Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Aki jártas az Ebay-en az...

Aki jártas az Ebay-en az írjon!? Hogy csináljam? Kezdő vagyok!

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy parfümöt Ebay-en, azt írja, hogy ingyenes a szállítás. Az addig oké. De ha megveszem, akkor azt ide küldik házhoz? Vagy hogy van ez? Hogy tudok fizetni? Nekem nincs Paypal-os számlám, nem is tudom az mire jó. BudapestBank-os számlám van. Arról is tudok utalni? Hogy kell ezt csinálni? Segítsééééééég! Aki tud segíteni, annak megy a zöldkéz :) Előre is köszi :)

2012. aug. 23. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én testvérem rendszeresen vásárol itt, én is akartam regisztrálni, elmondott egy két dolgot.

A terméket házhoz küldik és PayPal-ra is regisztrálnod kell, ez 250 ft. Neki van még web számlája is, mert a sima folyószámlás utalással már megjárta, leloptak róla egy kisebb összeget. Így mindig annyit utal a web számlára, hogy ki tudja egyenlíteni a vásárolt terméket.

2012. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöldkéz :)És ez a Paypal aaz csak regisztráláskor von le 250 Forintot vagy havonta, évente? Vagy hogy? és muszály paypal-t csinálni? Megbízható?
2012. aug. 23. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam e-bay-en vásárolni, parfümöt is vettem már ott. Kell paypal account-ot csinálnod, de nem bonyolult és az egyik legbiztonságosabb. A 250 Ft-ot levonja először, de azt felhasználhatod az első tranzakciónál, utána már nincs díja. Olyan módon szállítják, ahogy megadod, hogy szállítsák, nyilván ettől is függ a díja, futár drágább, de házhoz viszi. A posta attól függ honnan jön a termék, Angliából mindig nagyon gyorsan megérkezett sima postával meg Németországból is. Ha nem kapod meg az árut akkor kell reklamálni, hogy visszakapd a pénzed. (Velem még nem volt ilyen, mindig megkaptam, amit rendeltem.)
2012. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Reck válasza:
Google-ba beírod ebay.hu magyar nyelvű, és ha egyértelműen regisztrálsz a kért adatokkal, még nem tudsz vásárolni valóban kell PayPal számla. Ha nincs, a következő lépés kicsit nézz szét regisztráció után az oldalon valahol megpillantasz egy "Még nincs PayPal fiókja vagy számlája" gombot vagy feliratot. Katt Oda! Vagy ez egy leírás és egyenesen oda visz. Ez az ebay hivatalos Pay számlája. Ezt ajánlja. [link] Ez valószínű angol de a Crome böngészőnek van autó fordítója az segít, vagy a google fordító. Itt is regisztrálsz, tehát nyitsz egy PayPal számlát. Ezzel itt még nincs vége de hamarosan. Ha regisztráltál ez egy üres internetes számlaszám a Te e-mailod alatt jelszóval és egyebekkel védve. Ezt feltöltheted,pénzzel de felesleges. Ajánlom inkább a BB kártyád hozzákapcsolását ami az opciókban van és szintén nagy segítség a fordító. Fontos! Ha hozzákapcsolod a kártyád Hitelkártyát csak a hitelkártya opciókban, folyószámlát csak a folyószámla opciókban csatolj. Ellenkező esetben a rendszer nem alkalmazza. Utolsó lépésként, a csatolás után a Pay számlád levon egy 400Ft körüli összeget amit visszafizet később ha megadod a B.bank havi számlaösszesítőjén kimutatott regisztrációs vásárlás kódját.Ezzel aktiválod a hozzá társított kártyád adatait és tudsz vásárolni. Előny ha a Bbank minden tranzakcióról küld sms-t abban ugyanis benne lesz a vásárláshoz csatolt aktiváló vagy regisztrációs kód.Ellenben meg kell várd a havi összesített számlakivonatot vagy felhívod a bankot, ügyintézőt, hogy adja neked ezt ki. Ha ezzel megvagy, mehetsz vásárolni. Jelszókat és regisztrációs adatokat ne feledd mert azokat a vásárlás közben kéri.Egyébként ugyanaz mint a vatera vagy Tesz vesz csak kicsit fejlettebb és konkrét nemzetközi. Jó vásárlást!
2012. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Reck válasza:
A lopások a kódok jelszavak trehány kezeléséből ered. Ha nem adod ki vagy nem hagyod szem előtt nem akad a tolvajnak vagy a rosszakarónak alkalma meglopni!Egyébként a Pay Pal a világon a legbiztonságosabb fizető opciók közé tartozik.
2012. aug. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Akkor nyitok egy olyan számlát :) Ment a zöldkéz mindenkinek :)
2012. aug. 23. 14:44
 7/9 anonim válasza:

Kis segítség kellene.

Szeretnék ebayról egy nagyobb összegű(20.000Ft-os)parfümöt vásárolni,viszont a Magyar Posta megbízhatatlanságától félek(lenyúlják,elveszik).

Lehet kérni ebay-en biztosítást a csomagra?Az angol tudásom elég csekély,ebben kérnék segítséget.Vásárlás előtt érdeklődni kell az eladónál?

2012. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Reck válasza:
Sokan félnek a nagy összegű rendelésektől! De általánosságban inkább attól hogy nem küldik el az árut. A magyar posta szolgáltatásai biztonságosak. Ha valami nem kézbesítődik az nagy valószínűséggel hiányos címzés vagy a csomag véletlen sérülése, okozhatja.Utóbbi esetében a posta felelősséget vállal. Nekem 6000Ft értékű csomag csomagolása volt enyhén sérült és már emiatt nem kézbesítették. Helyette értesítést kaptam hogy a postán kell átvennem ha persze át akarom venni.Ha sérült lett volna az áru is nem csak a csomagolás kártérítéssel élhettem volna. Ezenfelül amit minimum érdeklődj meg az eladótól ha nem írja, vagy nem látod az áru eladási oldalán, azt hogy szállít e Magyarországra. Több száz terméket rendeltem már 300-50000Ft értékben és sem az eladókban, sem a postában nem csalódtam. Csak az idő hosszadalmas kicsit a kontinensek közti hajózással való szállítás miatt. Az AIRMAIL csomagok kb 1-2 hét és megérkeznek. Ha nem érkezik meg valami az adott idő alatt (15-30nap) vagy pár napon túl. Fel kell velük a kapcsolatot venni. Leírni mit rendeltél és hogy nem kaptad meg. Vagy ujrapostáz egy teljesen új csomagot vagy visszafizeti a termék árát. Fontos nekik hogy ne rögtön negatív értékelést adj az eladónak ha probléma akad hanem kérdezz tőlük és utasítsd őket a probléma megoldására. De mindenképp körültekintően vásárolj!
2012. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Reck válasza:
Viszont a vámtörvények utánnajárása ajánlott bármely országból is rendelsz. Nehogy később kelljen kifizetni a vám összegét!
2012. szept. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!