Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A végleges szőrtelenítés nem...

A végleges szőrtelenítés nem káros?

Figyelt kérdés
Mostanában mindig látom instagram-on hogy van végleges szőrtelenítés. Az a folyamat ahogyan csinálják az biztonságos és nem káros?

2022. jún. 3. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Azt mondják nem, de majd 20 év múlva megtudjuk
2022. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem végleges, csak tartós.

Én 4 éve kezdtem el, eddig nincs semmi mellékhatása.

2022. jún. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Én tele lettem tőle hegekkel... 1 év lézerezés után én nem nagyon ajánlom.
2022. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éve csinàltam,most csináltam ismétlő kezelést,eddig semmi bajom.

Ha hegeid lettek,valószínűleg hozzá nem értő személy végezte,aki feltételezem megégette a bőröd.

2022. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az IPL már több mint 20 éves, igaz nagy számban nem rég terjedt el. Tudtommal egyébként technológiából adódóan sem tud káros lenni, ha előírásoknak megfelelően használjuk. De nem vagyok szakértő, nyilván tévedett már az orvostudomány is, de azért én is próbáltam utána járni, hogy biztonságos-e. Azóta használtam és semmi bajom. Egyébként elképzelhetetlennek tartom, hogy ha bajom is lenne az majd 20 év múlva jönne ki, addig egy bőrrák sem fog pihenni.

Ha lehet hinni, akkor a legrosszabb ami történhet:

nem bőrödnek megfelelő fokozat és megég, amit láttam képen, nem szép. De ha otthon csinálod, úgy is teszel egy próbát, meg van útmutató, újabb készülékek pedig beépített bőrszenzor miatt nem engednek hülyeséget csinálni. Anyajegyeket, sebeket evidens hogy került, letakard. Meg max szembe villanthatod magad, ami látáskárosodást okozhat. De ezek lényegében mind olyanok, amik akkor történnek ha nem megfelelően használod.

Rákkal tudtommal egy esetben sem hozták összefüggésbe. És az IPL-t mint technologiát nem csak szőrtelenítésre használják, szalonban sem. Meg előírásnak megfelelően próbáltam kerülni a napot utolsó kezelés előtt-után 2 hétig. Vagy ha muszáj volt, azért naptejjel bekentem, ne is barnuljak és kis nyugalmat is adott.

Lézerrel sosem szemeztem, arról nem sok információm van, viszont az még régebbi. Első készülék 1964-es, legalábbis google első találatom szerint.

Szóval ha lehet hinni a kutatásokban, akkor nem káros, de nem is veszélytelen nem megfelelően használva. Otthoni készülékek pedig alapból nem olyan erősek mint szalonban és be is vannak biztosítva. Egy gyártó sem kockáztatja meg szerintem, hogy valaki megégjen, stb.

2022. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Emlékezik mindenki az COVID oltás-ellenes, tudományos közösség-ellenes megnyilvánulásokra? (Mert ugye csak biznisz stb)


Ha kitalálnának egy oltást szőrnövekedés ellen, milliók szaladnának érte akkor is ha nem lenne de ingyenes se kötelező, se erőltetett.


Nem sokat érdekelne, hogy nincs elég hosszú távú tapasztalat...

2022. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!