Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fárasztó szexisnek lenni?

Fárasztó szexisnek lenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék változtatni a megjelenésemen minden adottságom megvan hozzá .. -de mindig arra jutok hogy ez iszonyat fárasztó .., anyagilag, pszichikailag,fizikailag is megterhelő .


Pl : változatos igényes minőségi ruahtár ,magassarkú(kb 4 órát bírok benne lenni 1 nap) örök frusztráció vajon elkenődött e a sminkem ? vajon felszaladt e a harisnyám ..stb Plusz a kéjes(ffi) és irigy(nők) tekintete..


Most felsoroltam minden negatívumát, pedig nagyon vágyom h igazán 'jó nővé' avanzsáljak :) !!


Mit gondoltok erről ? Fiúk? lányok ?


Hogyan lehet megvalósítani h mégse legyen ennyire fizikailag és pszichikailag frusztráló felvállalni azt amit e tekintetben akarok ?


(szexis eleganciára gondolok amúgy ,nem plázacica feeligre)


2011. júl. 12. 17:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt írtam, hogy "az igényesség fontos". Csak mellé megjegyeztem, hogy óvatosan vele, mert könnyen túlzásokba lehet esni.

És az is fontos, hogy megjelenés az ADOTT KÖRNYEZETBE illeszkedjen. Önmagában a minőség és elegancia senkit sem tesz szexissé, maximum "dámává". Például, ha valaki tetőtől talpig Gucci és Prada cuccokban áll a Tesco pénztáránál az inkább komikus.

Az pedig teljesen más dolog, hogy valakinek jó stílusérzéke van, nekem is volt olyan barátnőm, aki a ruhái felét a turiból szerezte be, mégis egyedi volt és ezt az egyedi stílust tudta hozni a hétköznapokban, és akkor is amikor jobban ki kellett öltözni valahová. És mindehhez nem kellett a fél életét a tükör előtt töltenie.


Továbbá, még mindig azt mondom, hogy a kisugárzásnak (ami a kérdés szempontjából a lényeg vagyis, hogy mennyire "szexi" valaki") csak töredékét adja a ruha és a smink. Pár példa: Lehet valakinek végtelen pénze ruhára és sminkre, ha


- mellette 160kg

- bűn ronda az arca (nem tehet róla, de ez van)

- tramplin megy (tök mindegy, hogy magassarkú van-e rajta)

- folyton "fapofát" vág

- össze-vissza hadonászik a kezeivel/áll egy helyben mint f@sz a lagziban

- úgy beszél, mint aki siralomházba(totál letargikus)/Oscar-gálára(fennhéjázó)/disznóólba(paraszt) készülődne


És még ott vannak a belső értékek, mert bizony, azok is kellenek, hogy valaki "szexi" legyen, különben csak egy test kimázolva és feldíszítve... Na, ez hiányzik sok plázacicából, be van szűkülve a ruhákra, sminkcuccokra és kisállatokra, de mellette sz@rt sem tud a világról.


Összefoglalva, amiről te azt gondolod, hogy egy nőt szexissé tesz (ruha, smink, műköröm, kiegészítők stb.) azok csak a tejszínhab és a cseresznye a tortán (hogy ilyen metaforikusan fejezzem ki magam): nélkülük nem lehet tökéletes a torta, ellenben tehetsz akármennyit belőlük egy tortára, ha x@r a piskóta (belső) és a krém (külső), mert attól még a torta x@r marad, ráadásul, hogy most valami Fekete-erdő vagy Dobos-torta nem az fogja eldönteni, hogy mennyi habot nyomsz rá... És a cukrászdában nem az alapján választanak, hogy mennyi tejszínhab van a tortán.

(Lehet, hogy kicsit elszálltam a sütis hasonlattal, de ez hátha érthetőbb, mint egy autós hasonlat :P )

2011. júl. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy és értem amit mondasz :)


Ez a kategória amit én írtam valóban nem besorolható .


Sosem volt műkörmöm, és sosem akartam plasztikáztatni semmi,és élete idegen dolgot sem, az tényleg a 'plázás' kategória .


amit korábban írtam kiegészíteném egy alapvető természetességgel(arra való törekvéssel) ,mert anélkül semmit nem ér amit leírtam!


175 cm vok amúgy zöld szemem van, és mint mondtam sosem volt műköröm ,a hajamnak is kp barna színe van enyhe vöröses árnyalattal.

Én csak az adottságaimat szeretném jobban kihasználni(kiélvezni). És még kevés praktikát tudok úgy érzem..


A belső érték pedig tényleg a legfontosabb -de ebben a mai világban tudni kell megmutatni magunkat, különben nem vesznek észre.


Hm ..köszönöm még 1x mindenkinek a sok gondolatot !:)

(És ha van bárkinek még véleménye írja meg ,mert érdekel!)

2011. júl. 13. 00:52
 23/28 anonim ***** válasza:

a Jó hosszú válaszoló vagyok és jöttem még hosszabb választ írni :)

Élősszőr is a 41-es lábra: nekem is nagy lábam van 40-és a 41 között és én mindig találok szép lapos sarkút pl: tegnap szereztem be a deichmannba! ahol nem nagyon szoktam vásárolni mert nem olyan magas a szintvonal és amit eddig vettem ott cipő mind szétment :/ na szóval vettem egy fűzős, pántos fekete valódi bőr sarut :) nagyon szép és kényelmes és szerintem elegánsan szexis és volt 41-es bár nekem ebből pont 40-es kellet :) de a Retróban is nagyon szép cipők vannak nagy méretekben :) + egy tanács hogyha veszed a Joyt akkor nézz körül benne nagyon szép cipők vannak és onnan kinézed és megveheted az EllEt azért nem ajánlom habár néha én is megveszem mert sz csak fájdítja a színedet mert 130 ezerforintos cipők vannak benne :/ Én szokatm hordani tornacipőt is pl tavaly voltunk színházban és nagyon fályt a lábam és úgy voltam vele hogy nem készítem ki a lábam a magassarkúkkal és egy lila-kekete tül ruhámhoz felvettem egy fekete fekete, fehér fűzős tornacipőt nagyon vagány volt de ez az én stílusomba bele is fért :)


A sminkelésről annyit hogy én alkalmazott grafikusként tanulok és van kézügyességem hozzá, mostmár! de az elelyén komolyan még nekem sem volt pedig bámilyen portrét megrajzolok de az a tusvonal kifogott rajtam én is néztem sminkesbvideókat a neten és hát belejöttem gyakorolni kell egyi és nem feladni! kitartás! de hogyha tényelg nem megy mert van oyan hogy tényelg képtelen rá valaki akkor ne is használj amitt említettem "péntpot" (fonetikusan, nem tudom hogy kell leírni :$) de a Dorka sminkel-ben hallhatsz róla :) szerintem ahoz nem kell kézügyesség de ha bemész a MAC-be nagyon segítőkész hölygeket találsz ha elmondod nekik is hogy nincs kézügyességed ők biztosan mutatnak valamit amit csak fell kell kennni és kész is nem kell bíbelőddni vele. De tényleg szarintem a sminkelés is türelemjáték az a lényeg hogy kitartó legyél! de íme egy macerátlan smink:

alapozó, a szemöldöködet hízd a kozmetikusra és festesd be szerintem és akkor le is van róla a gond akkor szép lesz csak meg kell gyorsan fésülnöd, akkor szem hát itt a angyon élénk sminkek kilőve, de nem is baj az arcodra kíváncsijak az emberek nem az 1 kg vakolatra :) szemhélypúdert pedig beszereszhet egy világosat mondjuk a make up factory-bol (Müller) a világos szemhénypúdert a szemzugodba tedd és a szemöldökcsontodra, és egy semleges színű szemhénypúder duó mondjuk világosbarna és egy mogyoróbarna a világosat a mozgó szemhényra a sötétet pedig a mélyítővonalba tedd és az escset az ami nagyon sokat számít! abbol ne vegyél no name-t de erről is 1001 videót találsz a neten :) aztán jöhet a szepillagöndörítés aztán a max factor lila szempillaspirálja tényleg nagyon jó, és én mostanában mindíg fehér szemceruzát használok tényleg nagyon szépen megnyitja a tekintetet a fekete szemceruzámat ha használom akkor is csak a pupillám közepéig használom és elmaszatolom egy picit mert napközbe úgyis elmaszatolódna, akkor száj a rúzst jobb felvinni egy rúzsecsettel mert tartósabb és csak a vonalát kell követned mint egy színező :) de ha nincs ecseted akkor simán is felviheted én nem látok nagy különbséget, ha kimész a vonalból fontos hogy ne az ujjaddal maszatold el ezzel tönkretéve az alapozást is! hanem fogj egy fülpikalót (kozmetikai pálcikát :D) és némi sminklemosót és javítsd ki a kis hibát (uygen ez érvényes a szemre is)

2011. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

uhh na ezt úgy elküldtem hogy nem is javítottam ki a hibákat (diszlexia :/) és nem is fejeztem be szóval folytatom:

Haj tudok ajánlani egy hajpakolást nagyon jó loreal absolut repair (vaj színű csomagolás) drogériában nem kapható, én a fodrászomnál vettem :) nagyon jó tényleg csak ajánlani tudom! selymes élettel teli haj stb. és én tudom még ajánlani a Gliss kur haj spréjét ami ilyen rózsaszín csillogós csak a hajra fújod reggel és sokkal szebb lesz! a Joyban pedig vannak nagyon szép fonás ötletek és nem nehezek lépésről lépésre részletesen leírják :) és tényleg ahogy az előttem lévőek is írták nem a külső az ami igazán számít hanem a belső a torta hasonlat megfogott :)és egy igazi szexis nő bármit vesz fől amibe magát tudja adni ragyogni fogy! :) hidd el egy tornacipő is tud nagyon szexis lenni és közben nőies is! és megint bocsánat a helyesírási hibákért :/ (különben én is 175 vagyok) :D

2011. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
22:02-esnek üzenem még nem dolgozom, tanuló vagyok "művész lélek" és egyátalán nem vesz el sok időt az életemből a divat és a smink utáni "rajongásom" sok ékszert és ruhát is tervezek :) de persze nem ez az élet célom :D
2011. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ha ezen agyalnod kell, az már régen rossz.


Valaki vagy szexi, vagy nem. Ha az, akkor sosemagyal ezen, hiszen stílusából fakadóan öltözik, jár, stb. Nei ez a természetes, de ami te leírsz, a mű, a mesterkélt, az erőltetett. Látszani fog rajtad, hogy erőlködsz, hiszen te nem alapból vagy szexis hanem menedzselni akarod magad szexisként...

A stílus olyan, hogy vagy gondolkozol rajta, vagy te magad vagy. És te gondolkozol rajta..

2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Na előbb leírom,aztán elolvasom a többi hozzászólást is,mert jó sok van.

Szóval ha jól csinálod meg a sminked nem kenődik el,tarts magadnál egy pici tükröt,így egy zsepivel is könnyen korrigálhatod ha elkenődne,enekem nem igazán szokott mondjuk.

Nem kell feltétlen magassarkúba járnod,vannak lapos és nőies cipők is.De szerintem magasbba is akad kényelmes,csak nehéz megtalálni az "igazit":)

Harisnyát nem hordok,mert kényelmetlen nagyon,de nem is fontos szerintem.

Néha megvillantassz itt ott valamit,sejteted a dolgokat,de nem rakod ki mindened a kirakatba.

Ne foglalkozz azzal más nők hogy néznek rád,örülj neki ha irigyek.Ha megismernek úgysem a külsőd érdekli majd őket.Akit meg igen az le van tojva:)

Nem olyan nagy dolog ez ahogy gondolod,meglehet oldani könnyen:)

2011. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
na elolastam,azt írtad még nem tudsz elég praktikát,akkor szerintem nézegess divatblogokat(amit én nem szoktam,mert nagyon kevés cucc tetszik)és sminkes blogokat,ezek nagyon hasznosak.Pl:Dorka sminkel:)
2011. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!