Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a fene az az emo?

Mi a fene az az emo?

Figyelt kérdés
2008. febr. 11. 18:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Az "emo" kifejezés egyszerre több értelemben is használatos: használják szubkultúrára, öltözködési stílusra, használják zenére, és már a magyar nyelvben is egyre gyakoribb a jelzőként való használata, tehát bármi vagy bárki, aki/ami melankolikus, szomorú, nyomott, az emo, viszont mások szerint meg az az emo, aki túlságosan is érzelgős, szenvelgős, és akkor a szubkultúrával kapcsolatos tévhitekről még nem is beszéltve.


[link]

2008. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
ezt ma már senki sem tudja pontosan, de ahogy én észrevettem leginkább az aki tokiohotelt/notenkszet hallgat, vagy pedig kockás a cipője
2008. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Az emok azok a gyerekek akik szük farmert vesznek fel három számmal kissebb polot, feketére festik a hajukat és belefésülik a pofájukva, sztk keretes szemüveget vesznek fel és a sarokban sirnak hogy otthagyta őket a barátnőjük. ez a mai EMO szó jelentősége.

amugy a szó az emocionális szobol ered vagyis érzelgős.

ez a stilus a punk stilusbol alakult ki, ugyanolyan ütemre elkezdtek másrol énekelni nem politikárol a világ fájdalmairol hanem érzelgős dolgokrol, legföképp szerelemröl. de ez is egy átfuto stilus ez most a menö két év mulva lesz más, addig ki kell birni. mondjuk én nem értem hogy mi a jó abban ha kifestem a körmömet, szerintem elég buzis egy stilus ez, sokszor azt sem tudom melyikük a lány.

2008. febr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Az Emo az egy zenei stílus. a mai emo-s fiatalok fekete ruhákat hordanak, fekete a hajuk, fiúk-lányok festik magukat. és ami a legfontosabb: azt hiszik, hogy ők és csak is ők élik meg egyedül a viládfálydalmat. depressziósok, vagdossák magukat, melankólikusak stb... persze nem mindenki ijen, de sajna a többségük tényleg igy viselkedik
2008. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
97%

ááááá. :D:D:D--> bocs, de annyira tetszik a 3. válasz!!! :))

De igaza van, tényleg így van, jól leírta. Szomorú voltam, de ezen annyit röhögtem. :D Tényleg jól le lett írva, met ezt jelenti.

2008. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

köszi, örülök hogy nevettél, amugy nekem a volt barátnőm mesélte ezt el kb. igy de lehet mégjobban kifejtve, mikor kérdeztem tőle hogy mi az az emo???

amugy az a baj az egészbe hogyha szülő lennék hogy fogalmam sem lenne mi történik a gyerekkem, van youtubon egy ilyen emo magyarázo vies kis angol sztori majd belinkelem megkeresem, szeritnem az választ fog adni a kérdező kérdésére. nem leődtem emg hogy épp egy szülő tette fel ezt a kérdést.

ha a gyereke ilyen akor megnyugodhat mert max. 2 év és kinő belőle!

2008. febr. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
De kom,egyszer egy baráti körben beszélgettem a barátnőmmel.Egyszer csak jött egy csaj meg egy src.Mivel a csaj emos volt (látszott rajta :@)a mellette állót is lánynak tituláltam mivel ugyanolyan kifestett köröm,haj stb.+fogták egymás kezét.Nem viccelek,de láttam már emos csajokat smárolni!Ezért már fel sem tűnt,addig amíg be nem mutatkoztam nekik:olyan mély hangja volt,hogy rájöttem basszus ez fiú........áááá de ciki volt...kár volt mondani hangosan,hogy sziasztoök csajok...ááá de komcsi melyik fiú és melyik lány???Jellemzőik:feketére festett haj,köröm;SZTK szemüveg;vágások a karján;lány lánnyal is smárol(alap);és minden hülyeség összesűrítve..
2008. febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Így van ahogy leírták... SZVSZ az emok csak összelopkodták a cuccaikat más stílusokból, én a punkra esküszöm... Nem bírom az emokat. Nem tudom megérteni mi a jó abban, hogy a hajuk a szemükbe lóg (látnak egyáltalán?), mind ugyanúgy néz ki, fiú/lány, mindegy, és rajuk van a világfájdalom. A pózereket meg méginkább nem szeressem... És akkor finom voltam, és nőies. Egyébként csak úgy mondom, nem csak az emok vagdoshatják magukat... Ha csak ímózásból csinálja, akkor kötsög pózer (bocsi, de tényleg...) Ha meg tényleg komoly gondja van, akkor akkoris csinálná, ha nem lenne emo... Nem ez az amiért bántani kell őket. Én az összfelállást nem bírom, meg hogy pofáznak nekem :DDD
2008. febr. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
bocsi,de pl:en is EMO vagyok olyan nincs,hogy emos :P es az emok nem feltetlenul vagdossak magukat,csak az aki tenyleg megorult.....a lanyoknak van hajpantjuk,hosszu hajuk, stb akarki irhat nekem e-mailt de ne olyat,ahol jol lemond...
2008. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Azert banom, hogy mindenkiben - bennem is- az maradt meg az emorol, hogy kisiskolas barbiezni uno kisgyerekek festegetik magukat feketere, meg vagdossak magukat. Az emo a hardcore-punk egy fajtaja. Az emo egy stilus volt anno (nem emlékszem pontosan 70-80-as evek korul) egy mostani ujsag csinalt egy listat a 'legmenobb' stilusokrol es koztuk volt az emo is.-igy lett ujra felkapva, telljesen mashogy..- Azok az emok nem ilyen 12 eves hatalmas vilagfajdalmu gyerekek voltak. Nem csokoloztak azonos nemuekkel, fokent fiuk voltak. A kor meghatarozo szemelyei /egyuttesei pedig nem a tokio hotel meg notensz meg pocstudja kik voltak. Hanem Rites of Spring, Embrace, One Last Wish, Beefeater, Gray Matter, Fire party. Ez az emo eredetileg. Most meg vmi ovodas hulyeseg ami 2 ev mulva lecseng.
2008. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!