Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 170cm/42kg ideális?

170cm/42kg ideális?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék képet feltenni, de kíváncsi lennék pár külsős véleményre.

2016. jan. 6. 21:22
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
54%

Akkor lesz utólag egy rossz álom, ha most teszel érte... Tényleg rajtad áll. Mindennap meg van a lehetőséged, hogy mást válassz. ( pszichót tanultam, kedvenc témám az anorexia. Instán követek egy- két angol anorexiást aki "gyógyul".)

Én úgy látom mindenből van kiút (én drogos múltat hagytam magam mögött), minden rajtad múlik, a valóságodat te teremted, méghozzá a gondolataiddal, ott kell rendet tenni.

2016. jan. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez félig az utolsó (41-es) válaszolónak, félig a kérdezőnek megy.

Tudtommal az anorexiának az az egyik tünete, hogy a beteg kislányos akar maradni. És a kérdező írta, nem akar formákat (gondolom főleg mellett-feneket) az meg erre utal, de javíts ki ha tévedek. A másik meg az, hogy inkább bemeséli magának, hogy egészséges, ahelyett, hogy tenne is érte. Most képzelje a kérdező magát egy szörnyen kövér ember helyébe, aki nem akarna tenni semmit. De te undorodnál tőle. Így undorodunk a legtöbben az ennyire vékonytól is, ami már káros.

2016. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég. Most lettem 13 éves, kb. 170 cm vagyok, és bár mostanában nem mértem magam, de biztos több vagyok 42 kg-nál, és az alkatom szerintem megfelelő, se túl kövér, se túl sovány. Tehát ez a súly ilyen magassággal szerintem egy 13 évesnek menne el.
2016. jan. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Igazatok van, talán tényleg jobb lenne 50kgsnak lenni, az se lenne kövér.
2016. jan. 9. 09:27
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom, 65-ig biztos, hogy normál vagy és utána 70-ig nézőpont s ízlés kérdése 70-ig.

Tehát még a 60 is jó lenne.

2016. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon kevés, úgyhogy ha egyedül nem tudsz mit kezdeni (és az első válaszaidból ítélve nem tudsz, bár az utolsó kommentjeid kissé összezavartak, mintha változott volna a véleményed) akkor keress segítséget! Sok szakember foglalkozik ezzel, mert sajnos nem ritka betegség... Nekem személy szerint egy elég fiatal ismerősöm is anorexiás volt és későn vették észre,de kórházba került úgyhogy szerencsére onnantól már viszonylag rendbe jöttek a dolgok. De nem kívánnám, hogy mélyebb szintre juss, mert sajnos most már megint ismerek valakit aki ugyanezen az útón jár és borzalmasan néz ki...
2016. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Én is anorexiás voltam, teljesen átérzem a helyzeted, de ha elkezdesz hízni, 50 kilónál se állj meg. Mert még az is igen soványnak fog kinézni. Szerintem 55-60 az ideális, az az, amikor nem vagy már sovány, de a kövértől is igen messze vagy. Ezzel a súllyal leszel nőies, egészséges és vonzó. Erre gyúrj, ha elhatározásra jutottál, és ne add fel!
2016. jan. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Húha, a bajok itt bizony nem kicsik... nem csak fizikailag, de mentálisan is vannak zűrök.

Ideális?? Ez már beteges. Sőt, nem beteges, ez már betegség. Van összehasonlítási alapom, exem 165 centi mellé volt 45 kiló, és borzasztóan soványnak nézett ki. Te pedig magasabb vagy és soványabb.

Emellett ahogy látom, van egy alapos testképzavarod is. Mi az, hogy nem bánnád, ha még pár kiló lemenne? Ez a szervezet szempontjából legalább olyan rossz, mint ha súlyosan elhízott lennél. Hosszabb távon mindkét állapot kikezdi a szervezetet.

Az, hogy a havid már jó ideje nem jött meg, az a legtöbbet mondó jel. Ezt pedig elintézni egy "eddig sem volt rendszeres" beszólással a lehető legnagyobb igénytelenség. Ennyire nem kéne telibesz..ni az egészséget!

Az, hogy "gyereket szülni ebbe a világba felesleges", szintén nagy butaság, de ezen életfilozófiai részébe inkább ne menjünk bele. De azért úgy halkan megjegyezném, voltak a történelemben sokkal rosszabb időszakok is, és ha mindenki így gondolkodott volna, akkor rég kihalt volna az emberiség.


Az, hogy anorexiás vagy, nem elfogadás kérdése. (Egyébként a kövérek is kapnak hideget-meleget, sőt, lassan már azok is, akik pusztán egészségesen teltek. De ez megint más kérdéskör.) Az egészség nem elfogadás kérdése. Majd amikor a szervezeted úgy leépül, hogy maradandó károsodást szenvedsz, vagy neadjisten belehalsz, akkor sokra mész azzal, hogy "elfogadunk".

A betegség pedig nem fogja megkérdezni tőled, hogy talpraesett vagy-e. Bár én inkább látlak makacsnak, mint talpraesettnek.

De tudod: a te életed. Majd ha a karriered kettétörik, mert a szervezeted már nem bírja, a szervezeted meg felmondja a szolgálatot, akkor már késő lesz.

2016. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

Még csak annyit: az, hogy te 1-2 kiló plusztól sírógörcsöt kap, annál semmi nem jelzi jobban, hogy nagyon beteg vagy. Mentálisan beteg. Függetlenül attól, hogy most 42 vagy 82 kiló vagy, 1-2 kiló felszedésétől ilyen irreális reakció az már pszichés betegségre utal.

Én mindenképp javaslom pszichológus felkeresését.

2016. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
Több ízben kértem már "segítséget", de én komolyan, nem szeretem és nem is bírom a nehéz ételeket, Voltam ennél kisebb súlyon is, voltam életveszélyes állapotban, 42kt ennyi kiló felszedése után elég nehéz tartani, mikor néha csak ásványvizet innék és semmi egyebet. De pont hogy van annyi belátásom, hogy nem akarom, hogy bajom legyen, ezért eszek, leszek inkább rosszul, de eszek. Bár persze az tök mindegy, hogy kómás leszek az ennivalótól, diszkomfort érzetem van, lehangolt leszek és senkihez sincs kedvem. Pedig eleve szociális típus vagyok. Tényleg így aztán egy megélt életet élek, mikor azt teszem, ami mindenki másnak jó, mert nem bírnak nézni egy sovány embert. Tudom hogy sovány vagyok, de engem nem zavarna ha nem érdekelne ennyire mindenkit.
2016. márc. 27. 18:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!