Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Le lehet teljesen szokni a...

Le lehet teljesen szokni a vásárolgatásról?

Figyelt kérdés

Általában csak tisztítószerekért járok a Dm-be. Néha napján, ha elfogy valamim (pl betét, arctisztító), akkor azt is a háztartási cikkek vásárlásával kötöm egybe.

Viszont nem tudom megállni, hogy ha már ott járok, ne nézzek, ne szagolgassak körbe mindent. És ennek általában rossz vége lesz.

Nemrég például fogkeféért indultam, és csak hazajött velem egy Balea tusfürdő is. Rendre meg is indokoltam magamnak, hogy nagyon szeretem ezeket a tusikat, és mire eljutok a boltba, általában ki van fosztva a polc (rosszabb esetben meg már be is vonták, mert a nagy részük limitált) , tusfürdőre meg úgyis mindig szükség van.

Lényegében szépen elfojtom magamban a lelkifurdalást ilyen szövegekkel.


Miért nem tudok csak azt venni, ami kell? El fog ez múlni valaha?


20l


2014. aug. 20. 00:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ennél sokkal rosszabb vagyok. :( :D Én ilyen esetekben nem csak egy plusz tusfürdővel jövök haza, hanem még legalább öt másik dolgot is veszek, ami tény, hogy előbb-utóbb elfogy, de egyáltalán nem lenne szükséges mindig bevásárolnom ennyi mindenből. Utóbbi időben igyekszem listát írni, hogy mi az, ami mindenképp kell, és mást nem venni, illetve igyekszem nem nézgelődni, hanem célirányosan menni a boltban.

20/lány

2014. aug. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

írj bevásárlólistát és ne vegyél mást, csak ami rajta van

ha meg látsz egy ilyen kihagyhatatlan ajánlatot, akkor meg gondold végig hogy tényleg szükséged van-e rá

mert oké hogy a tusfürdőt úgyis használod minden nap, de ha a szekrényben már van 3 másik, akkor még felesleges

ha meg nincs plusz, csak amit használsz és nemsokára úgyis kéne venni, akkor megveheted akkor

ha mindent így végiggondolsz és a listához is próbálod magad tartani, akkor ezek elkerülhetőek vagy legalábbis minimálisra csökkenthetőek

csak ne hagyd magad elcsábítani

2014. aug. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát amíg csak egy 300 forintos tusfürdő a tét, ami tényleg fogyóeszköz is, szerintem nem vészes. Jó esetben nem ennyin múlik hó végén a vacsora. :)

Egyébként meg írd össze, mi az, amit venni kell, és ne 1-1 dologért szaladj be a boltba, kisebb lesz a csábítás. Vedd meg, ami már fogyóban van, vagy amit úgyis meg kell venni - nem muszáj például akkor betétet venni, mikor épp kell, azt is megveheted a többivel egyszerre, úgyis elfogy. Aztán ha egy nagyobb bevásárlásnál csúszik be egy extra tusi, az nem olyan vészes összességében, mintha heti 3 alkalommal bemész és veszel valami extrát is.

Másik módszer, hogy kinézed előre mi mennyibe kerül és csak annyi pénzt viszel magaddal kb. Ha nincs miből, nem veszel mást. :D

2014. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egy tusfürdőről lenne szó :D Én bemegyek azért a plázába, hogy megvárjam ott a barátnőmet, mert onnan megyünk valahová. Megnézem az órát, még van legalább 10 perc mire odaér. Mivel nem akarok unatkozni bemegyek az egyik boltba de szigorúan csak nézelődni. Ja de ott van a régen kinézett akciós pulcsi és csak egy van a méretemben hát nem hagyhatom ott. Barátnőm még mindig nincs sehol, oké akkor be a másik boltba. Hmm pont olyan top van ott amit kerestem és nem is drága, megveszem azt is. Oké már nincs pénzem. Pedig csak azért mentem be a plázába, hogy megvárjam barátnőm, aztán elköltöttem minden pénzt ami nálam volt. Volt olyan hogy egy fél nap alatt elköltöttem a fizetésem felét, és nem tudtam visszafogni magam egyszerűen.

Nekem most az segített, hogy gyűjtenem kell a pénzt, hogy mehessek Pestre felnőttképzésre és mivel minden álmom annak a szakmának a megszerzése, így ha nehezen is de félreteszek minden fizetésemből annyit, amennyit kell és nem is nyúlok hozzá.

2014. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!