Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítőek az...

Miért ilyen idegesítőek az eladók?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy butikba ruhát nézni, már rögtön letámadnak, hogy miben segíthetek, mikor még azt se tudom, mit is akarok. Ha próbálok, akkor is mindig zaklatnak, hogy jó-e a méret. Ha nem veszem meg, megkérdezik, miért nem lett jó...stb. Nem lehetne azt megcsinálni, hogy az eladók csak akkor segítsenek, ha szólok nekik? De ha bemegyek egy boltba, hagyjanak már nyugodtan nézelődni, próbálni, és ne zaklassanak a hülye kérdéseikkel. Mit lehetne tenni ez ellen? Én nem akarok bunkó lenni velük, de már elegem van.

2013. máj. 29. 22:50
 1/10 sztrecskó ***** válasza:
100%

Amikor odalépnek hozzád, annyit mondasz, hogy köszönöm, csak nézelődöm.

Arra általában udvariasan visszalépnek és hagynak körülnézni.

És próbálj meg velük türelmes lenni, nekik sajnos ez a dolguk...

2013. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a munkájuk, a főnök megmondja nekik hogy ezt kell csinálni, és ezt csinálják.
2013. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

marketing :D rád akarnak tutmálni mindent. pl ha felpróbálsz valamit, és rémesen áll, akkor is rá fogják mondani h szuperül nézel ki benne :D

engem is idegesít, de akkor csak annyit szoktam mondani h köszönöm, még körbenézek :)

(múltkor a springfield-ben nézelődtem, el is gondolkodtam közben, és egyszer csak feltűnt mögöttem az eladó lány :D megkérdezte h segítjet-e valamiben. mivel gondolatban máshol jártam, jól megijedtem, felkiáltottam h 'jééézusom' :D szegény lány csak nézett, megköszöntem, mondtam hogy csak nézelődök, és megnyugtattam h aranyos volt, csak hát elkalandoztam..:D)

2013. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én néha már be se megyek inkább olyan üzletekbe, ahol előtte folyton "zaklattak". Ha nekem lenne üzletem, ott máshogy működnének a dolgok.:) Szerintem az eladók (hiába nem tehetnek róla) vevőriasztóan viselkednek. Kár, hogy ezt nem veszik figyelembe a tulajdonosok.
2013. máj. 30. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Több boltban is dolgoztam, ez mindenhol alapvolt, minden percben figyeltek az üzletvezetők ált. 2-3 is volt bent, kötelezően MINDEN vevőre rá kellett mászni, ha elküldött utána pár perc múlva oda kellett menni megint. Tudom , hogy idegesítőek ők is utálják amit csinálnak de pl. nekem valamiből muszáj fizetnem a tandijat, tapasztalat nélkül diákként nem sok lehetőség van. Tudom, hogy nehéz de próbálj megértőbb lenni velük...és örülj nagyon, hogy nem kell ilyen helyen dolgoznod. Ha nem így viselkednek sajnos nagyon hamar kirúgják őket, mert ezer másik jelentkező van a helyükre akár milyen nehéz munka is. Nem akarnak téged zaklatni hidd el, de szükségük van a fizetésre.
2013. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
+ a tulajdonosok tényleg tipikusan soha nem dolgoztak eladóként 1 órát se, fogalmuk sincs milyenek a magyarországi vevők:(
2013. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Tényleg kellemetlen és kínos tud lenni egy túlbuzgó eladó. Lehet hogy jutalékot kap minden eladott cucc után, ezért olyan rámenős. De zömében csak tényleg udvarias és szolgálatkészek szeretnének lenni.A felpróbált ruhában ne mutasd meg magad nekik, van neked elég ítélőképességed, hogy magad dönts. Ha valami nem tetszik, nyugodtan és határozottan add a tudtukra, hogy te nem ilyenre gondoltál.Ha nem vásárolsz végül semmit, akkor mosolyogva köszönd meg a kedvességüket és emelt fővel hagyd el az üzletet. Hidd, el hogy nem fognak megbántódni.

Jogos, hogy teli van a hócipőcskéd, de jártál te már keleti bazárban? Az arab és török eladókhoz képest a mieink csak fagyott lelkű dementorok, hála istennek. :)

2013. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sztrecskó ***** válasza:
Amúgy nem tudom a Cameiau-ben jártatok-e már (remélem így írják), de nekem ott nagyon pozitív tapasztalataim vannak. Nyilván az is markating, hogy nekik azt kell csinálniuk, de miattuk 100x előbb megyek vissza oda végignézni a drága ruhákat, mint egy olcsó helyre ahol rámtapadnak az eladók. Mert itt nagyon kedvesek, türelmesek, és nem ragadnak rád! Rendkívül segítőkészek, Ha sok cuccot fogsz a kezedben már, beteszik egy öltözőbe, és nagyon aranyosak! De a pozitív értelemben! És ezt eddig mindenhol így tapasztaltam.
2013. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezért kapják a fizetésüket .

Én is dolgoztam ilyen helyen,semmiféle jutalékot nem kaptam,nem kellett tukmálnom,de számomra (?) teljesen alap volt ,és a főnökeim is elvárták,hogy megkérdezzem miben segíthetek,visszavigyem a ruhát ami nem volt jó stb

Ez nem letámadás ,bár sokszor már a köszönést is annak veszik a vásárlók egy üzletben ami nagyon szomorú,hogy szeirntük csak akkor kell köszönni ha vesznek is valamit.

2013. máj. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálam még az szokta kiverni a biztosítékot,hogy amint belépek úgy nyitnak a 18-22 éves eladó lányok hogy " Szia segíthetek." Hát lehet hogy prűdnek tűnök ,de 41 éves létemre, engem ne sziázzon le csípőből egy olyan eladó se aki akár még a gyerekem is lehetne.Utána ugyan ebben a tegezős formában folytatják a tukmálásomat.Annyira idegesít,hogy attól félek ha egyszer elgurul a gyógyszerem akkor meg fogom kérdezni valamelyiktől hogy mégis mit képzel magáról? Ne ő sziázza már le csípőből a 40-es korosztályt ,felháborító. Ha az embernek nem tetszik és húzza a száját miatta még ők vannak felháborodva.

Hozzá kell tennem 6 éves lányom van,lehet,hogy ezért is fiatalítanak le magukban. De akkor is hagy döntsem már el én akarom -e vagy sem és a tukmálás sem tetszik hogy az emberre rátépik a próbafülke ajtaját,hogy "na jó lett? Miért nem lett jó? Mutasd csak!" Brrr. Pedig szeretek ruhákat venni,csak sokszor lehangoló tud lenni a vásárlás.

2013. júl. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!