Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt gyógyul meg...

Mennyi idő alatt gyógyul meg az orr piercing?

Figyelt kérdés
Júniusba csináltattam, úgy kezeltem ahogy azt elmondták, betadin+ sós víz, nem rángattam, kíméltem. Augusztus végén műtét miatt ki kellett vennem és nem tudtam visszarakni a kampós végűt csak egy nagyon nagyon vékony és egyenes szárú ékszert. Nagyon el vagyok keseredve mert később karikát szeretnék bele tenni, de nagyon nem gyógyul. Valaki tudna nekem tanácsot adni? :)

2016. szept. 10. 14:16
 1/4 Veronica16 válasza:

Általában kb 2 hónap alatt gyógyul meg.

Próbáld meg azt a módszert hogy csak kamilla teával borogatod a lyukat.A sos víz nem gyógyít csak fertőtlenít!

2016. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, kipróbálom. Köszi! :)
2016. szept. 11. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ejj-ejj. A sós víz gyakorlatilag csak sebszárító-sebösszehúzó hatású. Se nem fertőtlenít, se nem gyógyít más módon. A betadin az igen, baktériumölő, vírusölő hatása van, viszont nem a legjobb szer, amivel testékszert érdemes ápolni.

A kampós ékszert alapból kicsit másabb beletenni, mint egy egyenes szárút.

Vegyél vagy egy szilikon-bioplaszt szárú, kampós ékszert, vagy titán anyagút. Vidd haza, fertőtlenítsd le, és cseréld ki. Menni fog, csak próbálkozni kell.

Ha ez megvan, akkor patikában tudsz venni Octenisept nevű anyagot. Vigyázz, mert ha épp ott a patikában nincs, mást ajánlanak, de egyenlőre nincs egyetlen egy olyan termék sem, ami pont ugyan az lenne. Hasonlóak vannak, a patikus meg nem tudja, hogy neked mire kell. Gyakorlatilag ez egy seb-, bőr- és nyálkahártya fertőlenítőszer. Osztrák gyártmány és nagyon jó. Lehet használni akármilyen seb ferőtlenítésére, kezelésére. Nem szárít, mint az alkohol.

Ebből első két héten napjában 5 alkalommal, utána napjában 3 alkalommal a teljes gyógyulásig kell használni. Továbbra is kímélni kell, illetve kerülni a következőket: sminkek, kozmetikumok használata (testápoló, bőrre való készítmények, lemosók...stb.), két hétig strand, uszoda, szoli, szauna, gőzfürdő használata, illetve olyan tevékenységek, amik valamilyen módon kihathatnak az orrodra, orrékszeredre. Ha kosz kerülne rá, vagy más anyag, akkor vízzel és sima szappannal lemosni, majd octenisepttel kezelni kell.

Kezeléshez érdemes csepegtetőt használni, illetve ha szükséges, akkor fültisztító pálcikát. Kezelés előtt moss kezet alaposan. A gyógyulási idő alatt az ékszert ne szedd ki, ne piszkáld, ne forgasd. Ápolásnál kicsit mozgathatod, de máskor ne.

Továbbiakban hagyd szellőzni.

Átlagos gyógyulási ideje: 2-4 hét.

Teljes gyógyulási idő ettől jelentősen eltérhet, akár 3-6 hónap is lehet. (Emberfüggő, de minden testékszernél van ilyen.)


Ha otthon nem tudnád kicserélni az ékszert, akkor menj el egy testékszerezőhöz, aki kicserélni neked. (Ingyen, vagy 500-1000 Ft-ért max.)


Remélem segítettem!

2016. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Kíváncsi vagyok erre a szerre, utánajárok mindenképpen. Csak egy kicsit félek az ékszer cseréléstől, de majd beküszködöm valahogy.

2016. szept. 12. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!