Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért kell egy munkáltatónak...

Miért kell egy munkáltatónak fényképes önéletrajzot beadni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, ha nem szépség iparba jelentkezem hanem egy általános irodai munkára oda mér kell?

Valószínűleg azért mert először megnézik az illetőt hogy néz ki? Ez nem diszkrimináció a rondákkal szemben? Egy ronda lehet hogy sokkal értékesebb eredményesebb dolgot tud előállítani mint más!



2013. márc. 18. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Inkább a priviben írok!
2013. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, de manapság sajnos még egy takarítónőnek is fényképest kérnek, mert még ott is inkább azt veszik fel, aki jobban néz ki. A másik, amin ki szoktam akadni, hogy láttam olyan hirdetéseket, hogy gyakorlattal rendelkező szórólapost meg gyakorlattal rendelkező fagyist keres... Azoknak minek gyakorlat?! -.-" És így találjon munkát az ember...
2013. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van! Szerintem ott le is lehetne tagadni hogy nincs gyakorlatom pl.: szórólapterjesztésből. Csak annyit mondani hogy van gyakorlatom. Valószínűleg csak a kifogást keresik.
2013. márc. 18. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Kifogást azt mindenhol találnak sajnos. Voltam olyan állásinterjún szállodai recepciós munkára, hogy azt mondta nekem az igazgató, hogy ha nincs gyakorlatom, akkor az nem jó, mert nincs idejük betanítani. Meg 20 km-re lakok egy faluban, hát az sem jó, mert az nagyon messze van. Ja és nem beszélek perfekt németül, pedig az kell, mert németül kell a vendégekkel telefonon egyeztetni (a hirdetésben csak az angol volt írva szükségesnek, amit közel anyanyelvi szinten beszélek). Az önéletrajzomban, amit elküldtem neki ott volt minden feketén-fehéren, hogy hol lakom, milyen nyelvet beszélek, és hogy nem volt még munkahelyem. Csak hát ugye azon bélyegkép volt, amin valamennyire előnyösen néztem ki. Ahogy körülnéztem ott a recepció körül, ott meg mind ezek a 90-60-90-es Barbie babák dolgoztak. Azért kereste annyira a kifogásokat...
2013. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!