Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen karóra való nekem?...

Milyen karóra való nekem? (Extrém igénybevétel)

Figyelt kérdés

Már ha egyáltalán létezik ilyen...

Szóval szeretnék egy olyan órát, ami elsősorban ideális sarkvidéki körülményekhez, több hétig pl. kinn lenni az órával a karomon a -20, -30 fokos hidegben. Gyakran túráznék, táboroznák vele. Azt akarom, hogy strapabíró legyen és vízálló. Számlapja analóg, automatikusan vagy gomb megnyomásával sötétben foszforeszkáljon. Mutassa a dátumot.


Így összevetve az óratípusokat szerkezet szerint, amelyek szóba jöhetnek szerintem:


Mechanikus automata, amit kézzel is fel lehet húzni:

Előnyök: nincs benne kapacitor, elem, ami behaljon. szinte örökös darab, ha szervizelve van.


Hátrányok: lehet nem elég ütésálló egy quartz órához képest (?). Ha egyszer megáll, lehet a pontos időt nem tudom beállítani újból, mert ez az egy eszközöm lenne, ami mutatja azt. A szervízdíjak elég magasak.


Solar /napelemes/ óra:

Előnyök: Egyszerű, igénytelen szerkezet, jól bírja az ütéseket, fél évig elmegy teljes töltöttséggel elvileg.

Hátrányok: Mivel kevés a napsütéses időszak az éghajlaton, ezért nehezen töltődne vissza. Még ha fel is lenne teljesen töltve, lehetséges, hogy a hideg hatással lenne a kapacitorra, s mivel nem jut elég napfényhez, lemerítené idővel. Mert gondolom az a fél év normál körülmények közt fél év, mínusz fokokban talán a fele😀.


Kinetic óra /automata és quartz hibride/:

Előnyök: Nem kell a napfényre támaszkodni, elég ha állandóan rajtam van, a lengő mozgása a karomnak segít tölteni a benne lévő kapacitort.


Hátrányok: Egy jóval bonyolultabb, vaskosabb, szerkezet. Ugyanaz az aggály a kapacitor terén, mint a solarnál.



Talán egy hete ástam magam bele jobban az órák világába, szóval elnézést, ha valamit rosszul tudok, javítsatok ki.

Ha tudtok ajánlani konkrét típusokat, annak is örülnék. Esetleg egyéb előny-hátrány még eszetekbe jut a fentieket figyelembe véve a különböző szerkezetekről?

Kb. max. 120-140 ezer forintot tudnék rászánni, főleg Seiko-ban gondolkodom, de másra is vevő vagyok. A pontos idő nem lényeges.


Köszönöm ha végig olvastad és válaszolsz.



2023. jan. 4. 01:48
1 2
 11/19 NTBS ***** válasza:
93%
Suunto, finn gyártmányú. Az teljesen jó lesz.
2023. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Amazfit T Rex Pro. Katonai szabványnak megfelelő minősítést kapott, +70 és -40 fokig bírja, vízálló, ütésálló.
2023. jan. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a jó öreg Casio.
2023. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nincs ellenemre a finn gyártmány, de Suunto-ból én csak ilyen okosórákat találtam, aminek kijelzője van, ami szintén nem jól viseli tudtommal a hideget. Nagyobb a hibalehetőség, csak ennyi.

Amazfit-nek is utána néztem, ami szintén okosóra jelleg, elektronikus kijelzővel, és a töltése sem egyértelmű, valahol azt írják, hogy 'mágneses'. De ha egyértelmű is lenne, így is, csak 18 napig bírja az akksi, ez gondolom normál körülmények közt értendő.

Casio-kat én is néztem, napelemeseket.

2023. jan. 14. 23:15
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mit tervezel, hogy ilyen órára van szükséged? Csak kíváncsiság.
2023. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Kicsit utána néztem neked. Az első gondolatom az volt, hogy G shock. Egyértelműen.viszont nem tudtam extrém hidegre van-e modelljük...


Azt találtam, hogy ez a modell : GLS8900AR-1


Ez extrém hidegre készült, kanadai túrázóknak reklámozva.


Ez a sima 8900 as szériára épült, + kapott egy speciális kijelzőt.


-20 fokig tesztelt, többet is biztosan bír, illetve a csuklódon mégha a külhőmérséklet -45 fok, sem lehet -20 tól több a kabát és kesztyű alatt. Ha ott -20 van akkor nem az időmérés lesz a preferencia.



Még ennyi, hogy ha nem találsz ilyet, akkor is bármit veszel, a fent említettek közül vagy bármi, akkor is a biztonság kedveért vennék egy sima 8900 as Casio Gshockot is.


A búvárok is "failsafe" módban merülnek. Tehát van egy diver computer de van egy óra is. Egyszerre nem romolhat el.


Ha sarkvidékre mész, szerintem 2 és nem ugyan olya órát vigyél. Az első legyen amit tökéletesnek talász. A második legyen egy 8900 as Gshock. A kijelző -20 fok alatt lehet halványodik de működik.


Plusz ha más időt mutatna a kettő, akkor tudhatod valamelyik hibás. Ha vannak társaid velük egyeztethetsz és láthatod melyik a rossz.


Több óra, nagyobb biztonság. Nagyobb egyeztetés.



Sok sikert!


Kérdésed van órákról írhatsz privátban


Erik

2023. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mit vittél magaddal?
2023. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem sikerült választani.
2023. febr. 19. 11:22
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt konkrétan az antarktiszi kutatóbázis dolgozóinak tervezték.

2023. febr. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!