Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy hónapja van köldökpiercing...

Egy hónapja van köldökpiercingem, minden nap többször krémezem, mégis a lyukak körül szinte mindig piros, viszket. Ez normális?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyógyul a seb. Ha nagyon csúnya, ragaszd le, ne fertőződjön.

Nekem pl a fülemben az egyik lyuk majdnem 1 év után lett jó. Már az első hónapban jobb lett, kicseréltem a fülbevalót, és utána vagy 7-8 hónapig mindig begyulladt. Nagyon ritkán még most is.

2016. okt. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. okt. 23. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Köldök piercinget és más testékszert SEM krémezünk! Krém csak eltömíti, nem segít gyógyulni.

Használj Octenisept-et napjában 3-4 alkalommal, mint kezelőszer, ne piszkáld, és tartsd be a kezelési útmutatód leírását.

A viszketés normális, de a pirosság nem. Ha fémérzékeny/fémallergiás vagy, akár csak enyhén, akkor okozhatja az is, de okozhatja a krém is... és még más több ezer dolog. Mivel krémezed? Miért krémezed? Lövetted, vagy szúrattad? Hol, melyik szalonban? Ott mit mondtak, hogyan ápold, mit csinálj, és mit ne?

2016. okt. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy hónap után is kijöhet e fémérzékenység? (a fülbevalóimmal semmi problémám) Canamicin krémmel kenem, ami antibiotikumos. (romániai vagyok, nem tudom, hogy ez van-e Magyarországon) Egy szalonban lövettem a szülővárosomban, ott mondták, hogy kenjem ezzel a krémmel. Köszönöm a válaszod :)
2016. okt. 24. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Hm... egyrészt érdekes, hogy szalonban, de mégis lőtték, nem szúrták.

Nem tudom, hogy a Canamicin krémnek milyen egyéb összetevője van, de a fő hatóanyaga a kanamycin, ami egy széles spektrumú antibiotikum. (Olyan, mint a Gentamycin, csak kicsit erősebb.)

Ez a krém arra jó, ha gennyes kelések jelennének meg rajtad, vagy már el lenne fertőződve a testékszer helye, továbbá jó még bizonyos sebek kezelésére is, de erre, amire adták/mondták/írták, arra nem.

Az egyik első dolog, hogy normális esetben krémekkel, kenőcsökkel nem kezelünk semmilyen testékszert!

Miért? Mert a kenőcsök és krémek nagyon lassan szívódnak fel, többségük zsíros, amibe beletapad minden kosz, baci. Persze antibacis krém miért lenne baj? Hát azért, mert az antibacik meghaldokolnak a levegőn idő után viszont a krém zsírossága ott marad. Ha meg csak fertőtlenítő hatású a krém, akkor pláne rossz.

Mivel kezelünk testékszert? Folyadékokkal, oldatokkal.

Orvosi alkohol (70%-nál töményebb) jó lenne, mert megöli a bacikat és gyorsan párolog, viszont erősen szárít, ami nem jó a sebnek. Betadin jó lenne, mert fertőtlenít, tehát megöli a bacikat, gyorsan párolog... egyetlen baja az, hogy színes és így színt hagy maga után, ami nem túl esztétikus.

Tengeri sós víz... hát, tulajdonképpen öblögetni nem rossz, mert a sónak van egy kis sebösszehúzó hatása, de fertőtlenítésre nem a legjobb.

Régen a Kodan nevű szert ajánlottam, mert az is nagyon jó, de annál jobb az Octenisept. Mind a kettő folyadék, csak a Kodannak van egy kis szárító hatása is, így nem minden ékszerhez jó.

Octenisept 250 ml, 500 ml, 1000 ml-es kiszerelésben kapható. Patikában, ha nincs, meg is lehet rendelni a patikustól.

Rengeteg mindenre jó, testékszereket kezelni nyálkahártya terület kivételével tökéletes. (Nyálkahártyás részre - száj - Phlogosol vagy Corsodyl oldat.)

A köldök ékszer alapból lassan gyógyul, mert sokat van mozgatva még akaratlanul is. Gyógyulási ideje 2-6 hónap. Kezelése napjában 3-5 alkalommal, de felkelés után és lefekvés előtt, illetve fürdés után mindenképp érdemes.

A gyógyulás lassú folyamat, ezen idő alatt az ékszert nem szabad kicserélni, kerülni kell a rántogatását, piszkálását. Első 1-2 hónapban kerülni kell a következőket: strand, uszoda, szolárium, szauna, gőzfürdő, egyéb fürdők, ahol a tested kiázik.

Eleinte pirosodás előfordulhat és enyhe fehér gennyedzés is, de ez 3-4 hét elteltével abba kell maradjon. Ha mégsem, akkor lehetséges, hogy rosszul lett berakva, vagy rossz anyagú. Fémallergia esetén erős viszketés, vörös bőr, gennyedzés (akár vérzés), nagy területen jelentkezik. Fémallergiásoknak titán vagy bioplast száras ékszer ajánlott.

Nem tudom, mit tudnék még mondani. Válts kezelőszert, kezeld tovább, ezeket tartsd be, ha rosszabbodik, akkor vedd ki és máskor szúrasd. Ha dudor nőne mellé (keloid azaz vadhús), akkor kezeld patikában kapható hidrogén-peroxid oldattal. (Ugyan úgy naponta 3-5x amíg a dudor le nem szárad, utána már ne!)

2016. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Sokat segített, már nen krémezem. Még egy kérdés: ha fémallergiám lenne mit csináljak? (Mert nagyon viszket, piros, és a köldököm pereme mentén icipici kemény dudorok lettek-pedig mindig szép köldököm volt)
2016. okt. 25. 18:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Fémallergia esetén azonnali csere titán anyagú, vagy bioplast anyagú ékszerre. Utána további rendszeres kezelés a megszokott módon.
2016. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!