Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem mehetek egyedül még csak...

Nem mehetek egyedül még csak vásárolni se? 20L

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán járok vásárolni (ruhákat meg hasonlókat), a szüleim akkor sem engedik hogy egyedül menjek. Velem jön anyu, apu, a húgom, sőt, néha még a nagymamám is.

Szerintük majd akkor mehetek majd egyedül/barátnőkkel vásárolni, ha már elvégeztem az egyetemet és lesz saját munkám, elég felnőtt leszek ahhoz, hogy egyedül eldöntsem, milyen ruhát szeretnék venni.

Apukám tegnap rajtakapott, hogy sminkelem magam (szempillaspirál), nem kis kiabálás járt érte.

Bejött utánam a fürdőszobába, hogy mit csinálok. Zuhanyoztam. Tudtommal, ilyesmit szoktak ott csinálni az emberek.

Mikor véletlenül hangot mertem adni a nemtetszésemnek, a nagymamám elkényeztetett hercegnőnek nevezett.

Mert hogy mindenem megvan, van mit ennem, mit rinyálok olyanokért, hogy szeretnék egy flakon tusfürdőt venni, hogy magammal vihessem a kollégiumba.

Szerinte a sampon és a tusfürdő luxus.

Kérdezzem csak meg bármelyik korombeli ismerősömet, vajon kinek van.


Csak én nem értem ezt az egészet?


20L


2013. szept. 11. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el dolgozni és költözz koleszba v. lakótársakkal vegyél ki lakást! ez undorító amit a szüleid tesznek, 20 éves vagy az isten szerelmére már felnőtt és nagykorú, ha továbbra is a szüleiddel fogsz élni sajnos sosem tudod igazán megtapasztalni az igazi életet, és ez rengeteg rossz dolgot, akár betegségeket is hozhat,vedd kézbe az életed! béreljetek lakást a barátaiddal!
2013. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos erre jelenleg nincs lehetőségem, mivel most kezdem az egyetemet, és nincsenek még ott barátaim.

Kollégiumban fogok lakni, de hetente haza kell járnom.

Anyukám továbbá ellenőrzi a bankkártyám is. Elintézte, hogy ha egy fillér is távozik a számláról, arról értesítsék.

Pontosan annyi pénzt kapok, amiből a vonatjegyet és néha egy kis ennivalót tudok venni, hogy idézem "leszokjak a luxusról".

Elsőben sajnos még nem merek suli mellett dolgozni menni...

2013. szept. 11. 14:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, ez nagyon gáz. Nem neked, hanem a szüleidnek. Ilyen emberek közt sose lesz normális életed. Fogadd meg a tanácsaimat: először is, menj el egy másik bankba, és igényelj magadnak kártyát. Megteheted, mert nagykorú vagy. Aztán ha ez megvan (lehetőleg ne az otthoni címedre kérd, tartózkodási helynek írd be egy barátod/barátnőd címét, biztos van valakid középiskolából.. nyilván a leveleidet is felbontják otthon), nyugodtan keress magadnak DIÁKmunkát. Iskolaszövetkezetbe belépsz, és azt vállalod el, ami tetszik. Nem leszel belőle hű de gazdag, de ennivalóra és kolira lesz pénzed. NE utazz mindig haza, ne engedd, hogy parancsolgassanak neked. Nem hiszem, hogy a diplomád megszerzése után (ez ugye minimum 3 év) le fognak szállni rólad. Sajnos van egy ilyen haverom, ugyanaz a helyzet, mint nálad, de sajnos neki hiába jártatom a számat... az anyja teljesen rátelepedett, nincs magánélete, nem engedik sehová, 24 éves elmúlt, de sose volt barátnője, mert a családja nem engedi, és az öccse mellől is elmarták a csajszit.
2013. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
huhh elég durván rád vannak szállva,én már vagy 5 éve magam járok vásárolni,ruhát,akármi,zavarna is ha ott lenne az egész család mikor vásárolok,főleg ha pl.bugyit vagy melltartót veszek..háát mivel nem adnak neked pénzt,nem nagyon tudsz mit kezdeni,de szerintem tudnál találni olyan munkát amit egyetem mellett is végezhetsz,pl hétvégente elmész rendezvényekre pincérkedni,ilyesmi..a tusfürdő meg mióta luxus??!! atyaég...
2013. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Elmúltál 18 éves. Felnőtt vagy! Hivatalosan. A szüleidnek elvileg nem lehetne beleszólásuk, viszont ha még mindig ők tartanak el és náluk laksz, akkor ezt ki kell bírnod.
2013. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudod megcsinálni, hogy nyitsz egy új bankszámlát, és átutalod a pénzt a mostaniról? Akkor max. leordítják a fejed, de utána már nem tudnak róla, mikor költesz.
2013. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj koleszba,és ne menj haza mindig!Ne engedd,hogy rádtelepedjenek!Én 13 éves korom óta,használok spirált,és vásárolni is elengedtek!Ez nem normális amit veled művelnek!!
2013. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod velük ezt megbeszélni (természetesen nincs igazuk), akkor azon kívül, hogy otthagyod őket és a saját lábadra állsz, semmit nem tudsz tenni. Megkérdezhetem, falun laktok? Ennyire begyepesedett szülőket...

Ők kérdezzenek meg BÁRMILYEN ismerőst, vajon van-e tusfürdője?


PS: Vagy kamu a kérdés? Annyira hihetetlen...De a stílusa alapján nem az.

2013. szept. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csinálj egy másik bankszámlát..
2013. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!