Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent szamodra a luxus?...

Mit jelent szamodra a luxus? Hogyan hataroznad meg, miért fontos az ember életében a luxus?

Figyelt kérdés

Szeretném a segitségeteket kérni: képzeljuk el, hogy anyagilag barmilyen ruhat, kiegésztitot megengedhetunk magunknak.. Miért dontenél ugy, hogy pl Valentinot veszel fel LV taskaval, mondjuk egy C&A-s szerelés helyett... Miért ad " tobbet", ( ha ad), ha luxustermékeket viselsz?

Mit kozvetitesz vele? Képvisel-e valamilyen értéket , tobbletet az, ha méregdraga cipot hordasz pl? Nevezheto-e egyaltalan statuszszimbolumnak egy Hermès vagy LV tàska napjainkban? Meghatàrozza-e az embert a luxus, vagy pont forditva?

( elmondom, miért tettem fel a kérdést: kulfoldon élek - ahogy latszik az irasomon- és jelentkeznék egy nagy luxusmarka - melynek elsosorban taskak, cipok, parfumok a profilja a pret-à-porter-n kivul)egyik butikjàba eladonak, és biztos vagyok benne, hogy ezt a kérdést azonnal feltennék nekem, amint beadom a jelentkezésem: mit jelent szàmomra a luxus... Nos.. szamomra a luxus egy nagyon jo lecke az emberi tartasrol, de eddig ennyi... Nem tudom.. tényleg :)

Ti mit gondoltok, nektek mi a " luxus"? ( és természetesen , divat kategoria, tehat a divatban gondolkodjunk)

Koszonom elore a vàlaszaitokat!


2011. jan. 18. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Számomra a luxus, az amikor a legtöbbet adom meg magamnak. Egy elit divatmárka, pl. egy egyedi gucci táska képes önbizalommal feltölteni, és hiába csak egy táska, úgy érzem tőle, hogy különb vagyok a többi embernél. A luxusdivat előnye, hogy a nő istennőnek érezheti magát általa, egy egyedi tervezésű chanelban vagy chloéban végigvonulni az utcán a többi konfekciós ruha között. Olyan egyedivé teszi az embert egy egy ilyen darab. Még akkor is ha csak a címkébe van beírva és csak én tudom milyen márka. Az anyaguk is jól összeválogatott és finom.

De ezt sajnos kevés nő engedheti meg magának. De az biztos hogy mindenki vágyik rá, nem csak azok, akik figyelemmel kísérik a divatot, hanem a háziasszonyok is a konyhában. Akin luxusmárka van, az tudja is viselni. Képes megtízszerezni az ember kisugárzását.

2011. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A luxustermékektől másnak, különbnek, egyedibbnek érezhetem magamat az átlagemberektől. Egy luxustermék (akár egy LV táska is) egyértelműen státusszimbólum is, sokat elárulhat a viselőjéről.

És ami a legfontosabb hatalmas önbizalmat ad. Jó érzés, hogy az emberek összesúgnak, hogy "nézd, milyen szép Gucci kabátja van". Ezáltal a középpontba kerülhetsz. Igaz nem mindig pozitív értelemben, mert sokszor irigykednek az emberek, de beszélni fognak rólad, nem leszel szürke kisegér.

Ja és a luxus határozza meg az embert, nem fordítva. Persze sok embernek az is luxus, hogy megvehet egy Nike cipőt, a kínai helyett, de ezt mégis több ember érheti el, mint a nagy divatmárkákat. Azok csak a "kiváltságosoknak" járnak.

2011. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néző pont kérdése mi a luxus.

Egy szegényebb lánynak luxus-nak számít egy GAS nadrág 25 ezerért, mert ő csak a 3 ezres kínait engedheti meg magának.

Az átlag embernek ugye Gucci, LV és ezek számítanak annak. Egy fajta státuszszimbólum 'látod nekem van pénzem 200 ezres táskára, neked meg nincs'. Amolyan újfajta "arisztokraták", akik a pénz miatt lettek azok, és emiatt különlegesnek érzik magukat.


Ha én gazdag lennék, nem azért vennék meg pár cuccot, mert LV, vagy más luxus márka, hanem mert jól áll és agyagilag megengedhetem magamnak.

Igazából nem azzal van a baj, aki hordja, hanem azzal aki dicsekedni akar vele.

Hogy miért fontos a luxus? Vannak az átlag ember életében olyan dolgok, amiket nem nagyon engedhet meg anyagilag magának, pl egy külföldi nyaralás egy 5*os hotelben, de ha összejön akkor örül, mert valamivel többnek érzi magát a társainál, ezzel nem is lenne baj, csak azzal aki hangoztatja.

2011. jan. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos, én jómódú családból származom és nálunk szinte mindenki márkás dolgokat hord. Viszont nem a márka az első szempont, nem dicsekedni akarok, hanem a kényelem, a szabás, az anyag. A Chanelnak, a Guccinak, a Hugo Bossnak és a többinek is nagyon finom és kényelmes anyagaik vannak. Engem boldoggá tesz, hogy ilyen ruhákba járhatok. Egyrészt azért, mert érzem, hogy különb vagyok a többitől egy szinten, másrészt meg azért, mert büszke vagyok magamra, hogy én ezt megengedhetem magamnak. Vannak nem nagy márkájú ruháim is persze, meg tényleg nem kötelező, hogy a legmárkásabb és a legdrágább legyen, de azért jó érzés. Stílusos és egyedi, különleges darabok. Önbizalmat ad. Nem szoktam mutogatni a vagyonomat, a nagy márkajelzésű pólók pl. egyáltalán nem vonzanak, de a klasszikus, elegáns darabok annál inkább. Az elegancia az, ami érdekel és ami szerintem egy luxust sugároz. 21/N.
2012. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!