiak, neked a köver nők! Slusz!

2022. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!