Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen karóra való nekem?...

Milyen karóra való nekem? (Extrém igénybevétel)

Figyelt kérdés

Már ha egyáltalán létezik ilyen...

Szóval szeretnék egy olyan órát, ami elsősorban ideális sarkvidéki körülményekhez, több hétig pl. kinn lenni az órával a karomon a -20, -30 fokos hidegben. Gyakran túráznék, táboroznák vele. Azt akarom, hogy strapabíró legyen és vízálló. Számlapja analóg, automatikusan vagy gomb megnyomásával sötétben foszforeszkáljon. Mutassa a dátumot.


Így összevetve az óratípusokat szerkezet szerint, amelyek szóba jöhetnek szerintem:


Mechanikus automata, amit kézzel is fel lehet húzni:

Előnyök: nincs benne kapacitor, elem, ami behaljon. szinte örökös darab, ha szervizelve van.


Hátrányok: lehet nem elég ütésálló egy quartz órához képest (?). Ha egyszer megáll, lehet a pontos időt nem tudom beállítani újból, mert ez az egy eszközöm lenne, ami mutatja azt. A szervízdíjak elég magasak.


Solar /napelemes/ óra:

Előnyök: Egyszerű, igénytelen szerkezet, jól bírja az ütéseket, fél évig elmegy teljes töltöttséggel elvileg.

Hátrányok: Mivel kevés a napsütéses időszak az éghajlaton, ezért nehezen töltődne vissza. Még ha fel is lenne teljesen töltve, lehetséges, hogy a hideg hatással lenne a kapacitorra, s mivel nem jut elég napfényhez, lemerítené idővel. Mert gondolom az a fél év normál körülmények közt fél év, mínusz fokokban talán a fele😀.


Kinetic óra /automata és quartz hibride/:

Előnyök: Nem kell a napfényre támaszkodni, elég ha állandóan rajtam van, a lengő mozgása a karomnak segít tölteni a benne lévő kapacitort.


Hátrányok: Egy jóval bonyolultabb, vaskosabb, szerkezet. Ugyanaz az aggály a kapacitor terén, mint a solarnál.



Talán egy hete ástam magam bele jobban az órák világába, szóval elnézést, ha valamit rosszul tudok, javítsatok ki.

Ha tudtok ajánlani konkrét típusokat, annak is örülnék. Esetleg egyéb előny-hátrány még eszetekbe jut a fentieket figyelembe véve a különböző szerkezetekről?

Kb. max. 120-140 ezer forintot tudnék rászánni, főleg Seiko-ban gondolkodom, de másra is vevő vagyok. A pontos idő nem lényeges.


Köszönöm ha végig olvastad és válaszolsz.



2023. jan. 4. 01:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen felel meg a feltételeidnek, de erre a célra ennyi pénzből ezt venném:


[link]

2023. jan. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
84%
2023. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Erre egy olcsóbb napelemes Casio is jó, feleslegesen annyi pénzt kiadnod, de te tudod.
2023. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.

Az első kettő sajnos elemes óra, és az elem, meg a hideg nem jó barátok. Kockáztatni meg nem akarok elemessel. De ez az akkumlátorral/kapacitorral ugyanígy van (nem jó barátok a hideggel), viszont azt tudom TALÁN tölteni a kintlét közben, az elemet nem.

Jelenleg leginkább a Seiko automata 4R36 szerkezet felé húzok, amit a karom mozgása is felhúz, meg manuálisan is fel lehet húzni (tekerni). Viszont hogy a hideg mennyire lenne hatással az órában lévő kenésre, az is egy jó kérdés. :D

G-shock órákat is nézegettem, de dűlőre nem jutottam. Tartok a napelemtől a napfény hiánya miatt, viszont ezenkívül ez lenne az egyik legésszerűbb megoldás.

2023. jan. 6. 01:59
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Casio aq s800w órám van, de van egy másik kicsit nagyobb változata mindkettőt megkapod 25ezer Ft alatt. Amire neked kell bőven tudják, ana-digi, vízálló, a napelem miatt ne aggódj töltsd fel telibe és hetekig bírja sötétben, gondolom hetekig nem leszel vak sötétben, egyébként nem kell neki nagy fény hogy töltsön.
2023. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az automata a legkevésbé megfelelő. Napelemest ha fél-háromnegyed órán át fény éri (nem feltétlen napfény) akkor fél évig bírja. Nem csakakkor működik amikor süt a nap. Van benne egy akksi.
2023. jan. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Azt értem, de jó lenne valami hiteles infó a kapacitor vs hideg időjárásról akkor már.

Mert egy telefon aksija is kibírja elméletben x napig, de ez mínusz 30 fokban 'picit' lecsökken.

Hidegebb éghajlaton nem véletlenül viszik be éjszakára az autók akkumlátorait is. Reggelre behalna.

2023. jan. 12. 18:00
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8

Semmi baja nem lesz csak ne fémházas órát válassz.

2023. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
#8: Ne felejtsd hogy általában a karóra a karon van, a testmeleg miatt nem hűl ki, pláne, hogy a hidegben úgyis kesztyűben vagy. Azért ajánlottam a Suunto-t, mert finn tervezés és gyártás, hát ők már csak tudják, hogy mi kell oda!
2023. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!