Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Bakancsba más-más színű...

Bakancsba más-más színű fűzőknek mi a jelentése?

Figyelt kérdés
Nem tudom tudna e valaki segíteni.Mostanában vettem magamnake gy acélbetétes bakancsot. Szeretném lecserélni a fekete fűzőt valamilyen más színűre csak nem tudom hogy a színeknek mi a jelentése. (annyit tudok csak hogy a fehér az a rasszizmus jelképe)
2007. okt. 3. 22:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim válasza:
97%

Piros: Punk, egyes helyeken lázadás, de ha kommunista akkor bal oldali fűző piros a másik fekete, és ha anarchysta akkor bármelyik oldal piros, a másik kék.)

Kék: Rendőrellenesség.

Sárga: Zsidógyűlölet.

Narancssárga: Skinhead-ellenesség. (nem ajánlatos a saját épséged érdekében)

Fehér: Rasszizmus.

Zöld: Füves, vagy egyes helyeken környezetvédő. De a divat szerint rockerek hordják.

Neon: egyértelműen drogos. (nemláttammég)

Lila: Homoszexuális, de ha csak a balban van, a jobban akármi más akkor biszex, s ha a jobban van csak lila akk transzex... (-.-' és láttamismár ilyet...)

Barna: szolid rock kedvelői. edda, omega, meg ienek.


és ezek csak bakancsosokra jellemző, a sima cipőben nem sok értelmezése van, legfeljebb deszkás punkoknál vagy iesmi stílusoknál. ha van még kérdés csak írjatok.

2008. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
64%
a lila az nem homoszexualitás színe hanem a Góthok hordják
2008. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim válasza:
81%

Szóval...


Fekete: Nincs jelentése, bárki bátran hordhatja.

Fehér: Egyértelműen a rasszizmus jele.

Sárga: A zsidó gyűlőlet.

Kék: Rendőrgyűlölet.

Piros: Punk,nem kommunista

Zöld: A drogosok és a természet védők is egyaránt hordják.

Neon: Egyértelműen drogosok...

Narancssárga: Egyes források szerint Skinhead ellenesek viselik.

Rózsaszín: Divatember (csak nő)

Lila: Homoszexuális

Barna: A lazább rock kedvelőínél elterjedt.(Edda,Lord,Omega)

2008. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim válasza:
82%

nagyon sok a hibás válasz!

a színek régiónként változnak (városonként is akár) minden színnek, és kombinációnak más más jelentése van.

Citromsárga:

-antiszemitizmus, zsidó gyűlölet(skinhead-ek pl: Budapest, és ha mind a kettőbe az van)

-anti fasizmus ( punk pl:GYőr)

Narancssárga:

-Anarchizmus ( punk

Zöld:

-természet védő

Piros:

-skinhead-ek:mind a kettő( vért jelképez/anti komcsi/erőszak)

jobban piros a balban fehér ( vér és becsület)

-ha az egyik piros a másik fekete akkor punk/ S.H.A.R.P.

-stb.

Kék:

-rendőr gyűlölet ( általában punk)

Fehér:

-skinhead-ek, hungaristák, NS-ek hordják leginkább ( mind a 2 bakancsban) és sok jelentése van( nehéz eldönteni )pl: rasszizmus, hungarizmus, Nemzeti szocializmus, White power( fehér hatalom/durva fordítás/fehér erő), stb.

-punk-ok: hogy a skinhead-eknek húzzák az agyuk.

-Oi punk-ok: a régi OI miat ami ma már kiveszett.

2008. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
65%
Az utolsó válaszoló írta le a leghelyesebben, mivel tényleg szinte minden városban eltérőek a fűzőviselési szokások. Én pl. pécsi vagyok, nálunk egyetlen punk/Oi-punk/SHARP se hord full fehéret, viszont pesten rengeteg ismerősöm viseli. Itt sokan viselnek viszont pirosat mindkettőben, de több városban is mondták már nekem, hogy náluk csak a nácik, vagy csak a kommunisták viselik. Szóval a kódolás városonként eltérhet. És még városon belül is, pl. én egy időben szinte minden hétvégén Pesten voltam, és ottani szokás szerint full fehéret hordtam itthon is, de mindenki tudta, hogy mit jelent, attól függetlenül, hogy itt nálunk mások nem hordták úgy. Ja, és mellékesen antifa vagyok, nem náci :) Csak hogy világos legyen.
2008. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim válasza:
88%

A piros és a vörös között csak egy árnyalatnyi a különbség.

A vöröset a punkokkal szimpatizáló OI skinhead-ek hordják.

2008. nov. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim válasza:
98%
Hát ehhez csak annyit hogy a kék-et a Sharp.ok is hordják a rasszizmus ellenzői. Europában a rendőrellenes bőrfejűek.
2008. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim válasza:
89%
Hello! bocs,hogy idepofátlankodok,és szerintetek hülyeséget mondok, de személy szerint már egy kis ideje van bakancsom...és már év eleje óta érdekelnek a BAKANCSBA tett fűzők színei. És nem tudom miért nem értek egyet ezzel a fehér színnel sem. Én valahogy 100%-ig meg vagyok rólla győződve,hogy az HUngaristát jelent. És hogy tévedés ne essék tudtommal a citromsárga jelentése a rasszista.A kék természetes,hogy rendőrgyűlölő.A zölddel is egyet értek. Nah meg a narancssárga.A narancssárgáról azt gondolom,hogy nem egészen értek egyet mindenkijével,mert az szerintem skin-head ellenest jelent. Ergó nem érdemes egy kopasz társaságba esetleg naracssárgát befűzni. És szerintem cigányok közelébe (ha sokan vannak) semmiképp ne fűzz citromsárga fűzőt ha bízol bennem ;) én ennyit mondok...hogy elhiszitek,vagy hülyeségnek találjátok..Az már a Ti dolgotok :D
2008. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
100%
2009. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim válasza:
10%

A VŐRŐS AZ AZT IS JELENTI HOGY OLD SCHOOL SKINHEAD!!!AZOK IS HAZSNÁLJÁK A VŐRŐS FŰZŐT ...

A KÉK AZ VALÓBAN RENDŐR ELLENES !

A CITROMSÁRGA AZ A ZSIDÓ GYŰLŐLŐ!!!

A FEHÉR AZ A RASSZIZMUS!

2009. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!