Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a világ...

Miért van az, hogy a világ összes vékony vagy duci, -túlzok ha molett- nője kövérnek és visszataszítónak gondolja magát?

Figyelt kérdés

Esküszöm, hogy röhögnöm kell, mikor azt olvasom, hogy sokan "kövérnek" tartják magukat, és feltesznek egy képet, hogy kb hogyan néznek ki és azon vagy egy vékony lány, vagy egy nagyon szép alakú, kicsit teltebb lány van.

És komolyan nem értem!

Rajtam több súlyfelesleg van, mint rajtuk és én mondom magam molettnek...na de, ha egy vékony nő azt mondja, hogy kövér akkor én mi vagyok? Bálna?

Nem értem -nő létemre-, hogy miért van ez...

Leginkább azoktól várnék választ, akik szidják magukat/alakjukat ok nélkül.

Köszönöm előre is.

U.i.: Senkit se akartam megbántani.


2011. júl. 5. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mer lányok/nők. :D
2011. júl. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez amiatt van amit a TV-ben látnak,amit sugall a média,hogy légy nagyon vékony,mert az sokkal szebb mintha telt lennél.Persze azt sokan nem értik meg,hogy ha egyszer olyan adottságaik vannak,hogy nagyobb mell,nagyobb fenék,széles csípő,akkor soha nem lesznek piszkák.Persze ezt lehet formálni,hogy nagyon szép legyen és inkább formás legyen egy nő,mit elől deszka hátul léc aki nem bír felszedni magára egy dekát sem.
2011. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
önbizalom hiány, torzult testkép. Rosszindulatú, negatív beszólás, nyomás következménye
2011. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is kövérnek tartom magam, részben van is rá okom, mert nem arányosan oszlik el a súly rajtam, hanem ha hízok, csak a hasamra hízok.. A lábaim és a karjaim tudom, hogy vékonyak, de a hasam mindig rejtegetnem kell. Térd felett a combom 36 cm, de a hasam köldök körül 88. Így láthatod, milyen arányos vagyok. De ha én is megkérdezném itt a fórumon, hogy a magasságom és a súlyom szerint fogynom kéne-e, azt mondanák, hlye vagyok, és teljesen normális a súlyom. Amúgy rendszeresen edzek, meg nem eszem gyorskajákat, stb, az étkezésre is odafigyelek, hogy minőségi legyen, mégis ilyen a genetikám. A lábamról az utolsó zsír is lemegy, és ronda lesz, mielőtt 1 deka lemenne hasról. Gondolom sokmindenkinél az arányos testalkat vet sokat a latba, mint nálam is.

Amúgy 175/63 vagyok.

2011. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mert ugy is van!?
2011. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem egy kicsit máshol kezdődik a kövér, mint nekik. Ne mtudom, lehet én szenvedek fogalomzavarban? Pl. a 11:42-es válaszoló szerintem egyszerűen nem lehet kövér, max formátlan, aránytalan, sporttal lehet rajta segíteni, bár az utolsóban közrejátszik a genetika is, de attól nem lesz senki kövér.

Még azt furcsállom, hogy a normális, átlagos alakot hagyják ki. Ha valaki nem vékony, az már duci vagy kövér, pedig azért van kettő közt valami.

Egyébként most ez a divat. Ha az öregebbeket kérdezed, ők undorítónak fogják találni a mai szépségideált, pl. a nagymamám mindig aggódva mondogatja mindenkinek, hogy ugye nem fogytál?

2011. júl. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Már én is ki akartam ezt a kérdést írni. Naponta 15-20 kérdést találok hogy: ,,mennyit kell még fogynom?" ,,nagyon kövér vagyok?" már a falat vakarom az ilyen kérdésektől, de nem értik meg a mai fiatalok (tisztelet a kivételnek) hogy nem attól lesz valaki jó nő, hogy 45 kg! Ha jól érzed magad a bőrődben, magabiztos vagy akkor nyert ügyed van. Csak hát a média, a testképzavar, a gonosz beszólások nagyot nyomnak a latban.

Magamból kiidnulva 170/72kg vagyok, szerencsére rajtam arányosan oszlik el, vagy fenekem, hasam, combom, egyáltalán nem vagyok vékony, sajnos olyan vagyok, hogy még a víztől is hízok, én sportolhatok akármennyit, fogyokúrázhatok, egy deka nem megy le, de legalább már azt elértem hogy feszes vagyok :) Soha nem származott hátrányom abból, hogy annyi kg vagyok amennyi, pasi téren sincs sosem gondolom mert minden újjamra jut 2 pasi (nézzetek önteltnek de ez így van). Tehát NEM az a fontos hogy hány kiló vagy, hanem hogy hogy érezd magad a bőrődben, és fogadd el magad, légy magabiztos és akkor nyert ügyed van. Üdv.

18/L

2011. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

tavaly még én is kövérnek láttam magam, pedig ugyan olyan vagyok, mint most, de rájöttem, hogy ez a normális testalkatom, ennél vékonyabb már nem leszek

ja és amúgy sokak szerint még vékony is vagyok, szóval csak testképzavar volt, de már túljutottam rajta

2011. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem, ahogy olvastam a válaszaitokat - amiket nagyon köszönök - én is rájöttem, hogy ebben a világban a fogalomzavar a legnagyobb probléma.

A kövér az nem egyenlő a ducival, se a molettel, se a többivel.

160/160 na az kövér, de teljesen igaz, hogy "nem az alak formálja az embert".

Köszönöm a válaszokat még egyszer!

U.i.: Úgy hiszem egyszer mindenki megtanulja elfogadni önmagát.

2011. júl. 6. 16:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kövérnek látom magam, és nem tudom behatárolni, valahol a ducika és a bálnadisznó közt vagyok szerintem. 160cm és 63kg vagyok. A lényeg, hogy inkább megpróbálom eltakarni azalsó "felem", mert igazából jó alakom lenne, ha deréktól lefelé nem lennék akkora, mint a Fehér Ház.... :/ A barátomnak elvileg tetszik, nem hiába lehet velem 7 hónapja lassan,szóval igazat adok neki és megpróbálom magam elfogadni. Étkezési zavarom is volt, és zabarohamaim ugyanúgy vannak. Szóval nem könnyű, ésjó lenne ha mindenki el tudná magát fogadni olyannak, amilyen. Biztos jó érzés lehet magabiztosnak lenni... :/

18L

2011. júl. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!