Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy direkt vagyok sovány?

Figyelt kérdés
Szóval 180cm és általában 48 kg!Tudom, h ez brutális, de nem fogyózom vagy ilyesmi, csak ilyen az alkatom, és beteg a pajzsmirigyem!Félre ne értsetek nem szeretnék panaszkodni, mert nincsen beesett arcom, vagy pólón keresztül látható bordáim.Csak nem értem, h miért utálnak az emberek emiatt!?Nem vagyok öntelt mispitsa,inkább a laza, humoros, nagyszájú lány vok.Volt olyan, hogy jött velem vki szembe a strandon, és hangosan mondta a barátainak, h húúúú, de sovány, meg hasonlók.Nem esik jól!És a fura az, h nem a duci lányok csinálják, hanem inkább az átlag testalkatú lányok!Szóval akérdés az, h miért én vok az ősellenség?17/L
2009. aug. 22. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én két dologra tudok gondolni. Az egyik az, hogy azért jegyzik meg, hogy mennyire vékony vagy, mert 180 centihez 48 kiló tényleg nagyon kevés, feltűnően vékony lehetsz. Nem utálatból jegyzik meg, egyszerűen csak rád csodálkoznak, aminek a kinyilvánítása valóban nem túl szép dolog. Ugyanez van, ha valaki nagyon duci, ilyennek már voltam fültanúja, hogy valaki odamondta a másiknak, hogy "fú, nézd már azt a fiút/lányt, mekkora!". Ez még nem biztos, hogy rosszindulat, csak butaság. A másik, hogy szerintem az átlagos alkatú lányok nagy része, titkon vagy nyíltan, nem elégedett a súlyával, és ezt beszólással kompenzálják, ha náluk vékonyabb lányt látnak.

Mindenesetre ne törődj velük! Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, ne törődj azzal, mit szól be néhány jött-ment.

2009. aug. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kérdésedre válaszolva, gondolom azért hiszik, hogy direkt vagy sovány, mert manapság minél soványabbnak "kell" lenni, ezt sugallja a média, és talán azt gondolják, hogy te is ezt a trendet követed.
2009. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát köszönöm szépen!Csak egy kis pozitív megerősítésre volt szükségem!Esetleg majd a homlokomra tetováltatom, h nem direkt vagyok ilyen csak így sikerültem!:)
2009. aug. 22. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rám szinte mindenki mondja: anorexiás, bulémiás:S Egyik se vagyok, ilyen az alakom, és beteg sem vagyok (tudtommal, aztán ki tudja), mégis mondják. Én 170 vagyok szintén 48 kg, de néha 50 is. Engem is zavar a bszólogatás, de hát ilyen vagyok, ezt kell szeretni, ha nem tetszik, ne nézzen rám! Ne foglalkozz velük! Vagy csodálkoznak, vagy irigyek! (nekem a már (szerencsére) volt otársam szólt be: "Biztos bulémiás!" Hangosan, mellette álltam. És neki viszont nem ártott volna a fogyi:S)Szal ne vedd a szívedre!
2009. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem is piszkálnak ezzel eléggé. 172 cm magas vagyok, és 48 kg (vmikor csak 45, vmikor 50). A barátom is mindenkinek előadja, hogy fogyókúrázom és mennyire hülye vagyok, csak szimplán b*szogatásból. Pedig néha többet eszem nála, csak én ilyen vagyok. Nem szabad magadra venni, én sem veszem már föl, bár egy kicsit tényleg rosszul esik. Csak fel a fejjel, ne törődj velük! Így még mindig jobb, mintha túlsúlyosak lennénk! =) 18/L
2009. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok pozitívumot!igen én is mindig ezzel nyugtatom magam,de mi van, ha jön vmi brutál betegség és azért nem élem túl mert nincsenek tartalékaim?Am általában én is rengeteget eszem!:D
2009. aug. 25. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!