Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a mai gyerekek...

Igaz, hogy a mai gyerekek szebbek, mint régen?

Figyelt kérdés

A mai kicsi gyerekek feltűnően szépek, szebbek, mint akár a 20-30 évvel ezelőttiek. Két dolog, ami szerintem közrejátszhat:


I. Személyes szabadság a párválasztásban: Régen nem mindenki választhatta meg a párját, ma már mindenki maga választ magának párt, és az utóbbi évtizedekben megnőtt a szépség értéke. Tudat alatt tudjuk, hogy milyen férfitől/nőtől lenne a legszebb gyerekünk, tehát azt a párt választjuk, a gyerekek pedig valóban gyönyörűek lesznek.


II. A szabadság és a közlekedés, fejlődésével, internetes ismerkedéssel már nem csak a falu és 50 km-es körzetében választunk párt, hanem az ország két végében lakók is gyakran összejönnek, ami segíti a távoli gének keveredését, ami ugyancsak jót tesz a génállománynak, gyönyörű gyerekeket eredményezve.


Valóban szebbek a mai gyerekek, mint a régiek, vagy ez csak kitaláció?


2012. máj. 22. 10:41
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az tűnt fel, hogy a mai gyerekek sokkal neveletlenebbek mint a régiek.
2012. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim válasza:
89%

20-30 évvel ezelőtt a gyerekek nagyon kis hányadáról készült fénykép esetleg videófelvétel, kevés az összehasonlítási alap.

A keresztszüleim az ország két végéből valóak, Bp-en találkoztak a 70 évek elején, és két relatíve csúnya gyerekük született... Ők mondjuk a kérdező magyarázatának épp ellentmondó példák, mint ahogyan az is, hogy az egyik unokatestvérem elvette a gyerekkori pajtását (50 méteres körzeten belül nősült:-), és csodaszép kislányuk született...

2012. máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
17%
Én is így látom. Sok a csúnya 40 év fölötti, főleg az 50-60as korosztály csúnya arcú. 0-25 év körüliek 70%ban szépek.
2012. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez baromság... És amúgy sem az számít, hogy milyen egy kisgyerek, hanem hogy milyen lesz, ha felnő. Márpedig rengeteg ronda ember rohangál az utcákon, hiába voltak szépek csecsemőként...
2012. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
86%

Most hogy írta valaki Bendegúzt, megnéztem a neten egy részletet a Bakterházból, és szerintem azért volt sok olyasmi karakterű arc, mint az övé, mert akkoriban több volt a vékonyabb, soványabb gyerek, ami azzal járt, hogy elvesztette az arc a lágyságát, a gyermeki mivoltát, mert az áll- és arccsontokra rátapadt a bőr, tehát csontos, keményebb arcot kölcsönzött a viselőjének.


Ennek kapcsán még megnéztem egy videót is, ahol régi gyerekszínészeket szólaltattak meg, és bizony aki gyerekként nem nézett ki jól, az felnőttként sem lett jóképű.


És még rontott sokakon az egyenfrizura, pl. amit régebbi filmekben, reklámokban látni fiúkon is, az a szemöldökig érő frufrus haj. Na, az irtó gáz volt. :D


Illetve régebben a reklámoknál, talán filmeknél is, ha gyerekszereplőre volt szükség, talán inkább az volt a szempont, hogy minél inkább átlagos legyen, hogy az átlaggyerek ezáltal is bele tudja magát képzelni a filmbe, nem mentek rá annyira a jó külsőre.

Ma már változtak az igények, és nemigen alkalmaznak reklámokban átlagos külsejű gyerekeket, már náluk is az a lényeg, hogy minél szebb legyen.

2012. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
85%

# 14/24 szerinted a Tiéd szép. Lehet, hogy más szerint ő a világon a legrondább :D


lehet ezt is lepontozni..

2012. máj. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
85%

"Most hogy írta valaki Bendegúzt, megnéztem a neten egy részletet a Bakterházból, és szerintem azért volt sok olyasmi karakterű arc, mint az övé, mert akkoriban több volt a vékonyabb, soványabb gyerek, ami azzal járt, hogy elvesztette az arc a lágyságát, a gyermeki mivoltát, mert az áll- és arccsontokra rátapadt a bőr, tehát csontos, keményebb arcot kölcsönzött a viselőjének."


Én írtam ezt a dolgot Bendegúzról. Nahát, ez valóban eszembe sem jutott, hogy a nem túl jó tápláltság következménye, pedig teljesen logikus.

2012. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
82%
Illetve lehet, hogy jól tápláltak voltak, csak azért voltak mégis soványak, mert más dolgokat ettek. Több nyers zöldséget, egy szál répát, karalábét nyomtak a kezükbe a szülők, ha éhesek voltak napközben, meg többet mozogtak, nem ettek annyi édességet, ezért is lehettek vékonyabbak.
2012. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Bendegúz ízig vérig paraszt gyerek volt és nem a szó pejoratív értelmében. Ha elmentek valami tiszántúli eldugott faluba ott majd találtok hozzá hasonlót dögivel.


Semmivel nem szebbek az emberek meg a gyerekek most mint régen, csak régen más frizurát, szemöldököt, ruhát és fanszőrzetet hordtak.


Amikor egy gyereknek két nadrágja volt amiből egyet csak vasárnap hordott, és bilivel vágták a frizuráját, persze hogy előnytelennek néznek ki a mai ember szemében.


Nyilván a technikai fejlődésével már az emberek sem feltétlen a falujukból házasodnak, és javulhat a genetikai állomány, de szép gyerek ide vagy oda, a mostani fiatalok nagy része göthös mindenre allergiás, sovány kákabél vagy elhízott. Főleg a fiúknál zavaró ez. Nem vagyok egy vén csoroszja, de az "én koromban" a nyolcadikos fiúk fiúnak néztek ki, megfelelő izomzattal és erőteljesen fejlődő testszőrzettel, nem úgy mint ma. Egy papírzsepit nem tudnak felemelni, mert mindig fel vannak mentve testnevelés alól, tisztelet a kivételnek. A "Justin Bieber arc" meg számomra nem szép. Egy 18 éves fiúnak ne legyen olyan arca mint egy 4 éves gyereknek. Szép gyerekből meg ronda felnőtt lesz sokszor, hisz torzulnak az arányok.

2012. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Én hiszek az önkorrekciós génjavításban, ami azt jelenti, hogy ha két kevésbé szép ember az ösztöneikre hagyatkozva választja egymást, az esetek túlnyomó többségében a végeredmény szebb lesz, mint a szülők.


Mivel az evolúciósan előnyös tulajdonságok szelektálódnak ki, és az előnytelenek eltűnnek / kihalnak, hiszek benne, hogy a csúnyaság, ahogy ma ismerjük, pár emberöltő alatt el fog tűnni. Azt hiszem, meglepődnénk az 1000 év múlva élő embereken, mennyire gyönyörűek lesznek.

2012. máj. 22. 13:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!