Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a mai gyerekek...

Igaz, hogy a mai gyerekek szebbek, mint régen?

Figyelt kérdés

A mai kicsi gyerekek feltűnően szépek, szebbek, mint akár a 20-30 évvel ezelőttiek. Két dolog, ami szerintem közrejátszhat:


I. Személyes szabadság a párválasztásban: Régen nem mindenki választhatta meg a párját, ma már mindenki maga választ magának párt, és az utóbbi évtizedekben megnőtt a szépség értéke. Tudat alatt tudjuk, hogy milyen férfitől/nőtől lenne a legszebb gyerekünk, tehát azt a párt választjuk, a gyerekek pedig valóban gyönyörűek lesznek.


II. A szabadság és a közlekedés, fejlődésével, internetes ismerkedéssel már nem csak a falu és 50 km-es körzetében választunk párt, hanem az ország két végében lakók is gyakran összejönnek, ami segíti a távoli gének keveredését, ami ugyancsak jót tesz a génállománynak, gyönyörű gyerekeket eredményezve.


Valóban szebbek a mai gyerekek, mint a régiek, vagy ez csak kitaláció?


2012. máj. 22. 10:41
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
59%
Én azt vettem észre, régi filmek, képek alapján, hogy olyan más volt az arcuk a régi gyerekeknek. Pl. főleg a kisfiúknak. Olyan kis -ez most csúnyán hangzik- majomféle vonású az arcuk. Hogy egy példát mondjak, olyasmi, mint az Indul a bakterházban Bendegúzé, a filmben. Nagyon sok gyereknek volt ilyesmi arca. Olyan hasonló szem, arcforma.
2012. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, de azért a megítélésben közrejátszik a szubjektivitás is.


Ezen kívül régen nem készültek mindenkiről gyerekkori fotók, vagy csak kevés, és nem mindig a legjobb formájukat mutatták... Ma fotózol, és ha rossz pillanatban kaptad el, ezáltal csúnyácska lett a képen, már a kijelzőn látod, törlöd ki. A régről marad emlékek csak néhány darab választási lehetőség közül kerültek ki. Még az én kisiskolás koromban (90-es évek) is úgy volt, hogy osztálykép 3 féle készült csak. Otthon a szülők meg még jobban spóroltak a filmkockákkal... Korábbi korok gyerekeit pedig nem is láthattuk, csak ezek a fényképek maradtak...


Aztán régen minden olyan egységes volt a szokások hagyományok miatt! Nagyon hasonló szabású ruhákba öltöztették a gyerekeket, a frizurájukat is a szokások szerint alakították és nem úgy, ahogy jól állt az egyénnek. A fiúknak rövidre vágták a haját, a lányoknak növesztették és sablonosan befonták. Semmi egyediség. És akinek kerekebb volt a feje, már elcsúnyult a frizura miatt...

Ma ez is szabadabb. Egy kissrác hosszabb hajjal régen elképzelhetetlen volt, ma meg milyen kis helyesnek tűnhet. Kopaszon meg csúnya kölökgólyafejű lenne... Lányoknál is egy kibontott frizura, vagy akinek a fiús rövid áll jól. Szóval az egyéniséghez illő dogok megengedettek és ez is sokat nyom a latba.


Persze a feltételezésednek is lehet alapja!!!

2012. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
93%
Kevés kiemelkedően szép gyereket látok, de azért akadnak :) Én olyan átlagosnak látom mindet, nem kifejezetten csúnyának, persze van olyan is (na az a ciki, amikor az anyja kérdezi, hogy ugye milyen szép, közben mindenki látja, hogy nagyon nem, de ezt kell mondani), de a zöme nekem átlagos.
2012. máj. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
61%

a falunkban az elmúlt 1 évben kb. 20 kisgyerek született és a fele ritka csúnya, én nem akarom bántani őket, de nagyon csúnyák, viszont a másik fele pedig gyönyörű


Amikor terhes voltam,nagyon féltünk a párommal, hogy csúnya lesz, szerencsére gyönyörű szép kisbaba lett.



Régen is keveredtek az ország két szélén lévők. Mamám és tatám majd 100 kilométerre laktak egymástól, mégis megismerkedtek.

2012. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
88%

Ja és persze ne felejtsük el, hogy a szépségideál is változik!

Régen a pufibb, húsosabb gyerekeket tartották szépnek, egészségesnek. Persze nem az elhízottakat, de nem is a mai vékonyság volt a szép.

2012. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
92%

Még valami, ami szintén szubjektív:

Szerintem a legtöbb csecsemő csúnya. Nagyon ritkán látok olyan pár hónapos gyereket, akire azt tudom mondani, hogy szép. Aranyos és pici, imádnivaló az igen, de nem szép. Mások pedig szinte minden csecsemőt szépnek találnak. Ezt sosem szoktam érteni.


Viszont már ovis, kisiskoláskorú gyerekek számomra teljesen mások! Közüllük pedig alig tudom néhányra azt mondani, hogy csúnya!!! Talán csak azokat találom csúnyának, akik már akkor nagyon elvannak hízva... De például egy kuszafogazatú, nagyfülű kislány is szép, hiába vannak ezen hibái! Szép az arca, a bőre, kedves a mosolya és élénk a tekintet, már nem tudom csúnyának látni a nagy fülek miatt.


Hát kinek mi a szép, na.

2012. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az elhízott babák tetszenek :D Azokat úgy bírom :D
2012. máj. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

En is szebbnek látom öket, de szerintem a táplálkozás, az öltözködés, a hajviselet stb. lehet befolyásolja, hogy szebbnek születnek.Egyébként a régieket csak fotókról ismerjük, igy nem lehet általánositani.

Láttam már nagyon helyes házaspárt,akiknek a gyermekük nem igazán született "szépnek" és forditva is láttam, hogy a házaspár nem valami "szépségkategoriába" tartoznak, mégis "gyönyörüek" a gyerekeik. Szóval sok meghatározó tényezõk lehetnek.

2012. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, de nekem a véleményem a következő: régen minden gyereken egyforma ruha volt, gyakran idősebbektől örökölve, a képeken, amiken a "csúnya" gyerekeket látod, gyakran lóg a ruha, vagy kicsi rá. A hajuk, a frizurájuk sem változatos, régen gyakran csak lecsapták a hajat, akár kócos is volt, nem ez volt a fő szempont. A mai gyerekeket trendin öltöztetik, csatok, hajpántok, zselé akár, copfok, fonatok, vagány kendők, sapkák, klassz ruhák, színesek, változatosak.


Egy szónak is száz a vége, ha egy csoda folytán egy időgéppel ide lehetne hozni száz évvel ezelőtti gyerekeket, szerintem elvegyülnének, ha ugyanúgy lennének "járatva", mint a mai gyerekek.

2012. máj. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
szerintem rengeteg a csúnya gyerek
2012. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!