Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy érdemes belevágni a...

Hogy érdemes belevágni a tetováló szakmába?

Figyelt kérdés
Művészeti iskolába jártam, úgy döntöttem, tetováló szeretnék lenni, mert nagyon vonz ez a világ, én is tetovált vagyok. Vannak tanfolyamok erre, de úgy hallottam, nem érnek semmit. Egy profi tetováló tanítványaként érdemesebb lenne? Esetleg tudtok olyan tetoválóművészt Budapesten, aki bevállalna egy kezdőt?
2011. szept. 15. 11:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ-s tanfolyam tényleg ló*art sem ér. Egyetlen tanfolyam van(?) Magyarországon, ami ér is valamit, de nem kíméli a pénztárcádat egyáltalán. Viszont ott valódi tetoválók tanítanak, nem pedig kinevezett tanárok. A kérdőjelet azért írtam, mert én 1-1,5 éve érdeklődtem, akkor még volt, és azért nem mentem, mert rohadt drága volt, ráadásul vidéki vagyok. Inkább gyakorlok magamnak itthon disznóbőröm, elvégre az ottani oktatók is így kezdték. Ez nem tanított szakma, ez bizonyos határokon belül valódi művészet. Azt pedig nem lehet oktatni, az belülről jön vagy nem jön. Neked is azt tanácsolom, inkább fogj hozzá magadtól. Rajzolj sokat, gyűjtögess gépre, tintára, tűre, disznóbőrre, sablonra, mindenre, és kezdd el. Ezt máshogy nem éri meg.
2011. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!